Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica vesebaj? Húgyúti fertőzés?

Cica vesebaj? Húgyúti fertőzés?

Figyelt kérdés

Tudom, a doki megmondja. Holnap délután tudom vinni, addig is kíváncsi vagyok, más tapasztalt-e ilyet.


Benti, dagi cica (egy másik betegség velejárója). Eddig semmi probléma nem volt az ivással vagy a wc-zéssel, de egy hete észrevettem, hogy erősebb a vizeletszag. Mármint most érzem rendesen a macskán is, próbáltam letörölni (babapopsi törlő fétise van, nem vicc). Nem erőlködik, ha alomba megy, mindig pisil vagy kakil (már, mikor ugye itthon vagyok ezt látom), de valahogy nincs rendben, olyan mintha pisis is lenne a bundája, sőt mintha az ágyon is érezném a szagot. Nem étvágytalan, játszik, csinálja, mit mindig. Eddig időről időre adtam neki húgyútat erősítő (urinary) tápot is, de olyan ősz óta csirkementes diétán van, mert doki szerint attól hullott a szőre. Tény, azóta nincs kopasz foltja, de ilyen urinary-ban nem találok csirkehúsmenteset, meg szerintem már késő is. Most úgy érzem, hogy már nem várom ki, míg találok tápot, mert lehet vesebaja vagy húgyúti fertőzése? Tényleg csak annyit tapasztalok, hogy pisiszagú a cica kissé.

Holnap délután elviszem dokihoz, de mindig rosszul viseli, nagyon agresszív a cicc.

Valakinek tapasztalat?



2019. jan. 21. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak annyit tapasztalsz, hogy vizeletszagú a cica, akkor még nem gondolnék egyből veseproblémára. Hány éves? Ivartalanítva van? Kandúr? Lehet, hogy van valamilyen hólyaggyulladása, ezt ki kell vizsgálni. Ilyenkor hajlamosak az almon kívülre vizelni, lehet ezért érzed az ágyon is.
2019. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ivartalan, nőstény, 4 éves. Nem pisil máshova, csak alomba. Nem véres a pisije sem.
2019. jan. 22. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!