Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák nem rágják meg az...

A macskák nem rágják meg az alutasakos kaját?

Figyelt kérdés

A macskám kb. 10 perce evett meg egy tasakos kajat, altalaban behabzsolja az egeszet 3 perc alatt, most meg nem ette akkora elánnal, ami mar onmagaban gyanus. Erre ra 5 percre h befejezte, kihányta az egészet, raadasul a hányásban latszodik h ugyanolyan mint a tasakban. Nem rágják mega macskak??! Egyaltalan mitol fugg, ha egy macska hány? Nem mondom h az enyem gyakran szokott, de nem is mondanam ritkanak. Az elmult 2 honapban pl ez volt a harmadik. Egyebkent meg semmi baja, vagy ilyenkor szimplan rendetlenkedik a pocija? Vagy tul sokat eszik?


Azon kivul h vigyem allatorvoshoz, van valami otlet?



2019. jan. 24. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mit rágjon az alutasakos kaján?
2019. jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha habzsol, akkor igen átlagos, hogy rendetlenkedik a gyomra. Nézhetsz neki habzsolás elleni tàlat is, de kétrészre bontva is odaadhatod neki a kaját.
2019. jan. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire habzsol, akkor az ellen érdemes tenni, nem tesz jót neki. Mennyit adsz neki enni? Lehet érdemes csökkenteni az adagon, sok macska olyan, hogy addig eszik amíg kaját lát.
2019. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

A macska nem habszol, nem kutya nem eszik addig amíg lát!!!

Én rengeteg macsival dolgozom, itthon is van kisebb focicsapatnyi, sose habzslonak.

Rosszul etetted vagy rossz minőséggel!


2-3x adj neki enni korától/súlytól föggően 60-80-100grammot.

Az alutasakost/konzervet felejtsd el, ne ezzel etesd rendszeresen!

Megfelelő minőségű száraztáp (nem whiskas) és sok húsi, friss víz.

Ennyi.

2019. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

"A macska nem habszol, nem kutya nem eszik addig amíg lát!!!

Én rengeteg macsival dolgozom, itthon is van kisebb focicsapatnyi, sose habzslonak."


Szóval, ha a te macskáid nem zabálnak, akkor az azt jelenti, hogy a jelenség nem is létezik. Ééééértem.

Mindjárt szólok a macskámnak, amelyik a 40 dekás(!) konzervet is képes lenne betolni ültő helyében (aztán megnézi, mit hagytak a többiek), hogy ő valójában kutya. Így tíz év után biztos meg fog lepődni.

2019. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
uccsó: nagyon jól írta, a tied azért zabálja föl a 40dekás konzervet; mert szarral eteted! obligát ragadozónak hús kell nem konzerv.
2019. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Kutyás vagyok, de ezen most meglepődtem, hogy napi 3*100 gramm szarazeledelt is megeszi egy macska. A 70 kilós kutyám kap 450 grammot.
2019. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Szerencsétlen kutya! 70kg-hoz még superpremiumtápból is kell 700g, vagy húsból akár 1kg is.


Bizony a sima házimacskáim nekem is reggel megesznek 100g szárazat, este 20dkg húst. Kicsattanak az egészségtől, nem kövérek.

2019. jan. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi! 5eves kandurom van, igazabol majdnem 6. 4-5kg-os, sokat eszik igy telen, nem akarnam ennyit etetni, de komolyan addig nyavog keg szobrozik a tanyerjanal h megsajnalom. Nyarra meg mindig lefogy, tehat elhizni hosszutavon nem fog.
2019. jan. 24. 17:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanúsítom, hogy van olyan macska, amelyik megrágja az alultasakost, olyan is, amelyik kirágja a tejesdobozt! Mindkettő az enyém! A harmadik macskám meg kb 5 kocka konzervet eszik meg egyszerre, szoval vannak szélsőségek ám!
2019. jan. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!