Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan akinek a macskája...

Van olyan akinek a macskája étel-allergiás vagy intoleranciás?

Figyelt kérdés

Teljesen elvagyok keseredve. A cicámnak egyfolytában megy a hasa, túl vagyunk a féregtelenítésen, antibiotikumos kúrán, de csak híg széklete van, már teljesen csontsovány. Enni eszik, de letargiás, csak van, most már viszket a szeme is...

Most ételallergiára gondoltunk, eddig royal gastro kaját kapott, ugye ami tele van csirkével.

Főtt marhahúst próbálok neki ma adni, főtt krumplival.

Volt már valaki esetleg hasonló helyzetben?

Még csak 4 hónapos múlt a cicus, szegény...


2019. jan. 24. 10:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

ORVOS látta már? Csinált étel allergia tesztet?

Nagyon fontos teljes laborral! SOS! Ha ilyen sovány ahogy írod, infuzió se ártana, CaloPet paszta, macska bérescsepp. VIDD el dokihoz azonnal!



Én cicám glutén+rizs allergiás, + FORL-os. Nem volt egyszerű, de értük mindent.:)

2019. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Igen, látta orvos... folyamatosan hordom. Nem csináltak még tesztet, most utána járok. Kap vitamint, hasfogó pasztát, gastrofermet.

Azt tudom, hogy korábban főtt marhahúst is adtam neki, akkor nem ment a hasa. De kapott fajtatápot is, szerintem az is bezavarta...

2019. jan. 24. 11:26
 3/25 anonim ***** válasza:

Csirkére nagyon sok macska érzékeny, nem egyedi dolog.

Ha csak ennyi a gond, az nagyon könnyen orvosolható, szinte minden márka gyárt ma már csirkementes tápot. :)

2019. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Szegény picike, jól kijár neki ilyen fiatalon! :( Milyen fajta? A kombinált oltásai megvannak? Úgy tudom, hogy az allergia ilyen fiatal macskákban még nem mutat tüneteteket, nekem legalábbis anno ezt mondta az orvos. A giardiát és a vírusos betegségeket kizárta az orvos? Ha valóban étel intolerancia, akkor a Trovet gyógytápjait ajánlom: az Intestinal tápjukban ha jól tudom nincs csirke, csak hal és rizsfehérje, a hipoallergén monoproteines tápjaikból pedig elég jó a választék. A mi allergiás cicánk jelenleg a Happy cat Sensitive kacsás tápját eszi (kacsa és burgonya), de neki bőrgyulladásos tünetei vannak/voltak. A marhahús egyébként szintén gyakori allergén, ezt jó ha tudod! Inkább a nyulat, vagy a kacsát ajánlom, ha biztosra akarsz menni! Esetleg megpróbálhatjátok az Energyvet termékeket (Probiovet), vagy a Vetri DMG immunerősítőt is!
2019. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon fiatal még ehhez. De a giardiát és a vírusos megbetegedést kizártuk, többszörös féreghajtáson esett túl, széles spektrumú antibiot kapott... De a belei be vannak gyulladva és még mindig megy a hasa.

Maine coon amúgy. Most már a szemét és a fülét is kaparja, azért gondoltunk az allergiára.

Most viszi a párom allergia vértesztre.

A marhára azért gondoltam, mert korábban már kapott főtt marhát, akkor szép kemény volt a széklete. Most ebédre adtam neki azt egy kis krumplival, kíváncsi vagyok hogy fog-e javulni.

2019. jan. 24. 13:21
 6/25 A kérdező kommentje:
Megrendeltem a Probiovetet, most Endia pasztát kap és Gastrofermet. Veszek hazafelé Vetrit is, hátha... köszönöm a termékinfókat.
2019. jan. 24. 13:45
 7/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az antibiotikum-kúra önmagában is szétcseszheti a bélflórát, probiotikum ide-vagy oda. Ha meg eleve problémás az emésztése, akkor arra még gondolom rátett egy lapáttal. Szerintem mindenképp próbáljatok meg egy komplexebb probiotikumot, amiben prebiotikum is van, esetleg emésztő enzimekkel, hogy regeneráljátok a bélflórát: [link] Ha nem megy a hasa a marhától az jó. Viszont ahhoz, hogy eliminációs diétával kizárjátok az allergéneket és tünetmentességet érjetek el, minimum 6 hét kell. És ezalatt nem ehet mást, csak egyféle kiválasztott tápot. Ennyi ideig kizárólag főtt koszton tartani nem veszélytelen, nagyon figyelni kell a külön vitaminozásra!
2019. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én ajánlottam a Probiovetet is, a Supreme Immunity sajnos későn jutott eszembe. De szerintem jó lesz az is, nagyon szurkolok nektek!
2019. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó válaszíró, esetleg ez jó lenne mellé kiegészítésként?

[link]

2019. jan. 24. 14:07
 10/25 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem bengálim van, aki szintén hasmenéses volt mióta a tenyésztőtől elhoztuk. Illetve iszonyat büdöset kakilt. Az orvos csinált széklettenyésztést, ami negatív lett. Kapott injekciókat is, ami nem használt. Enni sokat evett és virgonc volt, de zavaró volt ez a büdös hasmenés. Orvosi javaslatra megpróbáltuk a Royal Canin Hypoallergen tápot, ami úgy tűnik bevállt. Három hónapja kapja, de ritkán van hasmenése és normális a szaga. Néha kap nyers marhát, illetve konzervet is csak hipoallergént.
2019. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!