Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatorvosi rendelőben vállaln...

Állatorvosi rendelőben vállalnak vajon boncolást?

Figyelt kérdés
Sajnos tegnap holtan találtam a kóbor cicát akit egy ideje etettem és próbáltam megszelídíteni. Nagyon ki vagyok akadva és érdekelne mi történt vele, de nem tudom mit szólna az állatorvos, ha megkérdezném tőle vállal-e ilyesmit - azért elég morbid dologról van szó

2019. febr. 1. 08:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden rendelőben és nem minden orvos végez boncolást, de azért elég sok helyen csinálják.

Nyugodtan kérdezd meg a dokit.

2019. febr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi morbid, ez is a munkája része. :) Ha megvannak a megfelelő eszközei, megfelelően felszerelt a rendelő, akkor végez. Persze ahogy az állatok esetében minden vizsgálat, ez is fizetős.
2019. febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És vajon mennyiért csinálják? Nem találtam neten olyan állatorvosi árlistát, amin szerepelne boncolás. Gondolom egy tizesen bőven felül..
2019. febr. 1. 08:45
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
Ha felelősségteljes és van esze, akkor nem vállalja el (a fertőzésveszély miatt - akár a többi nála megforduló állatot, akár saját magát veszélybe sodorhatja vele). Ilyet max. az egyetemre lehet bevinni.
2019. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális állatorvosnál a boncolás nem okoz fertőzésveszélyt. Előtte és utána is fertőtlenítenek.

Ezzel az erővel a beteg macska is okozhat fertőzésveszélyt, és amúgy okoz is, de ugye előtte-utána fertőtlenítés...

Kérdezz rá, a legtöbb orvos vállal boncolást, de célszerű egy nagyobb rendelőbe vinni, ahol esetleg többen is dolgoznak, vagy állatkórházba még jobb.

Nálam a kijárós orvos is felboncolta az elhullott kismalacot, mert csak annyi látszott, hogy a hasa fel volt puffadva, reggel még jól volt, déli etetésnél már el volt pusztulva, de csak ez az egy az alomból. Mivel eléggé pánikoltam, hogy a többi is utánamegy, megnézte a doki is belülről, s kiderült, hogy bélelzáródása volt.

2019. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még meggondolom. Az tart vissza, hogy visszahozni azzal már nem tudom, a boncolásra fordított összeget pedig szánhatnám a többi élő cicára. :/ De mégis nagyon bosszant, hogy nem tudom mi történt vele! :(
2019. febr. 1. 09:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá az árára, az a legegyszerűbb. Aztán el tudod dönteni, megér-e neked annyi pénzt.

Nekem a malacboncolás már vagy egy évtizede volt, akkor 2000-ért csinálta meg a falusi orvos, de ez ma már nem releváns, illetve én ugye fizettem ezen felül a kiszállási díját is.

2019. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Kóbor cicáról van szó, ha te is annyit foglalkozol csak vele (velük? ezek szerint), hogy eteted, akkor lényegében bármi történhetett. Ha Fives a cica pl. akkor bármilyen könnyedebb betegségbe belepusztulhatott a legyengült immunrendszere miatt. Ha az oltásukkal nem foglalkozol (ne érts félre, kóbor cicáknál nem is vagy köteles, ez is tök szuper, hogy legalább eteted őket), akkor bármilyen betegséget passzolgathatnak egymás között.

Nagyon röviden: egy kóbor macskáról semmit nem tudsz, mivel egészségügyi szempontból nincs törődve velük, így lényegében bármikor bármiben elpusztulhatnak... Igaz ez akkor is, ha random kijárós/kint tartott macskáról van szó. Itt is volt a környéken egy gyönyörű, hatalmas, szép szőrű, ámde kizárólag kint tartott kandúr. Egyik napról a másikra pusztult el, minden előzmény nélkül. A macskák még akkor is nagyon jól tudják titkolni, ha betegek, ha szobában tartott cicáról van szó, akinek a gazda minden rezdülését látja. Az utcán ez hatványozottan igaz.

2019. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazából ez is zavar igen, hogy nem tudom beteg lett-e, de előtte 2 nappal egyáltalán semmi nem látszódott rajta. Fiv, Fip, ezeknek picit hosszabb a lefolyásuk úgy gondolom. Lennie kellett volna pár napnak, hogy nem eszik, gubbaszt, vagy nem is tudom... :/ Már azon is parázok, hogy ha beteg volt, nehogy elkapják az otthoni cicáim is (pedig nagyon vigyáztam) Ők oltottak ugyan, de van amire ugye nincs oltás.
2019. febr. 1. 12:50
 10/15 anonim válasza:
100%

Szia, én ezt találtam:


[link]


Itt 10.000 forintot írnak boncolásra, de nincs hogy mit.


Szerintem ekörül van az ára.Gondolom Pesten drágább.


Elvileg minden állatorvos ért hozzá.

2019. febr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!