Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt miért csinálták, hogy...

Ezt miért csinálták, hogy lehettek ilyen kegyetlenek szegény cicákkal?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt sok helyen olvastam.


Nem azért, de keservesen pusztupnak el a méregtől... Meg amennyit méregre, meg egy robotra költöttek volna több száz nőstényt lehetett volna ivartalanítani. Ez az egy ésszerű megoldás lett volna, ugyanis egy nőstény macska is több százra szaparodik 2-3 év alatt...


Plusz befogadni, befogni is lehetett volna belőlük. 2 millió rengeteg, de ha ifőben nekiálltak volna ivartalanítani, főleg a nőstényeket, akkor nem fajul el ennyire a helyzet. Potonannyi pénzbe került volna és sokkal kíméletesebb megoldás lett volna...



Ez egy vicc... Szégyen.


2019. febr. 2. 12:47
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
2019. febr. 2. 12:50
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért csodálkozunk rajta, hogy az ember a saját maga okozott hibáját mások mészárlásával próbálja helyre hozni ahelyett, hogy az okot kezelné (mint ahogy mondtad az ivartalanítást pl), nem pedig a tünetet. Ezt pedig nehezen tudom elhinni, hogy csak a macskákra lenne káros a méreg, mert ha a macskát is permetezi le és elpusztul, a mérgezett tetem ugyanolyan károkat okoz, mások megehetik vagy megszaglászhatják, és ugyanúgy elpusztulhatnak.
2019. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%

Nem 2 millió, hanem 20 millió. És a házimacskák által levadászott állatokat nem sajnálod? Nem is hiszik sokan mekkora károkat csinálnak kedvenceink a madárpopulációban! Ez szerintem egy olyan patt helyzet, ami ennyire szélsőséges megoldást kívánt meg. 20 millió macska ivartalanítása szerintem bőven meghaladja a keretet, arról nem is beszélve, hogy simán elképzelhető, hogy ezek a macskák egy része nem is igazi házikedvenc -hány ilyen-olyan telephely, gyár, stb... van ebben az országban is, ahol a macskák csak ott vannak, szaporodnak, de olyan vadak, hogy megfogni sem lehet őket.

Azon sem lepődnék meg, ha megtiltanák a területen a macskatartást (véleményem szerint nagyon szigorú állattartási szabályokat is kellene hozni egy ilyen területen).

Igazából kegyetlen dolognak tartom én is, de ha nem tennének semmit, valahogy az is etikátlan. Itt gondolom egyik oldalról vannak a természetvédők, másik oldalról az állattartók. Feltételezem nem ezzel kezdték a vadvédelmet. Azt azonban ne felejtsük el: ezeknek a macskáknak szörnyű kínokat kell átélniük amiért elsősorban a gazdáik a felelősek. Feltételezem tájékoztatva van erről a lakosság, a macskáikat mégsem próbálják a kerten belül tartani. Továbbá ha így kóborol a macska bármi más is a vesztét okozhatja. És igen, tudom, a cicának kell a kóborlás....kezeljük hát vadállatként: akkor evidens, hogy ha túlszaporodik, akkor korlátozni kell a létszámot. Vagy kezeljük házikedvencként: akkor a gazdi gondoskodjon róla, hogy ne kóboroljon.

A kutyatartás sem úgy zajlik általában, hogy felelősségteljesnek nevezhessük, hátmég a macskatartás. És mondható, hogy az ember felelőtlensége miatt szenvednek, de akkor inkább a madarak szenvedjenek amiatt?

2019. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, most látom, hogy az origo-s cikkben írtak 20 milliót, a másikban 2-t, nem tudom melyik lehet igaz, de mindkettő hatalmas szám...
2019. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

20 millióan vannak, ebből 2 milliót gyilkoltak le. De tegyük hozzá, hogy Ausztrália hatalmas.


Ennyi a kóbor, amelyiknek nincs gazdája. Időben kellett volna gondolkodni...


Még ha kilőtték volna sem lenne annyira kegyetlen...


Nem 1-2 év volt ezt a nagyszerű tervet kieszelni, igenis ez lett volna a megoldás. Olusz vadonélő állatok lesznek is, ott 300-400 km van csak két farm között.


Valahogy egy egeret nem tudok annyira sajnálni, de ha nem kellene kismacskákról gondoskodni, vagy etetve lennének (mondjuk van szelekció is, így annyira nem jó ötlet), nem vadásznának.

2019. febr. 2. 14:00
 6/28 anonim ***** válasza:
38%
Az a baj drágaságom, hogyha te nem sajnálod az egeret, akkor semmivéle morális alapod nincs azt bírálni, aki meg az egeret szeretni és a macskát öli, mert milyen alapon is? Egy állat élete nem ér attól többet a másikénál, csakmert tud dorombolni...
2019. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Az egerek elszaporodása ugyanekkora problém, hanem nagyobb. Betegségek terjesztése stb., azt is mérgezik...


Nem vagyok a drágád.

2019. febr. 2. 14:45
 8/28 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező! Itt nem egerekről, hanem súlyosan veszélyeztetett, kvázi kihalóban lévő fajokról van szó, a cikk által említett madár egyedszáma 50! Azaz írd és mondd, ÖTVEN DARAB vadon élő egyed! És ezen kívül más madarak, akár gyíkok, stb... is lehetnek ott veszélyeztetettek, ahogyan itthon is nagyon nagy károkat okoznak a madárállományban a házimacskák! És mi az, hogy előbb kellett volna gondolkodniuk? A macskatartóknak kellett volna előbb gondolkodni! Meg természetes szelekcióról beszélsz háziállatként tartott állatok esetében? Te eléggé kevered a szezont a fazonnal. És súlyos tévedés, hogy ha a macska etetve van, akkor nem vadászik!

Három macskám van, szeretem-imádom őket, de mindent elkövetek, hogy ne tudjanak madarat fogni! Az a baj, hogy addig már eljutott az állattartás, hogy sajnáljuk a cirmit meg a fifikét, de addig már nem, hogy a természeti környezetet is tiszteletben tartsuk!

Furcsa morális értékrended lehet, ha egy kóbormacskát jobban sajnálsz mint egy szinte kihaló félben lévő madárfajt -és ha azzal jönnél, hogy a macska emberközelibb, megint tévedsz: 3 generáció elegendő, hogy teljesen visszavaduljon (ezzel szemben a kutya pl genetikájában hordozza a domesztikációról árulkodó haplotípust, ergo 3 generáció után is csóválni fogja neked a farkát a naiv kölyökkutya (nyilván nem az amelyiket már megfélemlítették). Hozzá tartozik a dologhoz, hogy olyan mérget használnak, ami megtalálható a természetes faunában-amiatt nem aggódsz hát, hogy a kóborolni meg természetesen szelektálódni hagyott cirmike robot nélkül találkozik a toxinnal? Vagy egy dingóval, vagy egy mérgeskígyóval, egy autóval, egy mérgezett egérrel, és sorolhatnám....

A probléma valós és sajnos nem nagyon van rá más megoldás -akinek fontos a macskája az meg gondoskodjon róla, hogy ne találkozhasson a méreggel.

Te meg nőj föl.

2019. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként most olvasom, hogy ezek elvadult macskák, tehát nem a gazdis macskák járnak ki az erdőbe feltétlenül. Ebben az esetben pedig már vadgazdálkodásról beszélünk, ha úgy tetszik a macska ott dúvad, akárcsak nálunk a róka...de gondolom te a rókát sem sajnod... Ezen kívül invazív faj, feltehetően természetes ellenség nélkül. Inkább azt nem értem miért csak most lépnek fel ellenük.
2019. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A macskatartóknak kellett volna előbb gondolkodni! Meg természetes szelekcióról beszélsz háziállatként tartott állatok esetében?


Talán el kellene olvasni! Ezek vadon élő macskák, vadászatból élnek. Nincsen gazdájuk. És szaporodnak orrba-szájba.

Ausztrália hatalmas, ott több száz km van akár két farm között. Rengeteg a laktaln terület.


A természetben igenis van szelekció. Ha tetszik, ha nem... Ott nem mindegyik marad kölyök életben. Igen, ha kap enni a macska nem vadászik annyit... Ha nincsenek könykök szintén nem...


Azt írták, hogy házi kedvenceket nem mérgeztek... Bár nyilván volt köztük az is.


Nem azért de egy nőstény, évi 2 alaommal 3.év alatt már több, mint 100 macskát produkál egyenes ágon. Ha időben elkezdik ivartalanítani őket, nem tartanának itt. Nem egyik pillanatról a másikra lett 20 millió kóbor macska..



Mert egy csúcsszuper robot árából hadd ne mondjam hány százat lehetett volna. De akkor még mindig le is lőhették volna őket, ott legalább nem szenvedtek.


Ez akkor is egy mocskos dolog...

2019. febr. 2. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!