Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha bekakil a...

Mit csináljak, ha bekakil a cicám a házban?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos körüli kiscicám. Kint van az udavaron (családi háznál), de úgy gondoltuk, télen majd bejöhet. Már egy ideje szoktattuk be a házba, nagyon aranyos és rendes is volt. Egyszer nem vettük észre reggel, hogy bejött, becsuktuk, és csak délután amikor hazaértünk, akkor tudott kimenni. Akkor egy helyre bekakilt, amit feltakarítottunk, fertőtlenítettünk, semmi szaga. Azóta viszont ha bejön és nem figyeljük folyamatosan, megy oda az előző helyre, és odakakil. Mindig eltüntetünk mendent, szagokat, stb, mégis ezt csiálja. Mit tehetnénk még?
2008. nov. 8. 15:35
 1/8 anonim válasza:
100%
Sajnos a cica ha egyszer bakakál a lakásba,akkor máskor is be fog..szinte reflex -szerűen megy arra a helyre,ahol korábban már elvégezte a dolgát.A szobatisztaságra a lakásba engedés első pillanatától kezdve figyelni kell..Szerintem meg kellene tanítani rá,h kimenjen,ha rájön a szükség,ezt pedig úgy kellene,h figyelni őt,és ha keresi a helyet,akkor azonnal kitenni!Sok türelem kell hozzá,de egy idő után magától fog kikéredzkedni.
2008. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Van bent macskaalom? Arra kéne átszoktatni. A mi macskáinknál a következő módszer vált be: berakod a cicát az alomtálcába, és vársz. És ott tartod, és vársz. Amint odapisilt/kakilt, megdicséred, és kiengeded. Ha biztosra akarsz menni, többször eljátszod ezt, a régi helyre meg addig akár rakhatsz is valamit, hogy ne férjen oda (lehetőleg olyat, amire nem tud egyszerűen fölguggolni, mondjuk a bútor jó megoldásnak tűnik, a cipő viszont annyira nem :)).

Sok sikert!

2008. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanítani neki, hogy csúnya dolog, nem szabad. Nekem is ennyi idős cicám van, ugyanígy tartjuk (kedve szerint a házban vagy a kertben), egy időben bekakilt, aztán egyszer, amikor rajta kaptam, kitettem a házból úgy, hogy közben hangosan kiabáltam vele, és többet nem fordult elő. Azóta, ha kell neki, szalad az ajtó felé kikéredzkedni. Persze ha egyedül hagyjátok hosszabb időre, akkor nem várhatjátok, hogy ne csináljon be, ilyen pici cica még nem tudja sokáig visszatartani. Érdemesebb akkor almot tenni neki a házba. Meg hát ahhoz is fel kell nőniük, hogy úgy igazán ki tudjanak kéredzkedni, de az jön magától, nálunk minden cica úgy kezdte, hogy figyeltük, mikor szalad az ajtóhoz, és kiengedtük, a nagyobbakat meg már nem kell figyelni, mert odajönnek értünk, és hangosan nyávognak, amíg ki nem nyitjuk nekik a bejáratot, hogy kimehessenek.

A lényeg, hogy ne ess kétségbe, rengeteg macskám volt már, ezt a bekakilós időszakot minden kismacska idővel kinövi. Nem mindegyik egyetlen rászólásra, de mind szobatiszta lesz.

2008. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy akárhányszor látod, hogy szagolgatja a földet, és valószínűleg kell neki, rögtön tedd ki a kertbe oda, ahová szeretnéd, hogy a dolgát végezze.
2008. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Sajna megszokja a dolgot, hisz ez neki is kényelmesebb, mint kimenni a hidegbe kakilni. Szerintem érdemes lenne venni egy macska wc-t. Oda tedd ahova kakilni szokott.
2008. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
54%
Az Én tapasztalatom, hogyha 1 cica nem az alomba végzi a dolgát azt biztos, hogy nem bírom rávenni semmi módon, hogy az alomba végezze el a dolgát!!!Azt a cicámat rögtön "száműzöm" a lakásból (nem engedem be csak enni-enni).Kertesházban lakom.
2008. nov. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Az én macskám is pont ilyen volt. Illetve annyi különbséggel, hogy ő nem egy helyre, hanem akárhova odaszart, ahol éppen eszébe jutott, hogy kell neki. Utána persze kaparászta a járólapot a kupaca körül nagy megszeppenve.

Én mindig jól elvertem, aztán nagyon lassan pár hónap alatt magától rájött, hogy jobban jár, ha kimegy tojni.


(U.i.: Gondolom most jó alaposan le leszek pontozva, de ez az igazság és próbálhattam bármit, csak ez a módszer vált be.)

2009. aug. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

(Előző vagyok.) Ja, volt bent macskaalom is, de azt nem tudta, hogy mire való. Mindig belefeküdt és aludt benne, tojni meg ment a lakás különböző helyeire.

Egyszer beleraktam a "termését" az alomba, hátha ezután oda csinál. De ez a dinka macska abba is belefeküdt. Fürdethettem meg. Nagyon büdi volt.

2009. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!