Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudnátok segíteni? . Azt...

Tudnátok segíteni? . Azt hiszem valami nem oké a macskámm :/

Figyelt kérdés

Egy két napja figyeltem fel a furcsa légzésére, nagyon gyorsan veszi a levegőt, de nem úgy mint akit megilyesztettek és a sokkos állapot miatt szaporán lélegzik, hanem inkább mintha csak egy tüdeje lenne és emiatt a másikat nagyon meg kéne terhelnie.

Kedvetlen, nem akar játtszani, sokkal többet alszik és ma este van, hogy egy napja nem evett, csak ivott, dorombolni viszont dorombol.

A mai reggel le akart menni a pincébe (reggel 7-kor) és egész nap nem jött, sokat kerestem, míg végül nagyjából este 8 körül találtam meg, épp aludt, és mivel egész nap nem jött fel, így arra következtettem, hogy reggel 7-től este 8-ig aludt, ami kicsit sem jellemző rá.

A szemei fáradtak, de nem betegesen, külső fájdalmat nem nagyon észleltem, viszont ha felemelem mindig nagyot nyög (ez kb. 1,5 hónapja tart), voltunk is már állatorvosnál, mert féltünk azért fáj neki, mert eltörhetett egy bordája, vagy valami ilyesmi, de végül a röntgen semmi eltérést nem mutatott, viszont így a semmi miatt lehúztak 20.000 forinttal. Ezért is anyum szerint amíg nem lát komoly problémát, nem akar visszamenni még egy lehúzásért, én viszont nagyon aggódom érte.

Köszönöm ha valaki tud bármit is segíteni, vagy levonni ebből!



#macska #egészség #cica #Állati egészség
2019. febr. 4. 21:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Macskámmal*

Neharagudjatok elírtam

2019. febr. 4. 21:27
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nagyon sok betegségnek a jele lehet. És tudom, mennyire rossz szenvedni látni a kisállatodat, győzd meg anyukád, hogy igenis dokihoz kell vinni, akár másikhoz is! A röntgen tényleg drága (én Pesten 17et fizettem egy rtg-ért), de egy alapvizsgálat, azért talán nem lesz annyi.


Sajnos te otthon nem sokat tehetsz, az is lehet, hogy holnapra jobban lesz, vagy az is, hogy meghal.

2019. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a tünetekkel én inkább vérképet csináltatnék a cicának. Szerintem egy normális orvos is ezt javasolná.

Nem tudom, mennyibe kerülhet egy általános vizsgálat + vérkép, de próbáld meg rábeszélni a szüleidet.

Esetleg hívjátok fel az állatorvost, mondjátok el a tüneteket, és ő vázolja fel anyukádnak a lehetőségeket. Talán az jobban ráveszi.

2019. febr. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, hogy vissza kéne vinni a dokihoz - lehetőleg egy másikhoz, aki alaposabban átvizsgálja a cicát. Ha nem eszik és sokat alszik, az már nagyon a betegség jele. A dorombolás sem mindig megnyugtató, mert sokszor ha fáj valamijük, ezzel enyhítik saját maguk számára a fájdalmat. (Ez nem jelenti, hogy ebben az esetben is ez van, de nem árt tudni.)


Próbáld meg rábeszélni a szüleid, hogy vigyétek dokihoz, mert ők könnyebben leépülnek rövid idő alatt, nem jó ezzel játszani és várni.

2019. febr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Velünk ez volt, anyámék azt mondták, h majd rendbejön


Akkora daganatok voltak benne, hogy nyomták a rüdejét

2019. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Mondd meg anyukádnak, hogy a macskák pont olyan jól titkolják, hogy betegek, mint az anyukák. Egy macska, ha rosszul van, megváltozik a viselkedése, az étvágya, nem eszik, nem iszik, sokat alszik, többet mosdik/ nem mosdik (nem muszáj mindnek teljesülnie). De nem néz ki betegnek.

Amikor egy macska már betegnek néz ki, tehát x @rul néz ki, akkor már annyira beteg, hogy lehet, hogy késő az orvos!!

Ez a faj ilyen.

Nem minden állatorvosi vizsgálat kerül 20 ezerbe, amúgy.

De egyébként megvizsgálta az orvos??

Bármit mondott, csinált?

Merthogy lehet hogy másik orvoshoz kéne vinni. Anyukád egyébként ne a macskára, hanem az orvosra haragudjon, ha nem vizsgálta ki a cicát, csak egy röntgent csinált, tehát nem nyújtott kielégítő szolgáltatást.

Szerintem a cica FIP-es. Ilyenkor víz halmozódik fel a hasüregben, erről lehet a fájdalom mikor felveszed, meg a szörcsögés.

AZONNAL kell orvos, és MÁSIK.

Itt jól le vannak írva a betegségek.

[link]

2019. febr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Sikerült meggyőznötök, ma délben visszük orvoshoz. (Másikhoz)

2019. febr. 5. 06:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Na szuper! Majd írd meg mi volt!
2019. febr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! Mit mondott az orvos?
2019. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ami azt illeti, mire beestünk már vége volt a rendelésnek, így csak reggel tudja elvinni anyukám.

Azóta rosszabbodott a helyzet, keserves nyivákoló hanggal kísérve, valami nyál szerű, habos folyadékot öklendezik fel. Maga alá pisil, elbúlyik a szekrény alá, már inni sem iszik és csak ül és mered maga elé.

Nagyon félek, hogy elkéstünk, de mindenesetre éjjel ellenőrizgetni fogom, hogy hogy van és imádkozom, hogy túl élje.

2019. febr. 5. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!