Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veres szeklet, de kinti cica,...

Veres szeklet, de kinti cica, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Hozzank koborolt bo fel eve egy cica. Alapvetoen kinti, de a nagy hidegben inkabb bent szokott aludni, a meg nagyobb hidegben meg nappalra is bezartuk, ha nem volt kedve kijonni. Igy tortent 1 honapja is, de mire hazaertunk a szonyegre kakilt, es ver volt benne. Azota nem tudtuk elvinni dokihoz, most szeretnenk. A kozerzete egyebkent remek, sokat eszik, iszik, szaladgal. A kerdes, hogy mivel alapvetoen kinti cica, hogy szerezzek szekletmintat? Gondolom kernenek, nem? A kertunkbe megfordul szomszed kutya/cica, nem lenne bizti a dolog. Ra kene zarnom az ajtot es berakni egy almot? Nem orulnenk, ha megint a szonyegre menne, de az alommal meg nem talalkozott, nem biztos, hogy hasznalna. Meg tobbszor bezartuk mar es csak egyszer fordult elo, lehet, hogy bent tartana, mig nem engedjuk ki. Valakinek otlet, tanacs?
2019. febr. 5. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A kérdésed teljesen zagyvaság.

Röviden leírom a gondot:1 hónapja volt véres a széklete, azóta nem vittétek orvoshoz!Ha neked véres lenne, szerintem azonnal tudnál orvoshoz menni.Nála miért kell várni 1 hónapot?

Nehogy azt mondd már, székletminta miatt vársz, mert ez röhejes.Nem kell székletminta!Anélkül is lehet orvoshoz vinni!

Minden olyan nagy hülyeség amiket írsz.Gyerek vagy még? Mert akkor talán elfogadható, de felnőttként már gázos.

2019. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom az epito valaszodat, rendkivul hasznos volt. Kepzeld, a sajat bajommal se jutottam el orvoshoz 1 honapja, ez van. Csinald utanam, ha olyan ugyes es okos vagy. Amig nem tudsz semmit, csak frocsogni vagy kepes, felesleges idorablas ide irni. Nem segitesz se nekem, se kozvetve a cicamnak, csak leadod a feszultseged. Add le mason.
2019. febr. 5. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha bélsármintát kér az orvos, akkor igen, az a megoldás, hogy bezárod és almot teszel be, használni fogja.


De nem valószínű, hogy kér. Enélkül vidd orvoshoz sürgősen. Eddig gondolom nem kapott sem féreghajtót, sem oltásokat, ezekkel kellene kezdeni, illetve ha beteg, akkor gyógyítással. Majd az orvos vizsgálat után eldönti.

2019. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy állatorvos írta:


"Ha a cica jó általános állapotban van és a széklete friss (vörös) vért tartalmaz az azt jelenti, hogy a hasmenése vastagbél eredetű. A vékonybélből származó vér már emésztett (fekete) lenne. Vastagbélgyulladást számos probléma okozhat: férgesség, protozoonok által okozott fertőzés, táplálékallergia,bakteriális fertőzések. Első körben javasolt a diétás táplálás (pl.: csirkehús, rizs, répa, natúr joghurt, vagy intestinal táp), a féreghajtás ismétlése és esetleg egy vastagbélre ható antibiotikum kúra. Ha a probléma nem múlik, vagy átmeneti javulás után hamar visszatér, akkor a következő lépés egy bélsárvizsgálat."



Szóval, mivel nem javult, szerintem vidd el orvoshoz. Meg próbáld ki, amit a doktornő írt.

2019. febr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy javult-e, mert azóta nem láttam, csak már amúgyis elkéne vinni. Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, hogy nem rögtön annak a vizsgálatával kezdik, így akkor viszem a cicust, aztán, ha kell széklet, legfeljebb túszul ejtem. :)
2019. febr. 5. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!