Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Kinti benti cicánk van.Ma szinte egész nap idebent feküdt.Nem evett semmit.Pár db száraz tápot, meg egy nagyon kevés tejet.Jó étvágyú macska.Holnap elvisszük állatorvoshoz, de esetleg valami ötlet ,hogy mivel tudnák neki addig segíteni? Mitől lehet ez?

Félek ,hogy valami olyan baja van amitől reggelre elpusztul,bár nem tántorog,meg nem hányt(de próbált hányni,láttam kint az udvaron most este, de nem ment neki).



2019. febr. 5. 21:10
1 2
 1/20 anonim válasza:
34%
Szia, lehet elrontotta a gyomrát, esetleg kint ehetett valamit, ami nem tett jót neki. Jól teszitek, hogy elviszitek állatorvoshoz, ha tehetitek éjszaka(ha bent van) egyszer-kétszer nézzetek rá, próbáljatok neki adni vizet, vagy egy kis sonkát, de ne sertést, az nem tesz jót neki. Biztosan meggyógyul, lehet elkapott egy másik állattól valami kisebb vírust.
2019. febr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szia!Kikeretozott de vissza is jött egy fél óra alatt aztán befeküdt az ágyába és csak szomorúan bámul.Meg néha mintha most is próbálna hányni.Parom is azt mondta, hogy esetleg kint osszeevett valamit.Csak felek, hogy esetleg mérget valamelyik szomszédba és akkor kibírja e az éjszakát meg tudnak e rajta segíteni?Vinnem orvoshoz most is csak autó nincs itthon meg nincs ki vigyázzon a babamra.Oltast kap minden évben elvileg komoly fertőző betegséget nem kaphat el.Akkor éjszaka ránézek párszor.Koszonom a válaszod!
2019. febr. 5. 22:45
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha mérgezésre gyanakszol, holnapra tökmindegy lesz, nem este 9kor kellett volna gondolkodni, hanem még napközben dokihoz vinni, mikor volt rá lehetőség... Mérgezés esetén fél óra is számít.


Hogy most mivel tudsz segíteni...

Diktálj bele vizet kiszáradás ellen, fecskendővel vagy ha kell cseppenként a kezedről és reménykedj, hogy megéri a reggelt. Felejtsd el a sonkát meg a hasonló hülyeségeket, a sós-fűszeres emberi étel minden csak nem jó neki. De itasd, az viszont nagyon fontos.

Reggel pedig az első a doki legyen!

2019. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem kéne kint tartani anélkül, hogy macskabiztos kerítésed / kifutód lenne, és akkor NEM kellenne most itt aggodnód, hogy mi a franc van vele!

Ha elpusztul csak magadat hibáztasd! Gondolom mivel nincs kocsiú ha a gyerek van rosszul, hányik őt se vinnétek dokihoz...vagy igen? Csak a szőrös gyerekednek mindegy mi!? Állatorvos házhoz is kijön, van taxi, ismerős, de végső esetben kerékpár stb.

2019. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 kamugyrosz ***** válasza:
51%

Lehet h latta az egyik haverját akit elütöttek

Nálunk ez volt, 2 napig koplalt

2019. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3


Inni iszik.Tejet is ivott meg adtam neki vizet abba is belelefetyelt.Nem tudom mi a baja.Mérgezésre azért gondolok ,mert néha mintha hányni akarna.Láttam már hányni azért tudom ,hogy milyen.De megtapogattam, megsimogattam és a pofája környékén nem hagyja magát.Gondolom ha mérgezés volna akkor hányna vagy menne a hasa vagy mondjuk nem tudna menni.De teljesen egyenesen jár,lejön az emeletről a lépcsőn és nem esik kel.Szóval nem nem tudom, hogy mérgezés e..Köszönöm a tanácsot, még éjjel többször kijövök megitatni.

2019. febr. 5. 23:47
 7/20 A kérdező kommentje:

4


Bár nem tartozik ide, de csak hogy tudd.5 éve él velünk ez a macska ,akit az erdőszélén nejlonszatyorba bekötve találtunk nyáron 30 fokos hőségbe.Nem macskabarát se a párom sem én, de ennek ellenére befogadtuk és megszerettük.Chippel ellátott, útlevéllel rendelkező,oltott macska aki ha bármerre megyünk is a világba ugyanúgy utazik mellettem az autóba, mint majd a ,,szőrös"gyerekem fog, aki amúgy épp csak 6 napos(úgyhogy gondolkodj el magadon) én meg a császármetszés után örülök ha a budira el tudom húzni a hátsóm, nem eltaxizni a 120km-el odább található állatorvoshoz(mert nem, nincs a környéken olyan aki kihívható volna, ha lenne már itt lenne).És igen vannak ismerőseim,barátaim,családtagjaim akik kb 1200km-re élnek tőlem szívesen segítenének ha volna saját repülőjük, hogy ne menetrend szerinti járattal érkezzenek mondjuk jobb esetben holnap délután.És igen igazad van, miért is nem kerítek körbe macskabiztos kerítéssel 1000m2- nyi területet? Amúgy erre felénk fák is vannak, a múltkor úgy ment át a szomszédba, hogy a lába nem érte a kerítést..csak simán átugrott a fáról.

Egyetlen igazságod van, az hogy akár lehetne kifutója.

Az összes többi undorító előítélet a részedről és sértő, mivel nagyon nincs igazad.

2019. febr. 6. 00:13
 8/20 A kérdező kommentje:

5


Remélem neked lesz igazad.De amúgy szerintem nem mérgezés, akkor nem így viselkedne, most már elolvastam több mérgezéssel foglalkozó írást, ha az lenne már lenne sok tünete.

2019. febr. 6. 00:17
 9/20 kamugyrosz ***** válasza:

Budos a szája? Akkor lenne valószínűleg mérgezés

De akkor is gyanus h nem hány. Valószínűleg lehet h evett valamit ami csak elcsapta a hasát, vagy esetleg látott olyat amit meg egy macskát is megviselt

2019. febr. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Megszagoltam nem büdös.Semmi szaga nincs,tuti mert olyat pesszentett a kepembe ha büdös lenne éreztem volna.A hányni akarás miatt gondoltam a mérgezést én is,de az biztos hogy nem romlott az állapota semennyit.Gondoltam még arra is hogy lehet szőr gyűlt össze de kap pasztat, hogy könnyebben kijöjjön neki ne gyuljon össze.Vagy mivel oldalt a szája környékén nem hagyja rendesen simogatni magát,elkapja a fejét esetleg valami a szájába akadt.
2019. febr. 6. 01:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!