Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg cicának mit lehetne adni?

Öreg cicának mit lehetne adni?

Figyelt kérdés

Van három 17 éves cicám.Kettő még nagyon jó kondiban, nem látszik rajtuk a kor, de az egyik soványodott, borzosabb a szőre, kevesebbet eszik.Amúgy nincs semmi betegsége, nem gubbaszt.

Van valami jól bevált módszeretek, vitamin, bármi ami az állapotán javíthatna?Ami késleltetné az öregedését?

Száraztápot mostanában nem eszi meg, nyers vagy főtt csirkemellet eszi főleg, de sokféle kaját próbálgatok adni neki.


2019. febr. 6. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost.
2019. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvossal nézesd meg, valószínűleg rossz foga is van, azért sem tud eleget enni.
2019. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vetri DMG csepp
2019. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

" Amúgy nincs semmi betegsége,"

Ezt honnan tudod? Soványság, borzos szőr pl annak a jele, nem egészséges az állat.

2019. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

17 eves persze


A 3 egyut esetleg

2019. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán el él addig egy macska, nekünk egy kinti nőstény is megérte azt a kort. Aztán egyik nap nem jött haza, nem látszott rajta semmi...


Gonfolom testvérek.


Vidd el állatorvos, nem fog sokat kérni egy vizsgálatért, de ennyit megtennék érte, hátha komolyabb baja van, amin még lehetne segíteni...

2019. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz.

Én a fogaira tippelnék. Valószínűleg azzal van valami gond, ha nem tudja a száraz tápot megenni, mert az nagyon kemény. Adjatok neki puhább ételeket.

2019. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

No.Amit kérdeztem, arra senki nem tud választ.

5-ös:Lehet sajnos a rossz tartás miatt a te cicáid hamar meghalnak,ez a te hibád,ezért vagy szkeptikus.

2001.májusában került hozzám 4 kidobott kb.3 hetes cica.2-nek találtam gazdát, de 2-nek nem,így ők maradtak nálam.Szerencséjükre, ugyanis a 2 testvérük már régen nem él.A harmadik cica ezután került hozzám,kb.3 hét múlva,ő akkor volt 6 hetes kb.Ismerős mentette meg, hozzám került.Tehát ki lehet számolni.

Oltva vannak, ivartalanított fiú mindegyik,lakásban élnek,de van nekik egy tágas kifutó csinálva,ahonnan nem tudnak kimenni,csak be a lakásba.Így udvaron is vannak ha akarnak.

Volt már 19 éves cicám is, meg 20 éves tacskóm.Most is van 15 éves kutyám, sajnos ősszel veszítettem el egy 17 éves kutyámat.

Igyekszem őket jól táplálni,és minden amit kell.

Voltam vele az idén már 3-szor orvosnál,egyszer tüsszögött azért, majd volt neki UH és vérképet néztek,ezért írtam hogy nincs betegsége.

De most ez hogy van?

Az öregségnek lesznek külső jelei embernél, állatnál is.Családban 2 idős rokonom úgy halt meg, semmi betegségük nem volt, csak az idős kor.Elhasználódtak, csúnyán kifejezve.Már 90 fele jártak, egyre nehezebb volt minden:menés, evés, stb.A vége fele sokat aludtak, keveset ettek, lefogytak,stb.Végelgyengülésnek is szokták mondani.

Szerintetek állatoknál nem ez van?Nem gondolom hogy mindegyik komoly betegség miatt halhat csak meg.

Foga korának megfelelő, nincs rossz foga.

Puhát eszik:főtt cs.mell apróra darálva, vagy nyersen jobban megeszi.

Most hogy nézem,dörgölőzik hozzám, kicsit megint tüsszög.Meg az egyik szeme könnyezik.Lehet megint valami vírus.

2019. febr. 6. 14:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Vetri DMG jó ötlet, régebben már használtam másik cicánál
2019. febr. 6. 14:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tüszög, meg könnyezik akkor macskanátha... Ahhoz meg orvos kell...


Szerintem náluk is van genetika. Ez ne véletlen az utólag jött kiscica?

2019. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!