Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska megfázás meddig tart?

Macska megfázás meddig tart?

Figyelt kérdés

Múlt hét előtti pénteken volt allatorvosnál,mivel köhögött gyakran nyújtott nyakkal, nehezen evett, elment a hangja és sokat nyelt. Kapott egy hét antibiotikum kúrát. Múlt pénteken volt kontroll, a tüdejét,szívét hallgattak, nem volt gond vele,láza sem volt, a torkát is nézte, nem látott semmit.

Azóta nem akar kimenni, már rekedten, de nyávog, de továbbra is köhög néha, igaz nem nyujtott nyakkal. Ez a köhögés belefér? Mert a nyávogásra azt mondta, 2-3 hét mire visszatér. Amúgy nedves az orra, jó kedvű, eszik-iszik, szép a szőre.

Kell aggódni, vagy ennyi idő kevés köhögéssel normális?



2019. febr. 7. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi idő alatt tudja legyőzni a betegséget, az függ attól, hogy a cicának milyen erős a szervezete?

Ha nagyon fiatal, akkor sokáig is elhúzódhat, vagy ha nagyon idős, akkor is. Illetve, ha silány minőségű táppal van etetve, nehezebben győzi le a betegségeget, mert az immunrendszere nem kapja meg a megfelelő támogatást.

Ha 2-3 hetet mondott a doki és nem jött helyre, akkor én visszavinném a cicát és megkérdezném mi a teendő? Nem is rekedtség, hanem a köhögés miatt főleg. Esetleg várj pár napot és ha nem javul, akkor mindenképp vidd vissza a cicát.

Az nem baj, ha nem akar kimenni, sőt. Ne is engedd ki a hidegbe amíg beteg! Újra visszafertőződhet. Pláne ne este, amikor mínusz fokok is lehetnek. A kisebb testű állatok hamarabb kihűlnek, mint az emberek. Nem igaz az, hogy a macskák bármilyen hideget kibírnak...

2019. febr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel a dokit, szükség esetén vidd vissza. Az én cicám az 1 hetes ab kúra végére teljesen rendbejött. Az jó, hogy már eszik, iszik, és jó a közérzete. Vitamint adsz neki?
2019. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!