Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Ajánlanátok jó macskakaja amit internetről könnyen be lehet szerezni és jó minőség, de nem drága?

Lehetőleg száraz és nedves eledelt is felnőtt macsekok számára

Keress kérdéseket hasonló témákban: macskakaja, macska, macskaeledel

febr. 8. 16:18  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A B.A.R.F módszer nagyon felkapott lett hirtelen itthon is!Az tutira nem mondom hogy macskáknak lehet de ha lehet akkor szerintem az a legjobb megoldás!

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont febr. 8. 16:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen ismerem a barfot, én kutyás gazda vagyok, viszont az egyik ismerősöm kért tanácsot és nem tudtam neki válaszolni így hozzátok fordultam

# 2/12Időpont febr. 8. 16:30 Privát üzenet
Szerintem ezt meg lehet próbálni macskáknál is mert ezt nem csak nagytestű kutyáknak adják.Van itt a városunkban egy kutya,macska és egyéb kisállat étterem és oda nagyon sokan járnak barf-olni!És ilyen kis csivavákat is visznek ezért szerintem macskáknak is lehet azt!És az tutira jó mert minden tartósító és egyéb káror szertől mentes!Nemúgy mint a táp!

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont febr. 8. 16:33 Privát üzenet

A barf macskáknál is bevàlt módszer, de ott mások az arányok.

Illetve ez egy tápos kérdés.

Én carnilove márkával etetek, főként száraztápot adok. Napi 2 alkalommal eszik, kétnaponta a vacsija konzerv.

Egyébként a száraz-nedves adagolásáról megoszlanak a vélemények.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont febr. 8. 16:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen csak tápokat írjátok lehyszi a barfot nem tudná megoldani idohiany miatt (nem tudna erre is időt fordítani)

# 5/12Időpont febr. 8. 16:42 Privát üzenet
Én a petnet.hu-ról rendelek. Ivartalanított kandúr macskának a Royal Canin Sterilized 37-et rendelem. A RC tápokat ajánlom, mert a macskám eddig nem unt rá és egészséges, szép szőre van, nincs elhízva.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont febr. 8. 18:50 Privát üzenet
Nedvesből a bozitát és animonda carnyt (talán feringát), szárazból applawst vagy purizont ajánlanám. Ezek jó minőségű (magas hústartalmú, gabona- és cukormentes), de nem prémium árú márkák, ár-érték arányban talán a legjobbak. A zooplusról rendelhető és 2 nap alatt kiszállítják.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont febr. 8. 19:31 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek

# 8/12Időpont febr. 8. 21:23 Privát üzenet

Én zooplusról rendelek. A nagy kiszerelés, ha megfelelően tárolod (száraz, hűvös helyen) akkor nem romlik meg és így sokkal olcsóbb.

Az iams, happycat, josera olcsóbbak, talán a purina one is, és ezek nem olyan rosszak.

Én applaws-sal és royal canin fajtatáppal etetek. Ezek olyan 1800/kg körül vannak nagy kiszerelésben. Egy-egy bevásárlás hónapokig is elég.

Nedves tápot nem szoktam neki adni, felesleges 80%-a nedvességtartalom. Inkább natúr tonhalkonzervet kap, azt nagyon szereti. Elég drága, úgyhogy ez nem ilyen mindennapi csemege.

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont febr. 8. 23:54 Privát üzenet

Mindennap adok nedvestápot a macskának. A macskák kevés folyadékot isznak, a táplálékból (zsákmányállat testnedvei) veszik fel a folyadékot. Így vannak összerakva, ezt nem a divat dönti el. Állatorvosunk és kollégái hasonlóan etetnek.

Mi most yarrah bio-t eszünk a zooplus.hu-ról, a korábbi kajánk a kedvenc ízekben megszűnt. Emellett eszik valamennyi szárazat, Royalt, amit én már nagyon nem csípek, de eddig mást nem fogadott el helyette.

Jobbnak tartanàm pl. Purizont.

Ezek mellett van vagy 2 itató tálkaja.

Kérdező, sztem a zoopluson nézzétek körbe, a német gyártásu kaják (ki lehet választani) se rosszak (mac's, grau, granata pet), árban sztem ilyen szakadékok vannak.

Amit ne: alutasakos, szaftos, 4% hus (szoja) tartalommal, nagyon óccsók, nagyáruházbol ne, ilyenek, hogy whiskas es tarsai, ne. (az gyakorlatilag éhezés)

Megnézed az összetételét, elol legyen, hogy hús, milyen állat húsa, legyen megnevezve, hany %, ne szerepeljen:állati melléktermékek, csontliszt, húsliszt, lehetőleg gabonamentes legyen, és olyan összetevok legyenek, amit ugy nagyjából megertesz, hogy mi. (kivéve a hamu, az egy minosegi mutató).

Amugy nyersetetésből macskának inkább a prey etetést szoktak, abban nincs zöldség.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont febr. 9. 02:33 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek a Purizon tápokról? Nekem tetszik, de.
Melyik tápot kéne vennem?
Megbontott macskakaja konzervet le lehet fagyasztani?
Miért tart valaki a szobájában macskakaját (sokat) ha nincs macskája?
Macska ehet csirke csontot?
A Leonardo macskatáp az mennyire jó minöség?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!