Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Táppal kapcsolatos tapasztalatok?

Táppal kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy finnyás, válogatós macskám.

Vettem már neki csirkehúst, halat. Semelyiket nem eszi meg, sem nyersen, sem pedig főzve. Hiába gondoltam, hogy ha majd éhes lesz akkor megeszi, inkább éhen marad. Ugyanez van a konzerveknél is.

Az állatosban válogattam tápokat, az ott találhatóak között az Iams-nek volt a legmagasabb hústartalma.

Jelenleg ezt eszi, szereti. Csak gondtam jobb lenne változatosan etetni, de nem nagyon lehet. A főtt tojást megeszi, a fürj tojásra már rá sem néz.


Az lenne a kérdésem, hogy milyen jobb minőségű tápokat ajánlanátok, amikkel lehet rendszeresen, hosszú időn át etetni.


A szőre szép, jó húsban van (5 kg-os kandúr), nem gurul.


2019. febr. 12. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell változatosan etetni, hogyha normális minőséget kap.


Az általad írt táp nem rossz, egy Friskiesnél sokkal jobb, de azért nem is feltétlenül az igazi...


A legjobb száraztápok az Orijen, Acana, Wellnes Core, Real Nature, Applaws, és a Purizon. Utóbbi is majdnem olyan szintű mint a többi említett, de az említettek közül ez a legolcsóbb.

2019. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Zoopluson kaphato Wild Freedom vagy Sanabelle tápot tudom javasolni, próbáljátok ki.

Ha ízlik neki, nem kell leváltani, jó minőség, kaphatja mindig ezeket.

2019. febr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#3 csak épp olyan erősek, hogy tönkre teszik a macska veséjét idős korára...
2019. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az egyik kedvenvem... .i az, hogy erős? Te jó ég!


Gondolom arra gondolsz, hogy az Orijenben 40% körüli a fehérje. Ez azért van mert a benne lévő összes (100%) húsnak 1/3-a dehudratált hús. Ettől megugrik a fehérje százalékosan ugyan, de mennyiségileg (!) ugyanannyi fehérje marad mint dehidratálás előtt.


Ha iszik rendesen mellette az állat, akkor kizárt hogy baja legyen ettől...

2019. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van egy vödrünk amiben van 20% A, 20% B, 20% C, 20% D és 20% E.

Ha kivonjuk az E-t, akkor minden másból (A,B,C,D) lesz 25%, pedig nem növeltük a mennyiségüket.

2019. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Márpedig nem véletlen, hogy le kell csökkenteni az idősebb macskák fehérje bevitelét, hogy megkíméljük a veséiket.

Sok macskánál még így is előjön a baj, a túlzott fehérjeetetés csak meggyorsítja a folyamatot.


Meg ugye az a baj, hogy a macskák nem isznak eleget, ezért nem is érdemes csak száraz táppal etetni.

2019. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!