Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet baj az állatorvosnál?

Lehet baj az állatorvosnál?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki hogy beteg a cicám, nem sokára viszem az állatorvoshoz, de nagyon félek.

Régen volt egy cicám akivel történt egy baleset és az állatorvosnál szedett össze egy betegséget amibe bele is halt, mert ami miatt vittem az orvoshoz abba nem halt volna bele. (Nem tudom a betegség nevét, olyasmi volt mint a parvo amit elkapott ott.) Félek hogy ez most megismétlődhet.

Nem tudom mekkora a baj, a cicám rossz kedvű, elhúzódik tőlem, egész nap gubbaszt, a kedvenc jutalomfalatából enne, de ahogy megszagolja elkezd öklendezni és ott hagyja, sokszor így csámcsog, enyhén folyik a nyála, mármint nyálas a szája, ha meg szeretném simogatni inkább félrevonul meg elhúzódik. Nagyon aggódok érte, félek hogy többet ártanék az állatorvossal neki, mint ahogy a másik cicámmal is történt, persze nem maradhat betegen. Lehet Nála is baj az állatorvosnál?



2019. febr. 14. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Lehet!


Sőt, lehet, hogy fémdarab kerül a kajájába, sőt az is előfordulhat, hogy odafele elrabolnak az UFO-k!

2019. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ugyanahhoz az állatorvoshoz jársz? Én kerestem volna mást a helyedben.

Normális esetben az állatorvos folyamatosan fertőtleniti a vizsgálóasztalt, eszközeit meg úgy mindent, hogy ne kaphasson el semmit az oda érkező állat. Nálatok ez elmaradt.

Állatoknál nincs olyan jellegű cseppfertőzés mint az embereknél, hogy elköhinted magad és mindenkit szétbacizol vele. Ha nem engedted oda a macskàt más állatokhoz akkor nem lehet ilyen gond.


Viszont amit leírtál, önmagában épp elég, mindenképp vidd el dokihoz. De ha nem megfelelő a higiénia, fontos mást keresned.

2019. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Kedves" első válaszoló, téged még az ufók sem rabolnának el akkora bunkó vagy.


Természetesen nem ahhoz az állatorvoshoz vinném ahol a másik cicámmal is a baj történt. Mindenképpen el fogom vinni, mivel aggódok érte, csak nem szeretném hogy Vele is ez történjen.

2019. febr. 14. 13:29
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor ne aggódd túl, fontosabb, hogy megkapja most a megfelelő kezelést a cica. :) Sajnos te kifogtál egy nem megfelelő szakembert, de nem ez az általános, szerencsére. Nagyon kicsi az esélye, hogy újra megtörténjen.
2019. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ilyen velünk is volt, hogy hasmenéssel hányás sal hordtuk oda, közben elkapta ott a macskanáthát...
2019. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, be kellene oltatni a macskát, és akkor nem kapná el ezeket a betegségeket...
2019. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszer belinkelt ide valaki egy videót, ahol egy magyar Youtubeos elmondta, hogy miket oltatott a cicájának.

0%-ra pontozták az itteni "SZAKÉRTŐK".


Pedig korrekt videó volt!!!

2019. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!