Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinéztem egy tenyésztőt, de...

Kinéztem egy tenyésztőt, de valami sántít. Szerintetek mi lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon rég szeretnék egy macskát, lehetőleg olyat, ami hasonlít a régi cicámhoz. Találtam egy fajmacskát Jófogáson 150.000 ezerért (korábban láttam már, hogy híresebb tenyésztők is hirdettek itt, ezért néztem meg). Írtam a hirdetőnek, a cica törzskönyves szülőktől született és igény szerint kérhető hozzá hobbi törzskönyv. A legfurább az egészben nekem az, hogy a személy többi hirdetése is mind szép macskák (hasonló árakon), viszont vagy 4-5 különböző fajta? Ez hogy lehetséges? Állítása szerint regisztrált tenyésztő, viszont honlapja nincs és a neten sem találtam róla semmit. Facebook-on bejelölt és ott úgy tűnik tényleg adott el már cicákat, mert a gazdik bejelölgetik különböző fotókon. Normálisnak tűnik, de nekem mégis annyira furcsa, hogy ilyen sokféle cicája van, ráadásul még azt is mondta, hogy kevesebbért odaadja a kinézett cicát, mert szimpatikus vagyok neki. Nektek nem lenne gyanús? Kennelként beszél magáról, de egy kennelnél nem 'opció' a törzskönyv, hanem alap, nem? Ettől függetlenül kicsit túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen...

Segítségeteket köszönöm!



2019. febr. 20. 20:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
De,gyanús lenne.Nincs semmilyen honlapja,csupán Jófogáson nyomul.Nem foglalkoznék vele.Meg a szövege is sántít,olcsóbban csak neked.
2019. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon egyszerű, kérd el a kennelnevét. Ha nem adja meg, egyértelmű hogy nem tenyésztő a hobbi törzskönyve meg egy hamisítvány, ha meg ad egyet azt leellenőrizheted, hogy be van-e jegyezve és nem kamunév. Sajnos láttam egy-két ilyen cicás hirdetést, szerintem pont azt is amiről te beszélsz, semmiképp sem igazi tenyésztőről beszélünk.
2019. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
6%

Ismerek hivatalos, 100%-ig legális, hazai teknőstenyésztőt, aki egyszerre 6-8 félét tenyészt.

Ismerek szintél 100%-ig legális kígyótenyésztőt, aki legalább 50+!!! félét tenyészt!


Írj rá pár vevőjére a Fosbúkon...

2019. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megadta a kennel nevét, de nem nagyon volt rá találat, csak a Facebook oldalán nevezi meg.

Van valami oldal, ahol esetleg megnézhetném, hogy tényleg bejegyzett tenyésztő-e? Ezt hogy deríthetném ki?

2019. febr. 20. 20:57
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Az sem lepne meg ha állatmenhelyről szerezte, majd hamisít hozzá törzskönyvet. Ha így van akkor ez ám a profit. Akár egy nap alatt megkeresi azt amiért mások egy hónapig keményen dolgoznak.
2019. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szép kiscicákról van szó, a szülőkről is kaptam fotót. Már a képkeresőt is megnéztem, hogy nem-e kamu képek vannak, de minden nagyon eredetinek tűnik. Menhelyről ilyen cicákat biztos nem szerez (főleg nem családokat), mivel én is néztem a menhelyeket, az ilyen gyönyörű állatok pillanatok alatt elmennek.
2019. febr. 20. 21:04
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Egy igazi tenyésztő sem hirdet jofogáson! Felejtsd el!!!


Lépj be fészbukon olyan csoportba több is van, akik segítenek jó tenyésztőt találni. Nem tudom milyen cicát akarsz, pl. main coon akkor olyan csopit keresel és informálódsz!

2019. febr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én ismerek nem egy tenyésztőt akinek neves kennelje van és használja az oldalt. Főleg idősebbeknél vettem észre ezt.
2019. febr. 20. 21:05
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Így van, előzőnek van igaza!

Egy valódi tenyésztőnek NEM KELL hirdetni, mert csak előre foglalni tudsz annyi a jelentkező, várólista van. Esetleg ha 1db megmarad valami csoda folytán 120% nem jofogáson hirdeti.


A 150e pedig legalsó határa egy fajta cicának, bár nem derült ki milyet akarsz.

Olyan pedig NINCS, hogy törzskönyv nélkül olcsóbb meg csak "lehet" de nem muszáj. Kötelező!!!!! Ennyi.

2019. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Hát jófogásról macskát nem vesz aki törzskönyves és garantáltan fejtisztát akar.Inkább keresnék mást!Mondjuk unokatestvérem is tenyésztő és neki sincsen weboldala csak facebookja!(és ő tényleg tenyésztő és nem szaporító)van aki nem akar több százezret weboldalra költeni.A facebook szerintem jobb is ilyen célra mert ha x-nek a barátnője meglát egy cuki macskáról hirdetést akkor biztosan kelleni fog neki.Magyarul lehet ő is igazi tenyésztő de én keresnék mást ha már ennyi pénzt rászánsz mert a jövőben lehet még háromszor ennyit fogsz orvosra!
2019. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!