Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet biztosan tudni...

Honnan lehet biztosan tudni kóbor macskák esetében, hogy már àtestek az ivartalanításon? Szembetűnő testi jelei vannak?

Figyelt kérdés

Környékünkön több kóbor macska is él. Egyik macskás ismerősöm(aki kóbor cicák befogását,ivartalanitását intèzi) eljött megnézni őket,és azt mondta,hogy ezek a macskák már túlestek a műtéten.

De sok cicánál megfigyeltem,hogy nagy,lógós hasa van.

Kb. mintha vemhesek lennének nonstop...kiscicák egyelőre nincsenek még,de nem tudom mit hoz a tavasz..


2019. febr. 21. 06:44
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Általában ilyenkor az orvos a műtét alatt az állat bal fülének a végéből levág egy kis darabot, így messziről látható, hogy már ivartalan. Ha ez nem történt meg, akkor max a műtéti heget lehet megkeresni, de ahhoz meg kellene nyírni. Kandúroknák nyilván abból látni, hogy nincsenek meg a herék.
2019. febr. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Orvos és ultrahang felvétel alapján látszik. EZt a fülcsonkítást még nem hallottam.
2019. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Pedig bevett gyakorlat a bal fül egynegyedének lecsippentése kóbor cicáknál. Azt olvastam, sokféle beazonosítása móddal próbálkoztak, de ez bizonyult a leghatékonyabbnak. Nyilván a menhelyek kapacitása véges, de sokszor begyűjtik a kóbor macskákat, ivartalanítják és oltják őket. Magyarországon nem tudom mi a helyzet, de Írországban és Görögországban is sok példát láttam erre.
2019. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Így van, a bal fül hegyét szokták lecsippenteni azok a szervezetek is, akiket én ismerek.
2019. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

:)

2019. febr. 21. 23:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Én több állatvédő szervezettel vagyok kapcsolatban, sok befogadott állatom van.Még soha nem hallottam ezt a fülcsípést, pedig már idestova 37 éve vannak mentett cicáim, kutyáim.De biztos így van.Mindig hallok valami újat.

Fiú cicáknál látszik.Nőstényeknél nem, csak ultrahangon.Vagy ha tüzelnek.

2019. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm is ránézèsre állapította meg,mert a fülük nincs megjelölve.

Ő is bosszankodott,hogy "jelöletlenek",de ettől függetlenül ivartalanítva vannak szerinte.

Viszont jó lenne 100%-ra tudni.

2019. febr. 23. 09:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még erről a fülcsippentésről soha. Egyébként nem lehet megállapítani, nemrégiben nálunk az egyik állatvédő szervezet nőstény macskát vitt ivartalanításra, és csak az altatás után derült ki, hogy már túlesett rajta. Amúgy szerintem ha leborotválják a hasat, a heget látni. Ultrahanggal is, de az picit költséges módszer....
2019. febr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!