Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti találkozatok már ilyen...

Ti találkozatok már ilyen viselkedéssel macskák között?

Figyelt kérdés

Ma voltam látogatóban egy kórházban. Épp láttam, amikor az egyik ápoló enni adott a macskáknak, és ekkor valami nagyon furát tapasztaltam, legalábbis még soha nem találkoztam ilyennel.

Szóval kiszórt az ápoló egy csomó macskakaját (legalább 2-3 kiló száraztáp ránézésre) és a macskák ahelyett, hogy mind egyszerre odamentek volna, szépen sorban álltak egymás mögött. Kb 8-10 macska.

Ott álltak szépen, nyugodtan, csendben egy sorban. Nem nyávogtak, nem veszekedtek, nem tolakodtak, nem verekedtek, nem morogtak. Minden cica megvárta, ameddig a sorban az aktuálisan a legelső cica eszik és jól lakik. Amikor a cica már jól lakott, akkor arréb ment és ment tovább a sor.

Nagyon érdekes az egész, még sosem láttam ilyen viselkedédt macskák között. Egyik sem tolakodott, egyik sem morgott, egyik cica se sietett az evéssel.

Mintha minden cica tisztelné a másikat, és mintha tisztában lennének azzal, hogy mindenkinek jut és ezért nyugodtan állnak egymás mögött libasorban, mindenféle morgás nélkül.

Hát én ilyet még életemben nem láttam.

Ti igen?



2019. febr. 23. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem volt kevés hely esetleg a kiszórt táp körül? Kerítés, fal, ilyesmi? Úgy tudom elképzelni, ezért nem akartak egymáshoz nagyon közel enni. Egyébként nagyon érdekes, még ha így is volt. :)
2019. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem három cicám van. A három közül az egyik inkább kivárja míg a másik kettő eszik és utána megy oda, pedig van külön tálja mindegyiknek és viszonylag távol is egymástól. Egyébként elvannak egymással, tehát nincs harc.
2019. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát - saját macskáimból kiindulva - amögött a "tisztelet" mögött jópár kiosztott pofon lehet. ;)

Amúgy a kóbor kolóniák félvadak, tehát simán lehet, hogy komoly hierarchia van a csapatban, a domináns eszik először és csak utána jöhetnek a többiek.

2019. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha ezt felvétellel bizonyítod,akkor világszám,nem hinném hogy ilyen létezne.
2019. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!