Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadott vemhes macskával...

Befogadott vemhes macskával mit kezdjünk?

Figyelt kérdés
Ideszokott hozzánk egy nőstény macska, eddig próbáltuk elzavarni, de fél év után feladtuk, és engedtük, hogy nálunk aludjon és egyen. Úgy döntöttünk, ivartalanítjuk, jövő hétre már kértünk is időpontot az állatorvostól, de nagyon úgy néz ki, hogy már vemhes, mert nagy a pocakja és mintha a mellbimbói is egyre duzzadtabbak lennének. Nem szeretnénk még több macskát, mert már így is sokan vannak, és pont így lett hirtelen 4 macskánk, megjelent a kertünkben egy nőstény macska, befogadtuk, majd egy hónap múlva már 4-en voltak... Nagyon szeretem őket, ezt a gazdátlan macskát is befogadtuk, etetjük, de mit tegyünk, ha tényleg vemhes?
2019. márc. 2. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Vemhesen is ivartalanítják.
2019. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan, vemhesen is ivartalanitjak. Az orvos megnèzi, ha vemhes, akkor legfeljebb többe kerül, de megcsinàljàk. Nyilván előre haladott állapotban elég rossz, úgyhogy minél hamarabb essetek túl rajta.
2019. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ivartalanítják, de arra számítsatok, hogy így egy kicsit többé fog kerülni a műtét.
2019. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%
Vagy megvárjátok az ellést és kerestek gazdit a piciknek és utána ivartalanítjátok. Vemhesen kockázatos előrehaladott allapotban. Sok vért veszíthet az anya. Sajnos már láttam ilyen esetet.
2019. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mellbimbók nem duzzadnak meg, a mell viszont a fialás előtt igen. Szóval nézz azért rá. A doki majd megmondja, hogy vállalható-e még az ivartalanítás.
2019. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nézd, magánemberként mondom, hogy magas vemhes(tehát napok vannak az ellésig)állatot NE ivartalanítsunk. Kockázatos illetve erkölcsileg megkérdőjelezhető.


Józan ésszel, reálisan nézve némi állatvédelmis tapasztalattal viszont semmi szükség még + 2-4 kiscicára magyarországon, annyi a kóbor állat és a befogadók/gazdik száma édes kevés.

Ha megtudjátok tenni, találsz orvost akkor nyelj egy nagyot, és "pakoltasd ki"...még leírni is szörnyű, de ez a valóság.:(

2019. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az állatorvos legközelebb jövő heti időpontot tudott nekünk adni. Végső soron az ő szava lesz a döntő, ő jobban tudja, mi ilyenkor a helyes döntés. Ha már nagyon előrehaladott állapotban van, akkor felvesszük helyi állatvédőkkel a kapcsolatot, és megfelelő otthont keresünk a kiscicáknak. Én sem szívesen "pakoltatnám" ki a macskát, ha csak rajtam múlna, én felnevelném a kiscicákat, aztán vagy megtartanám őket, vagy gazdit keresnék, de sajnos nem én vagyok a fő döntéshozó a családban...
2019. márc. 2. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Veszélyes ilyenkor kipakoltatni. Szülje meg a cicákat, és el kell ajándékozni őket. A Jófogáson örülnek az ingyen cicáknak. Mi is befogadtunk egy cicát aki vemhes volt, Meghalt a gazdája, és mindegyik kölyöknek lett gazdija. Még kevés is volt az ajándékba adható kicsi cica. Még a feketék is kapósak voltak, nem csak a tarkák. Én nem tudnám élve halálra ítélni a kicsiket. Az anya úgy is szoptatja jó pár hétig, és nem lesz gond velük. Nagy élmény is amikor már kicsit mászkálnak, játszanak.
2019. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már nem lenne szívem ivartalanítani a fialás előtt. Gondolj bele,a macska is érzi hogy mozognak benne,ösztönösen elkezdődik benne a hormontermelés,keresi a helyet nekik..ha előtte kipakolják,nem fogja érteni mi történt vele,hol vannak a kicsik amiket addig érzett,és a melle is begyulladhat,mert hiába van teje,de cicái már nem lesznek akik "kiszívják". Én megvárnám amíg felneveli a kicsiket és utána ivartalaníttatnám. Ez csak vélemény.
2019. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyébként: https://www.youtube.com/watch?v=jkXDAXSB-z8


Tudom,hogy nem kell több kóbor állat,de akkor is kegyetlenség majdnem teljesen kifejlett kicsiket kiszedni. Mintha egy terhes nőn a 7-8. hónapban csinálnának abortuszt.

2019. márc. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!