Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát mivel lehet elriasztani?

Macskát mivel lehet elriasztani?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy a szomszéd macskái a mi kertünket használják wc-nek. Nyilván az állat nem érti meg, hogy ne hozzánk jöjjön, mert a kislányom most tanul járni és marhára nem örülnék neki, ha macskakakiba tenyerelne, vagy ülne.


Van valami fűszernövény, vagy szer, aminek a szaga biztos, hogy elriasztja a macskákat?

Kipróbáltam a kávézaccot, de ugyanúgy átjárnak.



2019. márc. 4. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hatásos módszer a macskák távoltartására. Nekem van kutya, de ha nem jár a hátsó kertben, akkor a szomszéd macskái átjárnak.


A macska alapvetően elássa a pisit és a kakit is, tehát elég kicsi az esélye annak, hogy beleüljön vagy tenyereljen. A homokozó az más kérdés, abból nem árt ha fedettet veszel, mert nemcsak a szomszéd macskái kóborolnak arra, hanem akár a 10 házzal odébb lakó macsek is.


A távoltartó spray sem ér sokat. Talán az ultrahangos riasztóval próbálkozhatsz, de arról nincsenek tapasztalataim.

2019. márc. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos nem ássák el, pedig nekünk is van macskánk, ő alomba végzi a dolgát és sokszor ő sem kaparja el. Most minden nap szedegetem, vagy ha látom őket, elzavarom.
2019. márc. 4. 13:19
 3/3 anonim válasza:
Próbáld ki citrommal.Attól nagyon fosnak.
2019. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!