Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicafürdetési praktikák?

Cicafürdetési praktikák?

Figyelt kérdés

Van már egy cicánk, de őt egyszer sem fürdettük, nem volt rá szükség, úgyhogy nincs tapasztalatom.


Lesz viszont nemsokàra egy új cicánk, mentett. Ő korábban volt kifutós kinti cica menhelyen, emiatt ráfér a fürdetés sajna, mert mióta bekerült idigazdihoz, nem fürdött, és na, azért làtszik rajta, meg a bundájának sincs olyan jó cicaszaga, vagy hogy mondjam (macskások biztos értik :D).


Szóval fürdetni kell. Vettem cicasampont, meg felkészültem arra, hogy elázik a fürdő. :D


De még azt sem tudom, mikor álljunk neki? Rögtön, ahogy beköltözik? Akkor kapásból rossz élmennyel köti majd össze az új otthont. Ha sokat vàrunk, akkor meg értelmét veszti a dolog, hogy koszosan belakja a lakást... meg így nem örülnék pl annak, ha ágyra ugrik meg ilyenek. Meg ugye a mi cicánkkal is találkozik.

Szóval mi lenne a jó időpont?


Meg hogy álljak neki? Nyilván nem csapom be a zuhany alá, mint ahogy mondjuk egy kutyával tenném. Ha meg vizet engedek a kádba, és abba állítom bele, attól szerintem bepánikol, legyen bármilyen sekély...

Bármilyen tanács jól jön! :)


2019. márc. 5. 21:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok sokat hozzátenni, csupán azt, hogy ha brit rövidszőrű. akkor imádkozz, hogy ki tudd szedni majd a lavorból! :D
2019. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Igazán nem akarlak elkeseríteni, de minimum vastag bőrkesztyű, bukósisak, teljes testre kiterjedő speciális védőruházat, csibészkar. Legyen kéznél fertőtlenítő és kötszer. A mentők száma 104. Hidd el, az lesz a legkisebb gond, hogy elázik a fürdőszoba, és talán pár perc próbálkozás után már a cicaszagot sem fogod olyan zavarónak találni. :)
2019. márc. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám imád fürdeni, hátha nálad is ez lesz.


Figyelj arra hogy kellemes legyen a víz hőmérséklete (pl ami épp hogy meleg a kezednek az nem jó, olyan legyen amibe te is beleülnél).

Én belerakom, simogatom vizes kézzel, aztán kézzel locsolom rá a vizet. Ezután jó ha folyamatosan locsolod (de lehetőleg ne zuhanyrózsával), mivel ha fázik, ki akar szökni és akkor karmol.

Meg fontos hogy végig nyugtatgasd, beszélj hozzá kedves hangon stb.


Sok sikert :)

2019. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elengedhetetlen a térdvédő, hegesztőszemüveg, bukósisak, stb. xD

És egy videót is láttam régebben erről, hogy elvileg segít a cicának a...kevésbé bepánikolásban, ha a fürdővízbe raksz egy törülközőt, amiben meg tud kapaszkodni, mert ugye ha nincs alatta semmi, a fürdőkádban csúszkál és az még jobban megijeszti. Szerintem minden mást leírtak már előttem.

2019. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%

Én biztos nem mernék macskát fürdetni :D

Az enyém az utcáról van, amikor idekerült, egyáltalán nem mosdott. Kivártam. Amikor beilleszkedett és elkezdte magát otthon érezni, elkezdett rendszeresen mosdani ahogy kell, és azóta is műveli :) Mindig tiszta és illatos, és egyszer sem kellett neki sokkot okoznom egy fürdővel :)

Kb másfél hónap alatt oldódott fel (nehéz eset) addig meg többet mostam. Mondjuk az ágyamat eleve letakartam egy macskásnak kinevezett takaróval, így nyugodtan fetrenghetett rajta koszosan is.

A másik cicának sem lesz baja a kosztól, csak az a fontos hogy féregtelenítsd, és utána találkozzanak.

2019. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

A másik cicánk is mentett, nála nem volt ilyen gond, mármint ő nem volt koszos meg büdi.

De ennek a cicának majdnem hófehér bundája van, és a mancsai is piszkossárgák, meg a pofiján is látszik oldalt néhol. Illetve kellemetlen pézsmaszaga van.

A gondozó saját macskái tiszták, szobacicák, szóval csak amiatt lehet, hogy nemrég került be a kinti macska létből, mert most tiszta helyen van.


Gondoltam arra is, hogy csak nedves törülközővel átdörgölöm, de nem vagyok benne biztos, hogy az elég. :/

2019. márc. 5. 22:11
 7/28 anonim ***** válasza:
53%
Pont a nedves ruhát akartam ajánlani. Mert ha nem szereti a vizet, akkor nagyon elvágid magad nála. Volt egy cicám, ami olyan büdös volt, mikor elhoztuk, hogy kb 3 hétig nem lehetett megmaradni a közelében. De elmúlt, letisztogatta magát.
2019. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Vedd ölbe, és együtt szálljatok be a kádba. Ne legyen benne sok víz, nem az a lényeg, hogy te lubickolj. :D

Egyik kezeddel tartsd a lábadon, közben simogasd a másik vizes kezeddel, hajolj közel hozzá, beszélj hozzá, majd ha már megnyugodott, akkor próbáld a lábadról leterelni, beterelni a vízbe. Tegyél be neki egy játékot a vízbe, csinálj a kezeddel örvényt a vízben, valami érdekeset, játékosat. Közben nevess, tehát érzékeltesd a cicával, hogy valami vicces, jó dolog történik. Meg simogasd is persze. Aztán már menni fog a fürdetés.

2019. márc. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Metionin ***** válasza:
34%
Hát én a leírtak után kegyetlennek fogok tűnni de mivel menhelyre járok segíteni, jó pár cicát fürdettem már. Szóval van a macsek nyaka mögött az a bőrrész amit az anyamacska is megfog és annál fogva viszi a kölykét. Fogj egy nagy Binder-csipeszt (fogalmam sincs hogy egyébként hogy hívják, ilyen iratcsipesz) és csíptesd oda neki. Mozdulatlanná válik tőle mert ez reflex megmarad felnőttkorban is. Megfürdeted, utána becsavarod a törölközőbe és leveszed a csipeszt. Csinálhatjátok úgy is, hogy egy ember fogja neki a bőrt és a másik vizezi de az kockázatos, kicsúszhat a fogó kezéből. Amikor dokihoz kell menni is így fogatja meg velem mindig a macskát.
2019. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%
Laborba vagy kádba engedj meleg vizet,de ne sokat,vizes kézzel simogasd a macskát,majd locsolgasd a vízzel.Ha elszabadulna a helyzet,fogd meg a tarkóbőrénél fogva,de ne erősen.Fürcsi után törcsibe tekerd bele,nem hajszárítóznék a helyedben,mert még jobban megijed.
2019. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!