Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés
Nagyon haragszom rá, és már érik bennem a gondolat, hogy elaltattatom. Tanyán élek, szeretem az állatokat, van madáretető, régen 8-10 pár fecske is fészkelt nálunk, de van egy 3 éves ivartalanított kandúr macsek, ami mindent megfog, megöl, ami mozog. Mindig jó egerésző macskáink voltak, de egéren kívül semmit nem bántottak. Ez az ördögfióka a fecskéket elüldözte, párat meg is fogott, tavaly már nem fészkelt nálunk egy se. Gyakran látom, hogy cinkét, tengelicet, verebet, és egyéb hasznos kismadarat fog, gyíkokat fogdossa, tücsköket stb. Már semmi élőlény nem marad a környéken, ami kisebb nála. Igazából most telt be a pohár. Kimentem az udvarra, és látom, hogy valami nagy van a szájában, én azt hittem így az udvari égő fényénél, hogy patkány, aztán bementem az elemlámpáért, utána mentem és egy 20 centis kisnyúl volt nála. Szegény még lélegzett, de mozogni már nem tudott, ez az ördögfióka meg dobálta, hancúrozott vele. Elvettem tőle, és a seggére csaptam egy nagyot, de ez biztos nem javít semmit. Mit tegyek vele? Ez már nem állapot, hogy mindent kiírt a környéken. Kap enni rendesen, ketten vannak az anyjával, de az csak egereket szokott fogni, úgyhogy nem tudom honnan tanulta ezt, vagy miért szokott rá erre. Mit csináljak? Én már több esélyt nem adnék neki, de várom, ha van valakinek valami ötlete.

2019. márc. 7. 19:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

A macska egy profi vadász.

Mindenféleképp jobban jársz, ha a haszonállatokat rendesen elzárod,

A madaraktól búcsút veszel, mert egy tanyán egy jó egerésző macska kincset ér.

2019. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem írtam oda, hogy vadnyúl. A tanya körül, a mezőn foghatta. Nincsenek olyan haszonállataim, amire veszélyt jelenthetne. A vadonélő állatokat tizedeli. Igen, aranyat ér, ezért is volt, van és lesz is macska, de mint írtam, a fecskéket is bántotta, és azt a sok kismadarat is, amiket etetek minden télen.
2019. márc. 7. 19:50
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Te rosszul viselkesz és kinyìrnak mint afrikában meg jópár gagyii helyen . Hirdesd meg stb , nem azért teszi hogy direkt ártson .
2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Farkintátor válasza:
85%

Nem tudsz mit csinálni. Ösztönből vadászik.

És ha ez miatt elaltatod hát akkor inkább nem teszek megjegyzést.

2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Vadász. Neki nincs különbség az egér meg a kisnyúl közt.

Inkább add oda valakinek, ha ennyire zavar, hogy egy macska macskaként viselkedik.

2019. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ha valakinek kell, elviheti. A bezártságot nem szereti, leszaggatja a függönyöket, tör, zúz. Csak enni jön be, és már megy is ki. Szeretem a macskákat, de ez nagyon kártékony állat. Én megértem, hogy ösztön, de a 48 évem alatt még nem volt ilyen macskám, pedig volt már sok. Én szeretek madárcsicsergésre ébredni, és szeretem, hogy látok fácánokat, nyulakat, cinkéket, szerettem a sok fecskét. Ez mindent elpusztít. :(
2019. márc. 7. 20:03
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem is értelek.

Minden tanyasi tudja, hogy a macska aranyat ér, nem fogja elpusztitani.

Gondold át.


Nekem négy van, nem tanyán élek, de a szomszédba vannak állatok.


Reggelente tudod mi vár a teraszon?

3-4 egér, patkányok, nyest, menyét.

Ezek tudod hany kiscsirkét megennének?

Nézd az előnyét.


Ha elviszi valaki a macdkádat, és a szomszédba kerülne egy új macska lehet hogy az pusztitaná a fecskéket.


Még annyit tudsz tenni, hogy nem raksz ki madáretetőt, akkor a madarak maguktól sokkal magasabbra fészkelnek.

2019. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%
Amelyik állat olyan béna a természetben hogy egy házimacska elkapja az amúgy sem volt életrevaló,ha nem a macska akkor valami más kapta volna el.Lehet megfog 10et de marad 100 ami életrevaló és nem figyelmetlen.
2019. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem írom le többször!

Soha nem volt ilyen kártékony macskánk! Évtizedekig fészkeltek fecskék. Volt, hogy 40-50 fecske berepült a nyárikonyhába, és végig ültek a szekrényen, hűtőn, mindenen. A kezemet kinyújtottam, és még a kezemre is rászálltak. Nálunk "szent" állat volt. Már tavaly egy se volt, most a kis vadnyulakat pusztítja, 3 hónap múlva kelnek a fácánok, fürjek, azokat is összeszedi. A rókákat is azért irtják, mert ugyanezt teszi. Károsítja a természetet. Én látom, hogy mekkora pusztítást végez. Az anyja nagyon jó egerésző. Mindig hozza megmutatni, hogy mit fogott, de a madarakat, nyulakat sose fogta meg. Ezzel nincs is semmi bajom.

A szomszéd macskája az én disznóóljaimba és istállómba biztos nem pusztítaná a fecskéket, mert vannak kutyáim is, amik idegen macskát nem engednek be kerítésen belül.

A madáretetők olyan helyen vannak, amit a macska nem ér el. Inkább akkor tudja megfogni, amikor a földön szedegetik a lepotyogott magvakat. Ha már egeret nem fog, csak minden mást, akkor igazából haszontalan, káros. Az embereket is börtönbe zárják, valahol ki is végzik, ha veszélyes a társadalomra.

Ha egy vadon élő macska lenne, akkor én is azt mondanám, hogy ez egy igazi vadász, ami a jég hátán is megél, de ő házi macska, kap enni, úgyhogy játékból öl. Ezt a kisnyulat se eszi meg, mert nem éhes, csak jó játék volt megfogni és megölni.

Lehet szidni, és bunkó parasztnak tartani, de azért mérlegeljetek, hogy egy macska ér többet, vagy évi száz cinke, tengelic, fecske, gyík, kisnyúl, kisfácán, fürj ér többet.

Természetesen nem szívesen altatnám el, ezért is kérdeztem, hogy mit tehetnék.

Ha valakinek kell egy fekete gyikos macska, akkor Kiskunmajsán átvehető. Amúgy nagyon szelíd, hízelkedős, dorombolós, télen jól elvan a lakásban, de ilyen jó időben inkább kint szeret lenni.

2019. márc. 7. 21:35
 10/24 A kérdező kommentje:
Akkora kisnyulat én is megtudok fogni. És vannak itt ragadozó madarak is, amik ugyanúgy a természet része, mint a vadnyúl, tehát van egy természetes tápláléklánc, úgyhogy nem az én macskám dolga irtani a vadálatokat. Amúgy meg a vadnyúl jól rejtőzködik, nehéz észrevenni, de futni még nem tud gyorsan ilyen pici korában.
2019. márc. 7. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!