Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta macskát vásároljak?

Milyen fajta macskát vásároljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindenképpen szeretnék egy szép fajtiszta cicust, benti tartásra. Nagyon sok házi macskám volt már, de mindegyik elkóborolt, elütötték stb. mivel ezek kinti tartásúak voltak. Milyen fajtát ajánlotok, ami az olcsó fajták közé tartozik? És az a fajta, mit eszik, milyen oltásra van szüksége, stb. ezeket írjátok meg légyszi. Köszönöm a válaszokat, előre is!

2019. márc. 10. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Tenyésztőtől vegyél ő mindent elmond az adott fajta szükségleteiről, adás-vételi szerződést is kapsz. Az hogy neked melyik fajta az ideális ennyiből nem derül ki, de egy biztos kinti macseknak nem vásárolnék 80-100 ezres macskát, hogy ugyanúgy elüsse az autó mint az előzőeket.

Szerintem egy olcsóbb fajta is legalább 50 ezer, ami alatta van valószínűleg szaporítótól van. De kereshetsz fajtamentőket is, ahol sok fajtatiszta vagy fajtajellegű keverék cicus található.

Az, hogy mi illik hozzád, ennek magadnak kell utánajárni macskás fórumokon, illetve fajták utána olvasni. Aztán ha szimpatikus valamelyik vedd fel tenyésztőkkel a kapcsolatot, ha konkrét tenyésztőt nem tudsz akkor a tenyész szervezet ajánl neked.

2019. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

És ha mondjuk a házicicát benti tartásunak nevelnéd?

Nem kell érte pénzt adni,csak a szokásos oltások ivartalanitás.

Ha olcsón veszel szaporitótól macskát, valószinű a gatyád is rámegy majd az orvosi költségekre.


ha így indulsz, hogy nincs sok pénzed akkor...

Ráadásul a benti cica nem csak 3-4 évig él amig el nem üti az autó.

2019. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Bármilyen fajtatiszta cicát veszel, 100 ezer Ft feletti összeggel kell számolnod csak a vételárnál. Legyen az maine coon, vagy brit rövidszőrű.

Csak kicsit azért fura nekem ez a kérdés, mert ha nincs konkrétan olyan cicafajta, ami nagyon tetszik, miért kell fajtatiszta? Egy sima házimacskát is tarthatsz bent. Egy csak benti, vagy csak felügyelettel udvarra kijáró cica nem fog elkóborolni.

A fajtatiszta cica ugyanazt eszi, mint a házi cica. Jó minőségű tápot. Kombinált és veszettség elleni oltást kell kapnia, pont mint bármilyen más macskának. Plusz a féreghajtót 3 havonta kell neki is adni.

Nekem maine coon van és egy sima házi. Benti cicák, akik felügyelettel kimehetnek. Természetesen a személyiségük nem egyforma, de ezek a különbségek nem a fajtájukból adódnak. A MC-nak kicsit más a hangja, nagyobb, több szőre hullik és sajnos érzékeny az egészsége. De ugyanúgy MACSKA mindkettő.

2019. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 brit rövidszőrűnk van. Igaz, nekünk nem tenyésztőtől, a két macskáért fizettünk 25000 ft ot, nem egy helyről vannak. Ennek vannak hátrányai ( lány cica nem használja a kaparófát, sajnos korán lett elválasztva az anyjától). Ha anyagilag megteheted tenyésztőtől vásárolj. Egyébként ugyanaz kell nekik mint a sima macskáknak, kombi és veszettség oltás, jó táp, ivartalanítás mindenképp, főleg ha néha kijár. Volt egyébként sima házi macskánk is előtte, teljesen szobatiszta volt, nagyon jó természettel, de persze egy brit sokkal másabb, sokkal szebb. Én brit cicapárti vagyok, szóval azt ajánlom, de ha nem tenyésztőtől veszed sajnos számolnod kell némi kellemetlenséggel.
2019. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!