Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata Aldis Szilikát macskaalom terén?

Figyelt kérdés
Ezt a cuccot 2.000-ért lehet kapni az Aldiban és 8 literes. Elvileg csak egyszerre a felét, azaz 4 litert kéne az alomtálcába önteni, de valahogy nem úgy viselkedik, mint pl a Pussycat szilikát macskaalom (3.8 liter) vagy a Panzi szilikát (3.8l) mert vagy az a baj, hogy túl apró szemű, de valahogy kevesebbnek néz ki, mint az előző két társa....a macskám meg ráadásul tök szét is kaparja, az alomtálcának sokszor látom az alját és igen nagy területen. A másik két fajtánál nem volt ilyen gond. Egyébként még nincs egy hete, hogy ezt használom, de hát szerintem ez nem fog beválni úgy érzem, pláne nem 4 héten át. (A Panzi sem bírt ki 4 hetet, de a Pussycat simán kibírt 4 hetet.) Szóval akik macskásak és használnak/használtak szilikátos macskaalmokat, légyszi írják meg kinek mi a tapasztalata, melyik vált be, melyik kevésbé és különösen kíváncsi lennék erre az Aldis csodára is, mert egyébként ez a legolcsóbb ekkora kiszerelésben. (De ha a macskám állandóan így szétkaparja, akkor a pisit is nehezen fogja beszívni, oké, hogy mindig össze kell forgatni, de ezt csak esténként tudom megtenni, mert akkor vagyok csak itthon.)

2019. márc. 10. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
14%

Én beleborítottam az alomba, aztán ment a kukába.

A cicám épp csak belemerészkedett, nagy nehezen pisilt egyet bele, aztán menekült. Szúrta a talpát. Szinte lábujjhegyen állt benne. Beletettem a kezemet és tényleg szúrt. Hegyesnek találtam a darabkákat.

2019. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 5 éve csak ezt használom, számtalant próbáltam már szilikátost és betonitot, de messsze ár-értékben ez a legjobb! 2 cica van, 2 almos a lakás külön pontján eldugva!

Az alomfelfogó szőnyeg pedig minden doboz előtt van, csak kirázom és kész. Nincs

széthordva a lakásba.


Ráadásul amikor akciós 1499-1599FT (múlt héten is pont akciós volt) akkor szoktam belőle előre betárazni több hónapra.


Azért nem szeretik sokan a szilikátos almokat, mert nem értik a használatát és/vagy nem tudják megoldani, hogy fedetlen almostálca legyen. Mert a szilikát csak így tudja elpárologtatni a pisit és ha elszíneződik a fehér kövecske sárgásra sokan már borítják is ki, azt hiszik koszos! Holott 1 marék silikát, több dl-nyi folyadékot képes felszívni és elpárologtatni. Így teljesen szagtalan, csak a kakit kell kiszedni, amire pont annyi tapad, hogy kényelmesen kivehesd.


Tökéletes.:)

2019. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Mi Aldisat használunk, nekünk bejött, szívesen használja mindkét macska. Egy zacskó egy hétig elég a két alomtálcába. Jól megköti a szagokat, előtte kipróbáltunk már párat, amik nem váltak be.

Néha vannak benne szotyihéjak meg pici fadarabok, cserekor pedig porzik, ezek a negatívumok.

Szerintem összességében tudja, amit egy alomnak kell, és őszintén, én többet nem is akarnék áldozni rá a havi 8000 forintnál.

2019. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó!

Akkor szerintem valamit rosszul csinálsz!:S

2 almosba a 8L min. 2hét!

Ha csak nem nagy termetű 2 MC-d van.

Pontosan kilehet számolni a felszívó és párologtató képességét 1dl alom min. 3dl folyadékot szív el megfelelő párologtatás/felkeverés mellett.

2019. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevésnek érzed a 4 litert, tölts bele többet. Nincs erre szabály, hogy annyit tehetsz és kész.

A lényeg, hogy kényelmesen tudja kaparni a macska, ne legyen túl mély, de túl kevés sem.


Ár-érték arányban az aldis az egyik legjobb.

(Amúgy csomósodó terén is.)

2019. márc. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. Még várok, elvégre még nincs egy hete sem, hogy használom ezt a fajtát, de nem ígérgekik olyan jónak, mint a Magic Clean-es. (Előbb elírtam a nevét, ezt neveztem át Pussy Cat-re :))

Ha tényleg több kell belőle, mint a 8 liter fele és nem húzza ki 4 hétig, akkor viszont jóval sz@rabb, mint a másik két márka...

Egyébként lehet, hogy az én macskám is azért kapirgálja ennyire, mert szúrós. Én is határozattan jobban érzem, hogy ez a fajta jobban szúr, mint az előző két márka amit már próbáltam.

Egyébként, ez külsőre sem olyan szép, mert sárgára színeződik el a pisitől, a kék színű meg fehérre legalább. Ha valaki feljön hozzám és ránéz az alomra, inkább fehér darabkák legyenek, mint sárgák, de ez már csak külsőség.

Tehát még tesztelek, köszi mégegyszer a válaszokat.

2019. márc. 10. 13:10
 7/7 A kérdező kommentje:

Még nem telt el 2 hét ugyan, de azóta sem győzőtt meg ez a fajta szilikátos macska alom. Porzik! Durván! Ahhoz képest, hogy másik szilikátosoknál ezt nem tapasztaltam. Ezért is cseréltem le egyébként a sima "homok" almot, mert iszonyat porzott. És nagyon apró szemű darabkák is vannak benne és tök élesek, Én is ha bele lépek, hát igen kellemetlen. És pl az előszobába is találkozom velük, a többi fajtánál meg ez nem történt meg. És ha elfelejtem össze forgatni a pisi miatt, hogy egyenletesen oszlodjon el, nem szívja fel ott egykupacban, amit előző két társa 1,5 heti használatban vételkor simán megtette.

Hát sajnálom nagyon, mert ilyen olcsón ekkora kiszerelést... :(

2019. márc. 16. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!