Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen ez a macska?

Miért ilyen ez a macska?

Figyelt kérdés
Nyár óta bejárt az udvarba egy kóbor macska. Nősténynek tűnik, nagyon simulékony, de nem engedtem magamhoz dörzsölődni. Nem szeretem az állatokat, de a családom mindig adott neki enni, ideszokott, már el se megy innen. Nagyon szemtelen macska, állandóan éhes és nagyon válogatós, sokat eszik. Én nem szoktam neki enni adni. Azt vettem észre hogy mindenhova követ az udvaron, ott van ahol én, nem tudom lerázni magamról, annyira idegesítő hogy járkál utánam. Nem simogatom, de mégis szeret a macska, mi az oka ennek? Nem ismerem a macskák viselkedését.
2019. márc. 10. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A cica úgy érzi ti befogadtátok mert enni adtok neki és az ilyen kóbor állatok hihetetlen mennyire hálásak, hűségesek tudnak lenni. Így fejezi ki a szeretetét, hogy követ téged, mint,, megmentőt'' még ha nem is te foglalkozol vele. Viszont, ha most elkezdtétek etetni jó ideje semmiféleképpen se hagyjátok már magára. Én szeretem az állatokat, te nem, nyilván senki sem mondhatja meg neked mit szeress és mit ne ez a te döntésed, de gondolj bele azzal, hogy befogadtátok megmentettétek egy állat életét, ez neki sokat jelent :). Ha viszont megtartjátok véglegesen, vigyétek el állatorvoshoz. Tekints rá úgy mint egy árva macskára aki csak egy kis szeretetre vágyik.


Nem vagyok állatvédő, de szerintem ez így helyes, hogy te mit csinálsz vele az már nem az én dolgom, csak leirtam a véleményem.

2019. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam kóbor macska és máshoz is jár, de nálunk a legjobb a koszt úgyhogy itt marad. Orvoshoz nem viszem, nem fogok érte fizetni. Házba nem jöhet be.
2019. márc. 10. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:

Idézet:"Amíg nem tapasztaltuk meg, milyen érzés szeretni egy állatot,addig lelkünk egy része mélyen alszik."/Anatole France/

Én a helyedben nagyon értékelném, hogy szeret téged.Igaz nem vagy méltó a szeretetére,de be akarja lopni magát a szívedbe.Mert látja, hogy nem szereted.

Azért furcsa.Én még így senkitől nem hallottam, hogy nem szereti az állatokat.Pedig bennük nem lehet úgy csalódni, mint az emberekben.Ők őszinték.Kiszolgáltatottak,amivel visszaélni lelketlenség és embertelenség.

2019. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#4, szegény macska próbál oda kapaszkodni ahol jó a koszt. Nálam mindig finomságok vannak, többnyire csirkehúst eszik, már nagyon válogatós. A szomszédom kisgyerekei hoznak magukhoz állandóan macskát, amikor felnő utána már zavarják és mind nálam köt ki. Ez már az ötödik kóbor macska aki ideszemtelenkedett, de ez a legbutább is mert mindig követ, nem tudok úgy az udvaron lenni hogy ne vegyen észre. Olyankor mindig elémjön és a hátán fekszik, forog jobbra balra. Pedig nem simogatom, és mégis bújós.
2019. márc. 11. 18:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem buta, csak ismeri azt a fajta önzetlen szeretetet amit te sajnos nem, ahogy az írásodból is látható.
2019. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kap enni, többet nem teszek érte. Talán nyaljam ki a se.ggét? Nincs szükségem háziállatokra, allergiás vagyok rájuk. Aki bent tartotta a házban, most annak kellene gondoskodni róla, nem csak akkor amíg cuki kiscica.
2019. márc. 12. 07:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert aki megsimogat egy macskát, ami hozzá bújik, az "kinyalja a s_ggèt?

Gratulálok

2019. márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha macska szakértő is válaszolna a kérdésemre, mert irreálisan ragaszkodik a macska. Szeretném tudni ez miért van.
2019. márc. 12. 18:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Macska szakértő nem is, de olyan ember vagyok akinek sok macskával volt dolga.


Elsőként szögezzük le hogy nem biztos, hogy csak az ételért van nálatok. Ide is járnak a szomszéd macskák néha, és egy-két szemtelenebb eszik is a megmaradt macskakajából, mégsem maradnak itt, pláne nem hízelegnek.


Minden esetre gratulálok, mert lett egy macskátok! Ez a macska már nem kóbor, ez már a tiétek.

Hogy miért pont hozzátok ment? Nem tudni, a macskák sokszor kiválasztják maguknak a gazdájukat, ez ellen pedig nem sokat lehet tenni. Az állatoknak van egy bizonyos 6. érzékük amivel sok érzelmi folyamatot meg tudnak állapítani. Lehet, hogy valamelyik családtagod jó szándékát megérezte.


Hogy miért követ téged mégis egyfolytában, ha nem kedveled? Ki tudja, ezer oka lehet. Nagyon érzékenyek másokra, viszont mivel dörgölőzik hozzád és a hasát mutatja azt jelenti, hogy megbízik benned, kérlek ne élj vissza ezzel a bizalommal. Írtad, hogy allergiás vagy. Van egyéb betegséged is? Az állatok általában hozzábújnak a gazdájukhoz ha rosszul érzik magukat, ha fáj valami, vagy ha szomorúak. Ha rád bármelyik igaz, akkor lehet, hogy hálából így próbál segíteni, hogy felvidítson. Viszont az biztos hogy nem azért teszi ezt, mert idegesíteni akar. Általában nem szoktak azzal foglalkozni, hogy másokat idegesítsenek, ha mégis akkor azt sunyin teszik a másik mögött, pl. levizelik a cipődet, szétkarmolnak dolgokat, stb. de semmi esetre sem követnek és dörgölőznek.


Szóval röviden és tömören: azért ilyen mert úgy érzi hozzátok tartozik, és megbízik bennetek. Remélem kielégítő volt a válasz, ha nem akkor kérdezz nyugodtan.

2019. márc. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Észrevettem én is hogy a macskák különös állatok, megérzik ha valaki rossz lelkiállapotban van vagy nem is tudom. Ez már a negyedik ilyen szomszéd macska, aki ideszokott. Nagyon néha adok neki enni, inkább a többiek szokták etetni, de valamiért csak velem ilyen.
2019. márc. 13. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!