Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska hogyan bizonyítható,...

Macska hogyan bizonyítható, hogy a tiéd, ha mondjuk ellopja valaki?

Figyelt kérdés
2019. márc. 10. 22:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha nemrégen született akkor az,amit előttem elmondtak.Ha idősebb és te foglalkoztál vele,akkor egy megtörtént bölcs bírói ítélet (kutya),elengedik az állatot és az a gazdájához fog menni.
2019. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
78%

Chip+oltási könyv (+néha képek). Hasonlóan a kutyákéhoz. Valamint ha normàlis állatorvosotok van, akkor ő is igazolhatja pluszba, hogy igen, az a te macskád.

A szerződés szèp és jó, de intézkedő rendőrt nem fog érdekelni. Maximum a bírósàgon tudod bemutatni.

2019. márc. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Sima utcai Vili és erdőszéli Cirmi szerelemgyereke.


Amúgy 4 éves. Nincsen chipje, de akkor rakatok. Képeim vannak, remgeteg. Állatorvoshoz nem ugyanoda vittem mindig.


Ez annyira.genyóság,hogy macskát lopnak, máskor meg tonnaszámra vannak ilyen kiscicák ingyen...

2019. márc. 11. 08:40
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#11. Kutyánál lehet működik, de a macskák ritkán reagálnak a behívásra. Bár az én cicám hallgat a nevére és jön ha hívom, de amint kicsit felbolydul a kis megszokott élete, egy emberrel több van nálunk mint kéne, már teljesen megzavarodik és elrohan másik irányba. Olyankor én sem számítok, pedig amúgy én vagyok a mindene.

Szóval fotó és oltási könyv. Nincs két egyforma állat még fajtisztákon belül sem, mindegyiknek van valami jellegzetessége amit csak a gazdi tud.

2019. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Chip + oltási könyv + szerződés (ha van). Mindegyik csak akkor "működik", ha aktuális. Tehát a chipet át kell íratni tulajdonos váltáskor, az oltási könyvben pedig jó ha nem 10 évvel korábbi a legutóbbi bejegyzés. Szerződés csak akkor van, ha menhelyi vagy tenyésztőtől vett cicus, de ilyenkor jól jöhet. Ha volt már műtétje vagy bármilyen orvosi kezelése, arról is van hivatalos, orvosi papír. Ha nincs, akkor is megjelenik a rendszerben és az orvos tud adni ilyet visszamenőleg is.


Sajnos a macska lopást nem veszik túl komolyan. Rengeteg idő és energia, ha hivatalos úton próbálod visszaszerezni.

2019. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hordtam orvoshoz, ivartalanítva van, beteg is volt, rengeteg oltást kapott, de nincs róla papírom. Beadta, kifizettük...


Most beteszik az autóba, aztán sosem látom többet... Alig tudtam visszaszerezni.


Még a kisállatútlevelet olvastam, hogy az bizonyíthatja, igaz? De elviszem dokihoz emiatt.

2019. márc. 11. 09:56
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
De hogy jutottak be a kertedbe, hogy betegyék a kocsiba? Az magánlaksértés, meg minden...
2019. márc. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Sétáltak az úton, bejöttek érte, aztán mire észrevettük, a kocsijukkal vitték...
2019. márc. 11. 12:20
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez felháborító! Hogy tudtad meg, ki vitte el, és hogy szerezted vissza?

Legjobban csak úgy óvhatod meg, ha nem engeded ki, vagy csak felügyelve, vagy pórázon.

2019. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha 4.éve tőled kaphat enni is,meg néha megsimogatod,akkor a cicának oda kell menni hozzád,már érdekből is.A macska elkerüli az idegen embereket,nem értem hogyan tudták megfogni a te területeden? Veszély esetén az állat egyenesen a búvóhelyére vagy elérhetetlen távolságra helyezkedik attól akitől fél.Szerintem,a pontszerzésre ment a kérdésed.
2019. márc. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!