Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tart a "macska parvó"?

Meddig tart a "macska parvó"?

Figyelt kérdés

6 és fél hónapos cicám 1-1.5 hete vírusos gyomor és bélgyulladást (pánleukopénia vagy macskaparvó) kapott. Onnan vettük észre, hogy egyre kevesebbet evett, és a végén már tüsszentéskor felsírt.


Amúgy eközben is csipegetett meg rendesen ivott, de folyton hasmenése volt, és többször volt levert is, gubbasztott.Kihívtam az orvost,és kapott 4-5 féle injekciót meg gyors infúziót is. (zt persze tudom, hogy ez egy vírus, amire nincs gyógyszer, csak oltás megelőzésképpen, így az injekcióktól nem vártam csodát.)

Kiderült, hogy azért sírt fel tüsszentés után, meg azért evett keveset meg kis falatokat,mert fekélyes volt a nyelve.


Most tartunk a 8. napon azóta, h megjelentek az első tünetek. A kedve meg az evési hajlandósága azóta változó. Hol kér enni, és eszik magától vagy nem fogadja el a legfinomabb falatokat sem.


A probléma az, hogy nagyon le van most fogyva, és félek, hogy így előbb-utóbb éhenhal, mert még mindig megy a hasa.


Mennyi idő alatt megy ki ez a vírus? Mikor múlik el?

(A doki anyukámnak 1 hetet mondott múlt szerdán, de sajnos anyukám nem tudta megmondani, hogy pontosan mire vonatkozik ez az 1 hét).


Ha valaki volt már ebben a helyzetben, akkor leírná, hogy mennyi idő ez az egész?


2019. márc. 11. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2019. márc. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nagy valószínűséggel el nem pusztul. Ezekből nem szoktak felgyógyulni. Főleg nem a kölyökmacskák,az orvosi beavatkozás ellenére se.
2019. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen kéne táplálni.

Ha nem jut a szervezetbe tápanyag, nincs miből leküzdje a macska a vírust, nincsen ereje. A kiszáradásról nem is beszélve

Hordhatnátok infúzióra naponta. Esetleg, ha bátrak vagytok, akkor meglehet úgy is oldani, hogy bekanülálja az orvos, ti pedig infúziózzátok otthon. Az orvos megmutathatja hogy kell felrakni, légteleníteni, stb.

Legalábbis van orvos, aki segít ebben, és nem akar lehúzni pénzzel, hogy ott üljetek nála amíg lecsöpög.

Azt is lehet, hogy betegeknek való tápot (Hills A/D pl) langyos vízben feloldasz, olyan állagúra, hogy fel tudd szívni fecskendőbe, és benyomod a szájába.

Bár inkább az infi, mert a tápos vizes masszából is hasmenés lesz, ha ennyire beteg még.

Vehettek még calopet pasztát, ez egy hatalmas kalóriaszintű, vitamindús trutyi, egy tubusban van, egy kicsit a szájába kell nyomni, és elég nagy löket energiát ad.

2019. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2. Válaszoló, azért nem mindig elhullás a végeredménye.

Sajnos mi is végigmentünk ezen, majdnem két hétig kényszeretettem a macskát, felépült, de még lassan két évesen is eléggé érzékeny maradt a gyomra.


Mindenesetre, kérdező, ha nem eszik, akkor erőszakkal etetni kell. Mert a virus önmagában is eléggé halálos, de ha nem jut tápanyaghoz az állat, akkor biztosan az.

2019. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek.

Nagyon legyengült, már a 12-13. napon vagyunk, 2x járt kint az orvos, legutoljára tegnap.

Én is úgy látom, hogy a kényszeretetés lett volna a megoldás, de sajnos ezt előbb nem tudtam. Mostanra annyira legyengült, -csont és bőr- hogy nem merem kínozni ezzel (már nem is mosakszik, és 20 órája evett magától utoljára, akkor is keveset, azóta csak iszik, szerintem haldoklik :()Pedig annyira meg akarom menteni! Szerinted érdemes még ilyenkor kényszertáplálni?

2019. márc. 13. 04:45
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen addig provalkozz ameddig lehet
2019. márc. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nemrég elment.:( ma volt a 12. nap a tünetek megjelenése óta. Az éjjel elég rossz bőrben volt (tegnap volt nála kint a doki, kapott injekciókat), és ma reggel bevittem az állatkórházba, hogy kapjon infúziót, mert nem evett. Úgy láttam, hogy jobban lett, de aztán nemrég kapott egy hirtelen rohamot, és elment. Szegény már nagyon le volt gyengülve. Annyira rossz, hogy már nem lehet itt :(
2019. márc. 13. 15:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Részvétem, ha ez számít bármit is. :/
2019. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nekem sokat számít, sajnos neki már nem :(

Jó egészséget kívánok neked!

2019. márc. 14. 13:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicust.

Ugye, a következőnek beadatod az ajánlott oltásokat?

2019. márc. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!