Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3hete befogadtam 1 cicát....

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Figyelt kérdés
Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

2019. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyenek a gazdik, de max is ivartalanítás után adnám fájó szívvel haza. Ha vállalják a labadozasi időt. Nőstény. Anyummal inteztuk a dolgokat. Vettünk fekhelyes kaparofás ízét is meg jatekokat. És itt benti és olyan cuki😭😭😭😭de vissza adom. Pénzt sem kérünk csak jol tartsák. Fáj de...
2019. márc. 12. 22:30
 12/74 A kérdező kommentje:
Házi cica amúgy
2019. márc. 12. 22:31
 13/74 anonim ***** válasza:
68%

Visszakérhetik és vissza is illene adnod - persze ez nagyrészt lelkiismereti kérdés. Hivatalosan neked kellett volna plakátolnod, keresned a gazdáját, mielőtt sajàtnak kiáltod ki. Viszont a ráköltött pénzt visszakérheted.

Nekünk örökbefogadott cicánk van, a szerződésünkben benne van általánosságban, hogy egy esetleges eredeti gazda keresheti, fél éven belül vissza kell adnunk, ha így alakul, viszont az összes költségünk (doki, kaja) megtérítésére köteles.

2019. márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
43%
Add vissza a cicát, keresik, hiányzik nekik. Aztán menjetek el egy menhelyre és fogadjatok örökbe egy saját cicát.
2019. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
63%
2019. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 A kérdező kommentje:
Köszi, de azért is viszem csütörtök ivartalanításra és utána adom vissza. A hülye pénz sem érdekel, mert fáj 😭de pénteken felhivom. Nem mondom le a dokit. Ugy tovább él. Ezt monta anyum. Ez picit meg nyugtat.
2019. márc. 12. 22:42
 17/74 anonim ***** válasza:
87%

Szép szép hogy visszaadni meg hogy keresik, de szerintem egy kijárós macska volt, tipikusan a nem oltott, nem féregtelenített, nem ivartalanított házikosztos fajtából, aki amikor eltűnik "a család szeme fénye nagyon szeretik várják vissza a gyerekek úgy sírnak utána*soksokszomorúszmájli*".


Én mérlegelném hogy visszaadd, főleg ha ilyen jó helyet biztosítanátok neki. Gondolom ha felvetnéd a felmerült költségeket nem térítenék meg, hisz minek az oltás meg a féreghajtás, az ivartalanítás, sőt, hidd el vannak olyan emberek akik ezt zokon is vennék. Lehet hogy sok konfliktus elébe nézel.

2019. márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy gondolod, de én nem adnám vissza. Nem véletlen szökött el/tünt el onnan,ahonnan.

Ráadásul igenis fizesse meg a költségeket, azért nem 2ft-ról van szó!!


Ha tényleg a visszaadás mellett döntötök, ne felejtsd az ő nevükre átkell írni a chipet,miletve ne búsulj,rengeteg cica vár igazi otthonra!

2019. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
A pénzt azért írtam a kulcs szavakba, mert még fizetnénk is ha nekünk adják. Volt 1 cicanak sajnos 2eve rákban meghalt. Aztán le tettünk a cicakrol úgy fájt anyukámnak pláne. De most öt ő is nagyon meg szerette, azóta nevetés vidámság van itt.
2019. márc. 12. 22:51
 20/74 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem tegyél ki szórólapot, pl. menhely közelében, ahol logikus, hogy kereshetik, hogy találtad ezt a macskát (fényképpel) mintha a keresős plakátot nem láttad volna. Ha annyira hiányzik nekik, keresik égen-földön, a menhelyet is beleértve.

Így te sem érzed, hogy nem tettél semmit és nekik is megvolt a lehetőségük rátalálni.


Azzal mindenkinek tisztában kell lennie, hogy aki kijárós cicát tart, annak bizony így vagy úgy nyoma veszhet.

2019. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!