Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3hete befogadtam 1 cicát....

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Figyelt kérdés
Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

2019. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem jól döntöttél ;) A cicának egyértelműen jobb helye lesz nálad. Ha legalább chip, nyakörv, valami lett volna, és egyértelműen gazdis/szökevény cicusról lett volna szó, akkor nyilván más lenne a helyzet, de így... 8 hónaposan ivarosan, chip (legalábbis) biléta nélkül, kóbornak kinéző külsővel szaladgált telekhatáron kívül, és csak 3 hét után kezdték el keresni? Ez abszolút nem felelős állattartás (ja, de, biztos aznap vitték volna ivartalanítani és chipeltetni, és a rendelő felé tartva megszökött a hordozóból, majd 3 hétig kómában tartották a gazdikat az UFO-k, ezért nem tudták elkezdeni a keresést... vagy ilyesmi) , így semmiképpen nem szolgálja a cica érdekeit, hogy oda visszakerüljön. Vajon ha visszaadnád, mi lenne a garancia arra, hogy nem engedik ki újból? Mi van, ha ezúttal nem jó helyre kerül, hanem mondjuk egy autó kereke alá? Ráadásul megszerettétek egymást a cicával, ebben a 3 hétben többet tettél eérte, mint a volt "gazdái". Szerintem kiérdemelted, hogy megtartsd. :) A régi "gazdik" pedig talán tanulnak az esetből, és a következő cicájukra majd jobban vigyáznak.
2019. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
70%

Tartsd meg!

Ha annyira jól tartották volna, nem szökik el, egyből plakátolják, van benne chip és ivartalanítás is meglett volna.

2019. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
25%
Kedves kerdezo ezt gondolt at megegyszer.Ha kiplakatoltak,hogy eltunt,akkor nyilvan fontos a gazdiknak a cica.Es attol meg,hogy csak 3het utan lattad meg a plakatot nem biztos,hogy,akkor tettek ki.Lehet elotte mar sokat kiraktak csak masfele.Hivd fel oket,azt nyugodtan megmondhatod,hogy szeretned megtartani,de,ha nem mennek bele,akkor add vissza.Sokan irtak,hogy az orvosi koltsegek arat elkerheted,de szerintem a te dontesed volt,nem a gazdi kerte,hogy vidd orvoshoz.En pl nem kertem penzt a szomszdetol mikor elvittem ivartalanitatni a cicajat,mivel,hogy nem is tudott rola.De azert kerdezz ra.Attol meg,hogy egyszer elszokott a cica(nem tudjuk mi tortent) lehet,hogy nagyon jo helye volt ott.Nem veletlen keresik.Biztos nagyon varjak haza.Remelem hamarosan talalsz egy masik cicat,akit ugyanigy megszeretsz mint ot.
2019. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
44%

Már nem azért, de sehol nem volt róla szó, hogy ápolatlan kóborka lenne a cica... Meglehet, hogy vannak oltásai, féreghajtva is van, csak ez nem látszik rajta logikusan. Oké, nem ivartalan, ez hiba. De nem is mindenhol szokás 6 hónaposan ivartalanítani, itt is sok az olyan kérdés, hogy épp vittük volna, tüzelni kezdett, most mi van... Meg lehet magyarázni mindent. Cicáknál meg cseppet sem általános a chip, miután nem kötelező úgy, mint a kutyáknál, a doki sem ajánlja fel rutinból.

És senki nem mondta, hogy három hét után kezdték keresni, a kérdező az, aki csak most látta meg a plakátokat.


Én szólnék a gazdáknak, de úgy, hogy mindent elmondanék, hogy kóbornak hittem, befogadtam, ennyit és ennyit költöttem rá. Illetve mutassák meg az oltási könyvet, bizonyítva, hogy valóban az övék. Ha nincs, akkor logikusan nem adnám vissza. Ha megsértődnek az ivartalanításon, akkor se. De ha normálisak, akkor visszaadnám, ugyanis az ő macskájuk.

Kérdező, te mit szólnál hozzá, ha valahogy eltűnne tőled, majd nem kapnád vissza chip alapján, mert aki megtalálta, prémium kaját vesz neki és kifutója van meg toronyóra aranylánccal, és nálad úgyse kapna olyat...? Ugyanúgy akarnád vissza, nem?

2019. márc. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
39%

"Köszönöm a meg erősítést. Igazatok van, akkor ivartalanítás és meg tartás lesz."


A fele válasz arról szólt, hogy add vissza, az nem tűnt föl csak a 'tartsd meg', igaz? Minek volt a kérdés?!

2019. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
65%

Nem a fele válaszadóké csak kb 30%, azok is olyanoktól akiknek azét csipi a szemét, mert tuti tűnt már el állata a felelőtlen tartás miatt!! De ezek sosem véletlenek, mindig az emberi hanyagság az ok! Nincs kivétel!


Jól írta a többség, anyuddal mérlegelj beszéljétek át,és ha mindketten úgy érzitek tartsd meg!:)

Ne szóljatok arról, hogy találtátok,mond hogy menhelyről hoztátok vagy valami.

2019. márc. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
71%
NEHOGY visszaadd! Mit keresett a macska az utcán? Ha visszaadod, akkor az előző tulajok valószínűleg megint kib4sszák az udvarra, és előbb-utőbb elüti egy autó, vagy elkapja egy kutya! Felelős macskatartó nem engedi csak úgy lődörögni a macskáját, és ugyanez vonatkozik a szökésre is! Bárhogy is volt, az előző gazdiknál nem volt megfelelő helyen, így én nem adnám vissza!
2019. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
30%
Azért az vicces, hogy egy csomó válaszoló simán törvénysértésre biztatja a kérdezőt.
2019. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
64%

"azok is olyanoktól akiknek azét csipi a szemét, mert tuti tűnt már el állata a felelőtlen tartás miatt"


Ki kell ábrándítsalak, kizárólagos szobacicáim vannak, ivartalanítva, hálós ablakokkal, a benti lét ellenére chipelve, nyakörvvel, ha neadjisten kilógnának az ajtón. Az esetek 98%-ában én is elítélem a kinti tartást, ritka kivételek vannak.

Ettől függetlenül itt egy tàrsállatról van szó, és van bennem annyi empátia, hogy àt tudom érezni az eredeti gazda helyzetét is. Ha keresik, hiányolják. Meg lehet fontolni a nem-visszaadást, és én ezt írtam is, de csakis abban az esetben, hogyha bebizonyosodik, hogy nem érdekli őket a macska: nem tudnak oltási könyvet mutatni, mert nincs, és kiakadnak a "csonkításon".

De vaktában azt mondani, hogy kinti macska volt, emiatt szaralak, bárki legyen is, nem normális dolog. És nem mellesleg jogsértő os.

2019. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:
Akkor pénteken az ivartalanítás után felhivom és ahogy valaki írta meg kérem, hogy mutassa az oltasi kiskonyvet. Ha nincs az sem neki akkor nem biztos, hogy vissza adom. Meg a szitutol is függ, hogy miket mond és mit látok rajta, hogy mennyire hiányzik.
2019. márc. 13. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!