Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3hete befogadtam 1 cicát....

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Figyelt kérdés
Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

2019. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
85%

Kérdd el a kezelések árát. Oltás, ivartalanítás, a táp, amit vettél... mondd el, hogy sokat költöttél rá, meg akartad tartani, és legalább egy részét szeretnéd, ha kifizetnék.

Tudom, irtad korábban, hogy nem érdekes a pénz, de ez is egy jó szűrő. Ha felháborodnak, hogy ők ugyan nem kérték, hogy költs rá, az sokat elárul... (Nyilván megint más, ha azt mondják, hogy nem tudnak ennyi pénzt előteremteni, ezt személyesen làtod majd, hogy miképp reagálnak.)

Egyébként, ha menhelyre vagy gyepire került volna, ott is ugyanez van, oltási könyvvel és fotókkal tudja bizonyítani a gazda, hogy az övé. Ha ez nincs, nem kapja vissza.

2019. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:
71%

Tavaly ősszel találtam egy cicát egy főúton. Mindenki kikerülte, mi megálltunk, felvettük. Első dokinál megálltunk. Kiderül hogy kb. 7 hetes cicalány, tályog van a torkán és valami fertőző betegsége is volt. Ezek mellé az egyik szeme hiányzott.

Őszinte leszek, nem kerestem sem új, sem régi gazdát.

Azóta a szeme műtve lett (lezárták), ivartanitva és oltva lett. Ő benti cica.


Azonban van egy kinti-benti cicánk is. Ő nem bír meg bent, ott szökik ahol tud. Valaki befogadná és még ő lenne felhaborodva, hogy mit keresett kint a macska, esélyes hogy nem hagynám szó nélkül.


Szerintem mondd el hogy eddig mik lettek a cica miatt (orvos), és kérdezd meg hogy nem lehetne-e nálad. :)

2019. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
82%
A csak a macska érdekeit tekintjük, akkor egyértelműen maradjon nálad. Az eltűnések 99%-a gondatlanság miatt van. Ha véletlenül mégis az 1%-ba tartoznak, akik bent tartották és mindent megtettek a biztonsága érdekében, mégis ellógott valahogy, akkor az szívás. De erre csekély az esély. Pláne, ha a cica nem tűnik olyan típusnak, aki képtelen megmaradni a lakásban, és könyörög a kiengedésért. Amúgy ilyenből kevés van.
2019. márc. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
93%

Ha egyszer felhívod, és visszakéri a cicát, akkor sajnos már nem nagyon mondhatod, hogy nem adod vissza, akkor sem, ha nem akarja majd felelősen tartani és nem téríti meg a költségeidet sem :( Szóval gondold meg jól! (A plakáttal és a fényképekkel lehet, hogy tudná bizonyatani, hogy az övé, hiába chipeztetted és állíttattál ki neki te oltási könyvet).


Amúgy teljesen biztos, hogy ugyanaz a cica, nem csak nagyon hasonlít?

2019. márc. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 lalluvia válasza:
73%
Szerintem is ha mar egyszer felhivod oket, onnan nincs vissza.Az is lehet, hogy miutan fizetni kellene, nem tartanak ra igenyt, es majd egy honap mulva meggondoljak magukat, mivel a szamon amirol felhivod oket, el fognak tudni erni. nem kell ez a cirkusz es ne kerj toluk megerositest, ahoz, hogy megtartsd a cicat. Csak a macska joletet tartsd szem elott. es zard le ezt a temat. ugy inogsz meg ahogy jonnek a valaszok :) szep es nemes dolog, hogy aggodsz az eredeti gazdi erzesei miatt, de te tejbe vajba furosztod, ok meg egy nyakorvet nem voltak kepesek venni neki. en hiszek a sorsszeru talalkozasokban es az a cica a te utadat keresztezte valamiert. igy alakultak a dolgok es az is fontos, hogy ne csinaljunk mar ugy, mintha minden macska egyforman szeretheto lenne. ha szamodra o nagyon kedves, gondolj magadra.sokat elmond a gazdirol, hogy ove nem volt a cicanak.nincs min gondolkozni. sajat boldogsag is letezik a vilagon.
2019. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 lalluvia válasza:
73%
ja es barki kerdezi, egy ismeros kiment kulfoldre es nektek adta a cicat. Tartsd bent, ezaltal vigyazva lesz es senki nem is fogja latni csak a csalad, baratok, akik bejarnak hozzatok.
2019. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 A kérdező kommentje:
Igen biztos, hogy ugyanaz a cica, de jártam a környéket eddig is plusz állatorvosi rendelőben is voltunk vele és nem volt sehol plakát. Plusz látszott hogy jó állapotú tehát most rakták csak ki. És a közeli rendelőkbe is rakhatott volna mikor el tűnt ha úgy hianyolta.
2019. márc. 13. 19:29
 48/74 anonim ***** válasza:
36%

Akkor hazudd le a csillagokat is az égről, és a macskát zárd aranykalitkába, nehogy valaki meglássa az ablakban akár az elkövetkező 10-15 évben...

A lelkiismereteddel neked kell elszámolnod.

2019. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
72%

Ha felhívod őket akkor nincs visszaút. Kicsit állj már a sarkadra basszuskulcs, mert egyszer ha azt mondják azt mondod megtartod, a következő válasz után meg azt hogy mégse. Döntsd már el hogy mi legyen, mert ebből a tityitutyiságból tudod mi lesz? Fel fogod hívni őket, vitába fogtok keveredni, ha ott is ilyen teszetosza leszel akkor ha felemelik a hangjukat kicsit te már repíted is nekik vissza a macskát, ami lehet hogy holnaptól ismét az utcán lesz, és amint újra eltűnik (mert el fog) a te ajtódat fogják ismét verni, mert múltkor is nálatok került meg a macska...


Amúgy meg ha három hete fogadtad be a macskát semmilyen törvényt nem sértesz, ugyanis két hétig jelentkezhetnek a gazdák érte, és akkor is bizonyítani kell a tulajdonjogot.

2019. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
21%

49,

3 honapig állat esetében. Olyan jó, hogy már linkeltem a törvényi szabályozást.

2019. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!