Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3hete befogadtam 1 cicát....

3hete befogadtam 1 cicát. Kóbornak véltem. Élből doki. Be chippeltetem oltattam, féregtelenítve, bolha irtva. És mi történik?

Figyelt kérdés
Ma láttam plakatolva, hogy keresik😥ugye nem kell vissza adnom? 8honapos kb és csütörtökre van időpontom

2019. márc. 12. 21:47
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
22%

"De úgy meg szerettem"


Ok meg jobban, régebb óta van náluk.


Talált állat eseten a jogszabály szerint minden elvárhatót meg kell tenni a gazda felkutatására. Vissza kell nekik adnod.


Biztos lesz majd saját cicusod, akit meg fogsz szeretni es ilyen jól gondját viselni.

2019. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
100%
2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, de tényleg igyekezem helyesen cselekedni, ezért is tettem fel a kérdést. Anyum hallani sem akar arról hogy vissza adjuk. Ő pl mindent le.. Én vivodtam a lelki ismeretemmel, de akik azt írták hogy a cica érdekeit nézzem hogy itt biztonságban lesz és szép élete itt ami biztos is inkább ők győztek meg, de köszi minden véleményt. Holnap reggel visszük ivartalanittatni.
2019. márc. 13. 21:55
 54/74 anonim ***** válasza:
26%

Ivartalanitas utan tegyel ki plakatot, hogy talaltal egy cicat, sok koltseged volt benne, hogy megfelelo allapotba keruljon (ivartalanitas, oltas, chip), es keresed a gazdajat, akinek oltasi konyv es a ra koltott osszeg elleneben visszaadod, az allatorvosi rendeloben, ahova ok jartak (ha nincs ilyen, az mar regen rossz), es ott vissza is tudjak chipelni ott elotted.. Telefonszam. Ha felhiv, hidd el, hogy felelos alattarto, aki ugyan nem a legkorszerubb otletek szerint jart el, mert nem rakatott be chipet es nem volt ivartalanitva, de megis jart vele dokihoz es hajlando kolteni ra.

De valoszinubb, hogy nem fog felhivni senki. Vagy nem vallalja a fentieket.

2019. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
33%

Cicat talaltam!


FOTO


x honapos, x nemu, x szinu macska, azonnali utam az allatorvoshoz vezetett vele, ahol sajat koltsegen megvizsgaltattam, kapott oltast es fereghajtot, tovabba chipet is, mert az nem volt benne. Tulesett az ivartalanitason.

Keresem az eredeti gazdijat, aki a cica tobb heti ellatasanak koltsegeit vallalja es oltasi konyvenek bemutatasaval igazolja, hogy o a tulajdonos. Talalkozzunk a cica allatorvosanak rendelojeben, idopontot egyeztetunk.


TELEFON (nevet ne irj)

2019. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ennek a csak ekkor es ekkor adja vissza a cicat dolognak kicsit zsarolas szaga van.Tutira nem ezzel kellene kezdeni az "ismerkedest".Leirtak alapjan az biztos,hogy jo helyen lenne a cica kerdezonel,de a gazdikrol csak annyit tudunk,hogy keresik,szoval fontos nekik.Az is lehet,hogy szoba cica.Es az ivartalanitassal sincsenek annyira elkesve.Kerdezo,ha meg mindig bizonytalan vagy,akkor hivd fel oket es mond azt,hogy lattal egy hasonlo cicat es probalj beszelgetni veluk.Hatha kiderul,hogyan is allnak a dologhoz.
2019. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
79%

Illendőség szempontjából a visszaadás lenne a helyes, de én ilyen esetben szerintem nem adnám.

Nem tudom, milyen állapotban volt a cica mikor megtaláltad, de az a tény, hogy egy ivaros nőstény kint mászkál az utcán, nem felelős gazdákra vall.

Ti ellátjátok/elláttátok, ivartalanítjátok és bent tartjátok biztonságban. Nekem ti tűntök jobb gazdának. Ha a cica is megszerette nálatok az életet, és boldognak látjátok, akkor szerintem tartsátok meg, az ő érdekében.

Akinek igazán fontos a macskája, az vigyázott volna rá, amíg még lehetett.

2019. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 A kérdező kommentje:
Sovány és a szőre sem olyan volt mint most. Most csillog. Fényes gyönyörű. Jajj eddig izgultam, de végre már alaposan meg jött étvágya 🤗❤️most játszott is picit, de vissza szundizott. Gyönyörű pici a hasán a seb. Holnap már totálisan elemében lesz❤️és nem adjuk vissza. Alvó plüsse is van amit imádott műtét előtt is csocsalni. Holnap újra fogja. Szuper lett a műtét 🤗🤗❤️❤️
2019. márc. 14. 22:53
 59/74 A kérdező kommentje:
Csak picit tollas bottal játszott amivel csak a kis mancsait nyujtogatta miközben kekudt. A sebe ilyen szürkés ezüst szerű spray el van le fújva, de hála isten nem bántotta eddig. Nem nyalogatja. Most szundikal❤️❤️❤️❤️❤️🤗🤗🤗🤗❤️
2019. márc. 14. 23:04
 60/74 A kérdező kommentje:
Jó azért bevallom, bár anyumat nem de engem picit még mindig idegel a lelkifurdalas, de nem adom vissza már csak anyumert sem, de meg tudtam hol lakott. Holnap oda ki nézek. Esetleg sunyiban szomszédoknal érdeklődöm Hogy tudjam a múltját.
2019. márc. 14. 23:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!