Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti macskátok mennyi kárt...

A ti macskátok mennyi kárt okozot eddig? Miket tört/karmolt szét?

Figyelt kérdés

Mienk széttört egy új turmixgépet, egy padlóvázát,Táskákat, cipőket pisilt le, amiket sajnos ki kellett dobni.Szétszaggatta az ágy szélét és a fotelt pdig van karom élező fája, nagyjából ennyi van a rovásán.

Nálatok is így megy, vagy a miénk túlságosan rosszcsont?


2019. márc. 13. 11:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nekem 5 éve van macskám voltak kicsik is az egyik kicsi 1,5 volt meg és csak anyit csinált, hogy a szekeken ahol feküdni szokott belenyomja a körmét és ilyen kis lyukak vannak rajta
2019. márc. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ágy sarka kicsit megviselt lett, mire rájöttünk, hogy másmilyen kaparó kell neki. :) De ennyi.


A helyzet az, hogy ez nem rosszaság. Maximum a széttörésre lehet ráfogni, de az ellen is lehet óvintézkedéseket tenni vagy nevelni.

Az össze-vissza pisilés territorális gondot jelent (ha nem áll betegsèg a háttérben), vagyis a macska bizonytalan, a kaparás pedig nem jól elhelyezett vagy nem jóféle kaparót. Rengeteg anyag és típus van, ha megtaláljátok a neki valót, megszűnik a probléma.

2019. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Semmit.

Mindig rászóltunk, ha pl. a kanapét akarta kaparni. Így megszokta, hogy nem szabad. Leverni sem szokott, mert ahol olyan tárgyak vannak oda nem szokott felmenni, mert keskeny polcok.

Kisebb korában ő is pisilt ide-oda, de már nem.

2019. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vázák, vízforraló. A legnagyobb kár az volt, amikor kinyitottam a hűtőajtót, ő meg átrohant előttem, megbotlottam és beleestem a hűtőbe. Carrá törtem a polcokat amikor az edény kiesett a kezemből, mindent borítottam. :D


Akkor nem volt őszinte a mosolyom, azt hittem agyvérzést kapok. Utólag már vicces. :D

2019. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pár guriga vécépapírt kivégzett, mire rájöttem, hogy azt el is zárhatom előle. Amikor kisebb volt, akkor szeretett kábelt rágcsálni, de akkor ment a vízpermet az arcába.
2019. márc. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Elég sok pólót, ruhát l, kabátot kilyukasztott a karmával...


Nálunk nem pisilnek be....


Az ágyat, meg a bejárati ajtót szétkarmolták...


Ja az egyik meg széttört egy fejhalgatót, mert rá feküdt alukálni...

2019. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1 nadrágomat, és 1 szódás üveget. 6 éve van macskám
2019. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Lenyúlta a kocsikulcsot, és az árokba hajtott vele. Jah, nem, ez a tinédzser fiam volt :P
2019. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom milyen cicád van, de macskafajta-függő is, hogy mennyire aktívak. A sziámiknak pl. hatalmas a mozgásigényük, szórakoztatni kell őket, másképp unalmukban sok mindent szétszednek. A ragdollok, birmanok, perzsák, britek max kölyökkorukban löknek le ezt-azt, de könnyű őket lefárasztani, cuki lustaságok. A házimacskánál pedig lutri. Van áldott jó természetű is, de sokszor nem tudhatod a genetikai hátteret: gyakran "vérfertőzésből" származnak, vagy túl korán elválasztják őket, és ezért érzelmileg labilisak, ami tombolásban is megnyilvánulhat. Amikor az ember megfizeti, hogy a tenyésztő figyeljen a genetikára (ezt bizonyítja a törzskönyv), és szocializáltan, szobatisztán adja ki a cicát 3 hónapos korában, akkor a pénz egy része visszatérül abban, hogy nem kell lecserélnie a fél berendezést.

Nekünk ragdollunk van, kiskorában lelökött egy poharat, de ennyi.

2019. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Házimacska, fiú, nincs ivartalanítva és szobacica.
2019. márc. 13. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!