Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska összeszoktatása?

Macska összeszoktatása?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves nőstény cicám, aki most tavasszal lesz kiivartalanítva. És lehetséges, hogy a családunk tagja egy 3-4 hónapos nem ivartalanitott kandúr kiscica lesz.

A kérdéseim, az, hogy hogyan tudnám őket majd összeszoktatni? Esetleg, ha párzási időszak lesz, akkor mi a teendő, hogy elkerüljük a párzást?


Nem kérek bántó hozzászólást, hogy "miért nincs ivartalanítva" stb.



#macska ##összeszoktatása ##párzás
2019. márc. 13. 15:16
 1/5 anonim válasza:

"összeszoktatása" helyett azt olvastam h "összesz0ptatása" lol

Párzás időszakába majd ők tunni fogják dolgukat, azonnte neiz gulj!!!!!🤩😍😍

2019. márc. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg legalább az egyikük nincs ivartalanítva, addig csak a teljes különzárás a megoldás. Bár 3-4 hónaposan jellemzően még nem ivarérettek, de esetleg a tüzelő szukától megkattanhat a fiatal cica is, nem érdemes kockáztatni.

Ebben az időszakban ne is próbálkozz az összeszoktatással, a hormonok mindennél erősebbek. Vagy még most el kell hozni a kiscicát, mielőtt kitör a tavasz, vagy csak miután kipakoljátok a lányt. Egyéb esetben csak akkor, ha a teljes külön tartást meg tudjátok oldani, ne is lássák egymást.


Az összeszoktatás hosszabb folyamat. A lényeg, hogy ne hagyd, hogy fújjanak, morogjanak egymásra, ha farkasszemet néznek, tereld el a figyelmet kajával vagy egyébbel. Az elején tartsd őket külön, legyen saját felhely alom stb mindenkinek külön szobában. Ha látják egymást, az mindig pozitív élmény legyen, pl etetési időben. A lényeg, hogy megszokják egymás jelenlétét, és megtanulják, hogy csupa jó dolog történik, ha a másik ott van.

2019. márc. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatásnál nagyon fontos, hogy a "régiek" ne érezzék úgy, hogy ők lejjebb kerülnek a ranglétrán, mert akkor agresszívek lehetnek az új cicával. Tehát őket legalább annyit, de inkább többet kell dédelgetni, mint a kicsit. Kapjanak finom falatot az új jelenlétében, hogy pozitív érzéseket kapcsoljanak hozzá. Eleinte biztos lesz fújás, hónapokba is telhet, mire helyreáll a béke, de ez természetes. Az első napokban tegyétek külön szobába a fiút, hogy előbb csak szokják egymás szagát.

Ami az ivartalanítást illeti: a lányoknál a lábadozás hosszabb, majd készüljetek műtéti ruhával, amit rájuk adtok, hogy ne piszkálják a sebet varratszedésig (2 hét). A tölcsért általában sokkal rosszabbul viselik, a miénk tiszta depi lett tőle, nem tudott enni, szerencsétlenkedett az alomban, így egy hosszú ujjú póló ujját levágtam, négy lyukat vágtam a lábaknak, és ebből lett a műtéti ruha, de készen is lehet venni. Nem tudom, hogy tartjátok őket, de varratszedésig nem szabad kiengedni őket. Egy kandúr ivartalanítása ehhez képest semmi, nincs seb, nincs varrat, a műtét után pár órával már kutya baja. Szóval szerintem ha már úgyis ivartalaníttatjátok a lányokat, érdemes a kandúrt is, az a műtét általában olcsóbb is, és utána kiegyensúlyozottabb lesz. 4-5 hónapos korában már simán lehet ivartalanítani. Ha később viszitek, kialakul a jelölő ösztöne, vagyis össze fog pisilni mindent, és büdi lesz...

Sok sikert az összeszoktatáshoz!

2019. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok, bocsánat, először úgy olvastam, hogy 2 nőstény cica. De ettől függetlenül a válasz ugyanaz, csak nem többesszámban! :)
2019. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kandúrt minél előbb ivartalanítani kell, a mienk 5 hónaposan lett. Egyébként eltérő nemű macskák szinte gond nélkül összeszoknak.
2019. márc. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!