Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti cicák behozzák a betegsé...

Kinti cicák behozzák a betegséget ha van egy fajtiszta cicánk bent?

Figyelt kérdés

A benti cica természetesen bevan oltva, ami ellen be lehet. A másik két cicánk kinti benti milyen oltás kell nekik, hogy ne hozzanak be semmit?

Olvastam, hogy pl AIDS ellen nincs védőoltás..

Félek, hogy elkap vmit a benti cica. Mennyi az esélye, hogy kintről behoznak vmit? Vki tart benti kinti cicát is? Tapasztalatok?



2019. márc. 16. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kinti cicáknak inkább szüksége lenne az oltásokra. Azért durva hogy nem attól félsz hogy betegek lesznek a kinti cicáid, hanem attól hogy megfertőzik a fajtatisztát...
2019. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Ugyanolyan cicák a kinti-benti cicáid is, mint a másik. Ők is ugyanazt a gondoskodást érdemlik!

Ha őket is beoltatod, 3-4 havonta féregteleníted őket, semmit sem fognak bevinni a házba és nem fognak senkit sem megfertőzni.

Csupán ugyanúgy kellene velük is bánni, mint a fajtatisztával!

:((

2019. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Undorító vagy kérdező! Ásd el magad!
2019. márc. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából tíz napja tetted fel ugyanezt a kérdést. Nem hiszem el, hogy nem volt időd az új macska érkezése előtt felkeresni az állatorvost és beoltatni őket.

Nem csak a drága Maine Coon cicának kéne "természetesen" oltva lennie.

Buta és felelőtlen vagy.

2019. márc. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskák teljesen egyformák ebben a tekintetben. Minden oltást meg kell kapniuk, hogy megfelelően védve legyenek. A féreghajtó is nagyon fontos, pláne, ha kint járkálnak.

Egyébként meg a saját cicáidat köteles vagy a telken belül tartani. Ha így teszel, akkor jóval kevesebb esély van arra, hogy bármilyen fertőzést bevigyenek a lakásba, hiszen nem érintkeznének oltatlan állatokkal.

Nekem egy kinti-benti cicám van. Akkor jöhet ki, ha én is kint vagyok az udvaron. Nem megy sehová, de természetesen be van oltva.

2019. márc. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

A kinti - benti macskaid miért nincsenek beoltva? Ja gondolom ők ingyen voltak, nem számítanak úgy, mint a fajtiszta?

Nyilván ugyanazokat az oltasokat kapjak meg, mint a benti. Illetve fereghajtot is. Ivartalanítani is ki kell őket, ha még nincsenek.

Viszont számomra nehezen fér meg, hogy ők miért kijàròsak? A benti tartás a legbiztosabb a hosszú élethez, miért engeded ki őket ha a fajtiszta meg csak benti?

2019. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kintiek megkapják a megfelelő oltásokat, akkor a behozatal esélye alig több, mint nulla, de kevesebb, mint az, hogy ti hoztok be valamit a cipő talpán. (ha elviszed őket állatorvoshoz, és azt mondod, hogy adjon nekik minden oltást, ami kijárós macskának kellhet, ő tudni fogja, hogy mik azok)

Illetve az ivartalanítás, hogy a említett fiv fertőzés esélyét minimalizálni lehessen.

2019. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kinti cicáidat oltasd be, ugyanolyan a kinti macska mint a benti macska, ha a bentit be tudtad oltatni sztem menne a dolog. Nem is értem miért teszel különbséget...
2019. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindenképp oltsd be mindkét cicát a kintit és bentit ugyanazokkal az oltásokkal, bármit bevihet a kinti a bentinek és sokkal többe kerül az orvosi kezelés 2 macskára, mint a két oltás ára, illetve kockára teszed mindkét cicád életét, mert vannak olyan betegségek, aminek a gyógyulási esélye nagyon csekély!
2022. okt. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!