Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szokassam a macskámat...

Hogyan szokassam a macskámat a kintlétre?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kapam egy akkor 8 hetes cicát.A jó idő közelettével az ajtók ablakok nyitva vannak.Nem merem kiengedni a macskámat az udvarra mert félek,hogy elszökik,kutya elkapja vagy az autó elüti.Sose volt még kint de most nagyon ki szeretne menni.Ivartalanítva van.Mit tegyek?

2019. márc. 18. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát elsőnek a kertbe engedd ki, kösd ki valami hosszú pórázzal hogy tudjon mászkálni de a kerítésen átmászni ne. Aztán ha megszokta már a kintet, akkor sok módszer van arra hogy megakadályozd, hogy kimásszon a kertből, itt van egy, amit különösebb előkészület nélkül, ti is meg tudtok csinálni:


https://www.youtube.com/watch?v=s8LHKHyFYWw&t=30s&frags=pl%2..


De nyilván rengeteg más módszer működik. Én olyannal még nem találkoztam, aki meg tudta tanítani a macskáját, hogy ne másszon ki. Csak olyannal, aki valamilyen módon meg tudta akadályozni, hogy kimásszon:) Kevésbé lehet trenírozni a macskát ilyen tekintetben, mint a kutyát, de jó hír, hogy míg a kutya nagy valószínűséggel el is szökik, a macska általában valahogy magától visszatalál.

2019. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 viki0925 válasza:
57%

Az én cicam 2 éve panelcica. Idén tavasszal párszor próbálkoztam levinni hámmal, rettegett a szabadban, 5 percnél nem bírta tovább.

De egy fiatal cicát meg van esély raszoktatni szerintem. De mindenképpen hámmal, nehogy ijedteben elszaladjon.

2019. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg veszély leselkedik rá kint, mert nem fog kerítésen belül maradni.De ezt te is leírtad.

Az sem megy, hogy felügyelve kiviszed.

Vagy kockáztatsz, vagy bent marad, vagy csinálsz neki bekerített udvart, aminek van teteje is.Nekem ez van a cicáknak, mert igen, egyet autó elütött, egyet kutya ölt meg.

2019. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szolnokon cicamenhely kerítésén Lindab lemez van feltéve, A betű alakban.Felugrik szélére, és visszacsúszik.Junior kisállatrezervátum.Telefonon meg lehet kérdezni állatvédőt, hogy kell csinálni.
2019. márc. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Maradhat benti is. Nem vagyok a kinti tartás ellen, de rengeteg veszély érheti, ha megoldható a benti tartás, akkor maradhat ez.

Nagyon jó pórázok vannak cicàknak, esetleg úgy is ki lehet vinni. Vagy kifutot, kennelt készíteni neki.

Ha nem akarod kiengedni, akkor tegyél az ablakokra macskahàlòt. Panelban rengetegen használják, megbízható, nyugodtan lehet nyitva az ablak úgy, nem tud kimenni

2019. márc. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2019. márc. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

[link]


A tiedet bent, a tobbit kint tartja. Nem tudnak ra felkapaszkodni hogy kimasszanak.

2019. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ablakra tegyél hálókat, van kifejezett macskaháló, ami masszívabb, mint egy szimpla szunyogháló, nem tépi ki.

Így nyugodtan nézelődhet, te is nyugodtan szellőztethetsz, nem kell féltened, hogy megszökik vagy kiesik.

2019. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nalunk mindig kijaros volt a cica... eggyel egy masik helyen megszivtam, eltunt, valoszinu roka vitte el, fel sem merult akkor bennem, hogy arra sok van, viszont o konkretan leszokott az alom hasznalatarol is, inkabb agyra a takarora kakilt meg ilyenek, eleg tehetetlen is voltam. Minden meg volt adva neki amugy...

Most 11 eves cicank van es 4 eves az enyem, kijar... ma hely, csendes kis utca, keves auto, estenkent mennek ki inkabb, meg kevesebb az auto meg az ember, ami kevesbe para. En az elso egy honapban mikor a pici ki akart menni, mindig kimentem vele, auto elol pl. berohant egybol az udvarba, de parszor vegignezettem vele, hogy mi az, hogy megtanulja... persze igy is barmikor beuthet a baj, de szeretnek kimenni nagyon. Meg amit tudok javasolni, tanitsd meg a nevet neki. Ha kint van es hivod es hallgat ra, jutalomfalat. Az enyem igy mindig hazajon, neha fingom sincs honnan. :D Amugy lapostetos hazsorban lakunk, foldszintes mind es szerintem tetoket is eleg jol vegigjarjak, ott meg tenyleg biztonsagban is vannak. :)

2019. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen nem vagyok a kinti-benti tartás ellen, ahonnan nem tud kimenni a macsek a kertből. Sok ilyen megoldás van, nézz utána!


A kiszoktatás után is elkaphatja egy kutya, elütheti egy autó stb...

2019. márc. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!