Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kattog a macskám amikor...

Miért kattog a macskám amikor vadászik?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is szokta az ablakban. :D még nem jöttem rá, de jókat szoktam nevetni.
2019. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben még a tudósok sincsenek megegyezve. :)

Egyes elméletek szerint szimplán izgatott, mondhatni, gondolatban már a prédára harap.

Másik elmélet szerint ezzel a "csiviteléssel" szeretné magához csalogatni a madarakat, amolyan hangutánzás.

2019. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dellfil ***** válasza:
100%

Kóstolgatja az illatot. Nem vicc. :)

Ilyenkor csettegő, "köhintő" hangokat hallat, hallathat.


[link]


[link]


Egyébként akkor csinálta a macskám, ha a "préda" elérhetetlennek tűnt számára. (A becsukott ablak túloldalán tipegő galamb láttán például. :)


dellfil

2019. márc. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem a legyeknek, rovaroknak dumal igy folyton, amikor kergeti oket. :) Ekkor altalaban magasan meg messze repkednek, elerhetetlenek neki.

Azt hallottam, hogy ilyenkor kicsit frusztraltak, mert nem tudjak megfogni.

Van egy cicank aki nem beszedes, tole ezt a hangot sosem hallottam 11 eve alatt, az enyem az nagydumas, o csinalja... szerintem igy morgolodik viccesen, hogy ez mar megint nem fog osszejonni, meg miert repul az a szemetlada olyan magasan. Poen amugy, neha olyan lusta ha melle szall le valami az istennek se mozdulna meg. :D

A vadaszathoz meg nem tudom mennyi koze van, mert hangot ad ki, szoval nem ovatoskodik, tudatosan dumal... ha madarra megy, meglapul es kuss van, pedig azt izlelgetni logikusabb. Mondjuk az enyem azokat poenbol fogdossa es a hazban elengedi oket, hadd repicskeljenek. Mi meg kinunkban csak rohogunk, es azt amugy szereti, ha nevetunk.

Na mindenesetre koszi a korabbi valaszokat, erdekesek voltak. :D

2019. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!