Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megőrülök a sok macskaszőrtől!...

Megőrülök a sok macskaszőrtől! Megoldás?

Figyelt kérdés
Két cicánk van. Minden nap lekeféljük a bundájukat. Napi kétszer porszívózok, egyszer felmosok, és ezen kívül seprűvel is végigmegyek a házon alkalmomadtán. Minden nap kirázom kétszer is a rongyszőnyegeket. Mégis mindenhol macskaszőr van! Már szégyellem, ha jön valaki hozzánk nehogy az ételben vagy a poharán találjon szőrszálat. A cicákat rendszeresen látja orvos, egészségese. Mit tehetek még?
2019. márc. 24. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

"ha jön valaki hozzánk nehogy az ételben vagy a poharán találjon szőrszálat"


és? nem a világvége...

2019. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
33%

#1-es Hát mondjuk ilyen kifejezetten prosztónak találom ha valakihez megyek vendégségbe és a poháron szőr van, ha meg az ételben az egyenes undorító.


Ha meg pl.: a macska az asztalon mászkál előtte meg a kaja körül a konyha pulton, akkor volt olyan, hogy megköszöntem de inkább nem ettem.

2019. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj át a macskákon ruhaszösztelenítő hengerrel, utána pedig dörzsölj hozzá lufit.


Nálunk beválik, hosszúszőrű

2019. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Menj el dolgozni!

12-14 óra távollét után örülni fogsz, hogy élsz, fel sem fog tűnni egy kis macskaszőr!


Félretéve a viccet, túlreagálod!

Ha tényleg ilyen élő takarítógépként funkcionálsz, kizárt, hogy olyan rossz legyen a helyzet!

Nekünk is két macskánk van, nekem messze nincs annyi időm takarítani, mégis rendes a lakás.

Mondjuk én nem engedem be őket a hálóba és a konyhába, és természetesen nem mehetnek fel az asztalokra sem. De a kanapé sem szőrös tőlük.

2019. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ugyan nem 12 óra, de 3 műszakban dolgozom. Szerintem abban is épp eléggé elfáradok. Köszi a válaszokat!
2019. márc. 24. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nálunk is ez a helyzet.

Mármint macska és macska között is van különbség, amíg egy cicánk volt, rinyáltam a szőr miatt, főleg, mert hisztis hercegnő, és nehezen lehet fésülni, szóval az sem segített.

Na de mióta megvan a második cicánk, visszasírom azokat az időket... :D Ketteske tényleg olyan szőrhullatós, hogyha nem látom, nem hiszem el. Pedig ő is rövidszőrű. Itt is megy a naponta porszívózás, megy a robotporszívó is, ha véletlenül nem lenne időm munka előtt/után, napi felmosás, de hiába a fésülés, bármi... Tényleg nem gondoltam előtte, hogy létezik ennyire szőrös macska, pedig maradjunk annyiban, hogy volt már néhány, meg volt hosszúszőrű kutyám is, aki szintén nem piskóta. :)


Amivel próbálkozni lehet: olyan táp és/vagy vitamin, ami kifejezetten a szőrre való (beauty, hair/skin és hasonló jeligékre), ugyanebből paszták, jutifalatok, stb... szóval belső erősítés, remélve, hogy gyorsabban lemegy a tavaszi vedlés.

Illetve nem írtad, hogy milyen szőrkefétek van, a Furminatorról ódákat zengenek, hogy mennyire lecsökkenti az elhullott szőrt. Nálam most az van tervben, hogy beszerezzem, csak én baromira drágállom, de lassan tarthatatlan lesz a helyzet, szóval muszáj.

Végső alternatívaként meg lehet próbálni a cicákat elvinni kozmetikába, ott profibb cuccokkal veszik őket kezelésbe, hátha ér valamit.


A vendégek előtt meg ne szégyelld, mármint most tényleg, a szálló szőrök, tetszik vagy sem, a macskatartással együtt járnak. Én mindig elmondom mindenkinek, hogy játszós ruhát vegyenek, ha hozzánk jönnek, mert nyakig szőrösek lesznek, de ez van. Nem járnak fel a pultra, konyhaasztalra, én sem főzök macskás kézzel, szóval az alapvető higiénia természetesen megvan, de a random macskaszőr kivédhetetlen. Emiatt nem kell szégyellni magad, hiszen emellett totális tisztaság van nálad a napi takarítás mellett.

2019. márc. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös sima cicakefém van, 1000 ft ért vettem szóval nem egy minőség :D De férjem nekik szokott menni a mágikus hengerrel az se örök megoldás :D ezt a Furminátort megnézem. Multifit-es aszpikot kapnak abban elvileg benne van a "skin". Remélem hamar letelik a vedlés... :)
2019. márc. 25. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!