Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valóban csak napi 2-szer...

Valóban csak napi 2-szer kellene enni a felnőtt macskáknak? Az én cicáim most 1 évesek, de akár 4-5-ször is ennének.

Figyelt kérdés

2019. márc. 26. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem, hogyha a napi mennyiség összesen nem több mint az ajánlott, akkor nincs gond.

Az én macskáim pl. beosztják maguknak... Kint áll a táljukban a napi mennyiség amit reggel kiteszünk, aztán azt eszik egész nap amikor megéheznek. Van, hogy csak 1-2 falatot esznek...

Ez azért jó, mert ha véletlenül 1-2 napig senki sem tud itthon lenni, Ők akkor sem halnak éhen, mert ki lehet tenni nekik nagyobb adagot is.


Amúgy nem túlzottan értek hozzá, lehet, hogy valamiért egészségesebb ha napo 2* esznek, nem tudom.


De szerintem az a legfontosabb, hogy minőségi legyen a táp.

2019. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Az én kandúrom most lesz 1 éves. Reggel, este kap enni,de nem eszi meg egyszerre. Napközben és éjszaka is rájár. Így fogy el a kajája.
2019. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk is ez van: napi kétszer kapnak, de rájárnak, nem eszik meg egyszerre.
2019. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Ez a jobb, kérdező. A macskák többször esznek keveset, gyárilag úgy vannak összerakva. Nekik az az optimális. A táplálék hasznosításához, a normális működéshez, meg az egészséghez.
2019. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megjegyzés : a reggel - este eszik az a kutya (kellene hogy legyen...).
2019. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kinti macskák. A kint hagyott ételt megeszik más macskák, így nem tudják beosztani. Ráadásul követelőzve nyávognak, ha meglátnak, szóval naponta akár 3-4-szer is ennének vagy többször is.
2019. márc. 27. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A macskák naponta sokszor esznek keveset.

Kinti macska esetén, ha valóban vad macskáról beszélünk: naponta akàr 30 alkalommal is vadászik egérre és hasonlókra. Persze ez sokszor sikertelen, arányaiban kb 7-8 alkalommal tud ténylegesen enni, tehát többszörös erőfeszítéssel jut sokszor kevés kajához. A szervezetük ehhez alkalmazkodott.

Persze, az emberrel való kapcsolat ezen is változtatott, sok macska eszik úgy, hogy ha kaját lát, habzsol, egész napi mennyiséget vagy még többet - hiszen ki tudja, mikor kap legközelebb.


Ha ráérsz a tieidnek napközben is enni adni, akkor érdemes ehhez igazítani a dolgot, azaz kevesebbet kapnak egyszerre (így nem lesz mit ellopni a kóboroknak), cserébe többször ehetnek.

2019. márc. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!