Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tegnap este lett ivartalanitva...

Tegnap este lett ivartalanitva a nőstény macskánk és szedi le magáról a kötést. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
A doktor szépen korbetekerte ilyen fehér, kórházban sebkötözesre használt "ragtapasszal" (nem tudom mi a hivatalos neve) és mondta, ha elkezdene leszedi magáról, vigyük vissza a cicát. A. Férjem persze azt értette, hogy ha a sebet kezdi el tépni a macska, de nem ezt mondta a doki, hanem azt, ha a kötést kezdi meg. Most vagtam le egy szélesebb darab harisnyát, azt húztam a kötésre, meg az egész macskára is ugye, de kétlem, hogy sokáig hatásos lenne. És a legjobb, hogy ennek a kötésnek elvileg kettő hétig rajta kellene lenni a cicán, mert akkor kell majd varratszedesre vinni. Gallért nem kapott, mert a doki szerint bekattanna tőle, bár én örültem volna neki, ha ad rá. Most aggódhatok azon, hogy ne szedje le magáról a kötést. Jártatok már így? Volt valami praktikatok amivel megoldottatok, hogy a helyén maradjon a kötés? A férjem azt mondja, tulaggodom, nem lesz akkor sem baja a cicának, ha nem lesz rajta kötés, mert szerinte tud a cica magára vigyázni. Semmi ötletem mit lehetne tenni, hogy ne szedje le! Valaki tud adni valami használható tippet? Egy nagyon izgága cicárol beszélünk.
2019. márc. 28. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az enyémen gallér volt, nem kattant be tőle.
2019. márc. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig ha zavarja és le akarja szedni, akkor mielőbb be kell szerezni a gallért és ráadni, méghozzá az ő érdekében.
2019. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gallért lehet kapni állatpatikaban is?
2019. márc. 28. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2019. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Hívd fel a dokit, hogy melyikőtök értette jól, az a legtutibb.

Ne harisnyából, hanem zokniból vagy hasonlóból csinálj neki ruhát, szóval masszivabb anyagból, ha a gallér nem válik be. :) Sokan így szokták.

2019. márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Létezik már pamut műtét utáni ruha és felfujható puha gallér is! Persze nem pár 100ft, mint a műanyag, de sokkal kényelmesebbek és nem zavaróak az állat számára.


Mindkettő kapható már magyarorazágon is évek óta,csak a köztudatban nincs!


Amúgy pedig nem szakszerű a seb körbekötözése, ugyanis nem tud szellőzni a seb és a bőrfelület, táptalajt csináltatok a fertőződésnek! De az orvost is hagyjuk inkább...gondolom tipikus vidéki idősebb generációs...



Ha van közelben normáli állatpatika szerezz be a fent leírtakból valamit, de a körbekötözésnél még az olcsó műanyag gallér is jobb.

2019. márc. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3 hete ivartalanították a cicusunkat. Gallért kapott és gézzel volt a nyakára erősítve. Az első 15 percben hátrafelé akart közlekedni, utána nem emelte eléggé a fejét és mindenben (szőnyeg is) beleakadt és úgy maradt :D. Kb. 2-3 óra után röhögve közlekedett vele, sőt másnaptól már az ágyra és asztalra is simán ugrott fel vele. Gyönyörűen használta az alomtálcát is. :-)
2019. márc. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok azt elfelejtettem írni, hogy nem kötötték le a sebét. Szabadon volt, a varrat látszott.
2019. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2019. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem nejlonharisnyabol vágtam le egy darabot, hanem inkább mondanám leggigsnek. Most így jól elvan, nem piszkálja. Hívtam közben a dokit, az asszisztense mondta, hogy próbáljunk meg ilyen kötésrogzitot venni patikában, amivel újra körbe kell tekerni és tapad állítólag, így nem fogja tudni tépni az eredeti kötést. De mondta, hogyha nagyon nem oké semmi, akkor menjünk vissza, adnak gallért. Szóval ennyire jutottam eddig. Egyébként valóban vidéki orvos, de nem egy cica életét mentette már meg és volt, hogy pénzt sem fogadott el. Szóval mi meg vagyunk vele elégedve. Mégis csak ő az orvos. Aztán maximum majd atkotjuk mi a sebet a férjemmel, ugyanis nemrég volt egy kisebb műtétem,szoval van itthon nem csípős fertőtlenítő spray, gezlapok, meg ez a rögzítő, szóval meholdjuk, ha tudjuk. Ha nem, akkor megyünk a dokihoz.
2019. márc. 28. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!