Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macska nem iszik?

Ha egy macska nem iszik?

Figyelt kérdés
....csak nedves tápot és időnként húst eszik, az gond?
2019. márc. 28. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Majd iszik, ha szomjas lesz, ha meg nem, akkor így járt!
2019. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy hosszú távon, tehát egyáltalan nem iszik.
2019. márc. 28. 18:18
 3/9 Maxitabi ***** válasza:
A nedvestáp és hús elég neki elvileg a nedvesség pótlására! Ajánlanám a nedvestáp pici vízzel való higítását, ha aggódsz.
2019. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nyugi, a miénk mikor kicsi volt hónapokig nem ivott, nedves tápot evett egész nap
2019. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően az én cicáim is keveset isznak, viszont a nedves tápok nagy része vízzel van felkeverve és emiatt nem igényelnek plusz folyadékot.

Amivel még próbálkozhatsz, hogy veszel olyan száraz tápot, amit szeret (ilyen esetben lehet, hogy megéri egy drágább táp, ha válogat, vannak nagyon kis csomagolásban is, hogy lehessen próbálgatni), és mivel ezek sósak, kívánni fogja a vizet utána.


Ha viszont aggódsz érte, akkor nézesd meg dokival, az a legbiztosabb, és akkor te is megnyugszol, hogy minden rendben vele. Vannak esetek, amikor a nem ivás tényleg gondot jelenthet, de ilyenkor lehet, hogy nem is eszik a cica, bágyadt, stb. (Én egy idő után szerintem dokihoz vinném, túlságosan tudok aggódni miattuk.)

2019. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pár hónapja fogadtuk örökbe. Nagyon válogat, a winston steril szárazat sem eszi meg, amit a többi macskánk imád. Doki latta, semmi baja. De akkor nem aggódok, csak elvileg mindig kell nekik víz, de ezt még soha nem láttam inni. Az okos előző gazdája tejjel itatta. De azt én nem fogom neki adni, csak hogy igyon. Meg oltást sem adatott neki, "mert benti macska". Az nem baj, hogy a másik macskája kijárós volt...
2019. márc. 28. 20:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Tejet ne is adj neki, nem tesz jót az emésztésének és nincs rá szüksége egy már nem baba cicának. (Annak is csak anyatejre van szüksége.)


Próbálkozz más táppal, az én cicáim pl. odáig meg vissza vannak a Purina One steril tápért. Általában keverni szoktam más tápokkal, hogy ne csak ezen éljen, de ugyanúgy kiválogatja. :D Szóval csak találni kell olyat, amit hajlandó megenni. (Viszont ha egyáltalán nem szereti a szárazakat, akkor sajnos a fejére is állhat az ember, nem lesz sikere - az első cicám pont ilyen válogatós volt.)

2019. márc. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha másfél évig nem evett szárazat, sztem nem is fog.
2019. márc. 29. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát szerintem megérne, de te tudod.
2019. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!