Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Hogyan tudnam...

Segítség! Hogyan tudnam meggyőzni a szüleimet?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta szeretnék egy macskát. Még tavaly, télen is mondtam nekik. Azt mondták hogy majd tavasszal lehet. Most megint szóba hoztam, nem engedik. Azt mondják, hogy azért mert nem tudnék vele itthon lenni. Kertes házban lakunk. Azt nem engedik hogy bent lehessen a házban. Ezért muszáj kint lennie.. Azt mondják hogy mire hazaérnénk elmenne, és majd a nyári szünetben lehet, mert akkor tudnék vele lenni/vigyázni rá.. Én ezt nem értem.. Szerintem ha elhoznánk egyet, és két napig, (hétvége) vagy a tavaszi szünetben a cicával lennék végig, megszoktatnám vele a helyet, akkor nem lenne baj. Garázsunk is van, oda is bemehetne/ott lehetne az elején. Tudom, hogy a kinti macskák nagyon nagy veszélynek vannak kitéve, pl. a kutyák, autók, mérgek, betegségek miatt. Ezért akartam bent tartani. De arról szó se lehet. Nem engedik. Apám kivágná a házból.. És amúgy nem a pénz baj. Szóval az nem okozna gondot, hogy orvoshoz vigyük, ivartalanítsuk, stb.

Egyébként már sokat beszéltem velük erről az egész macskás témáról.


Mit tegyek? Mit mondjak nekik?


2019. ápr. 6. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy csináltam anno hogy az utcán találtam egyet és hazavittem titokban és amikor észrevették akkor azthitték hogy ideszokott a kutyatápra.
2019. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Építs macskabiztos kifutót neki (neten találsz ötleteket, főleg, ha nem a pénz a gond, akkor ez sem okoz gondot). Jó nagy kell, benne legyen fa, bokor, fedett, esőbiztos búvóhely is. Ott kint lesz, de biztonságban. (A tulajdonosnak amúgy is kötelessége saját területén belül tartani az állatot).

Másik megoldás, ami macerásabb, az egész udvaron megcsinálni a macskabiztos kerítést. Erre is vannak ötletek a neten, keress rá.

2019. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
26%

Az unokatestvérem macskája is kinti. Ők őszi szünetre hozták ide. Eleinte vette'b. k neki macska pórázt és a telken sétáltak vele ott adtak neki kaját, este bennt aludt. 1 hét után már felügyelet nélkül kimehetett aztán 3-4 nappal később már kinnt aludt. Nem szökött el semmi baj nem volt.

Meséld el ezt a szüleidnek.

2019. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!