Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Mit tegyek, hogy ne legyen kibírhatatlan a macskám?

Figyelt kérdés
Az a problémám,, hogy a macskám nagyon harap és karmol. Gyakorlatilag nem lehet egyáltalán hozzáérni, mert rögtön nekem megy. Nem tudok vele egy szobában aludni se mert állandóan tépi a hajamat és nyávog. Maine coon cica amúgy, így ezek elég fájdalmasak. Egyszer már tetanuszt is kellett kapnom. Mit tudok csinálni, hogy ezt abba hagyja? Amúgy 10 hetes korától van nálam és nem volt ütve se, viszont sokat játszottam vele kézzel. Valószínűleg ettől vadult be, de már abbahagxtam és a helyzet nem javul.

2019. ápr. 8. 03:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hat ez erdekes a sokat jatszottal vele kezben dologtol pont hogy megkellett volna szoknia, hogy hozza ersz.

Az en macskamat vertek es rossz korulmenyek kozul hoztuk el, felt mindenkitol es elfutott elbujt.

Sokat simogattam es kozeledtem fele azota velunk alszik es engedi hogy karba vedd stb de egyebkent sose karmolt vagy harapott.

Jobblenne ha konzultalnal egy allatorvossal.

2019. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Valószínű, hagytad kiskorában játék közben.

Én hagytam, teljesen oda volt játéknál, sokszor volt rajtam 30-40 seb is. 6 éves, de hozzám csak kiengedett karmokkal jön és harap rendesen a mai napig.

A család többi tagja nem hagyta kiskorában, így őket nem karmolja, harapja. Én hozzá érek, mintha egy másik macska lennék, akivel lehet akár durván is játszani, levadászni.


Azért, ha nagyon nyávog, lehet beteg is. Fájhat valamije az érintéstől is. Össze kötheti úgy, hogy az érintésedtől fáj neki, vagy is te okozod a fájdalmat.

2019. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon jó kapcsolatot sikerült vele kialakítanod, mondhatom.

Te hogyan viselkedsz a macskával, miket csináltok, hogyan viszonyulsz hozzá?

2019. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokszor alszik a mellkasomon és régebben ugye bunyóztam vele most meg tollas pálcával játszunk. Enni, inni kap és még is ilyen. Ivartalanítottuk is, de semmit nem változott azóta. Lesből támadó. Eddig 2 vendégemet is megharapta. Előtte amúgy többször volt macskám és ez még sose fordult elő velem.
2019. ápr. 8. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Egy ismerősömnek a macskája szintén Maine Coon egy agresszív kis dög volt. Még az nézésével is kigyilkolt volna! Aztán volt valami baj az egyik fogával amit kezeltek és azóta a cica is nyugodt. Lehet neki is van valami baja, egy állatorvosnak megmutatnám. Ha mindent rendben talál akkor támadásnak veszi a közeledésedet és hagynod kell, hogy ő közeledjen feléd. Itt nem órákról, hanem akár napokról és hetekről is veszélhetünk.
2019. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is megmutatnám egy állatorvosnak. Lehet valahol egy gyulladás gócpont, attól ilyen agresszív.
2019. ápr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Megkerdezhetnem mi a lepontozando abban, hogy az en macskamat szar hazbol hoztuk el de a foglalkozastol szelid lett, es hogy beszeljen egy allatorvossal?😂😂😂viccesek vagytok
2019. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is MC. Gyűlöl mindenkit. A vendégekre fúj, ha közel merészkednek hozzá. Én nem szólok hozzá általában, mert nagyon elvan a saját kis világában. Mindenhová követ, de nem szereti, ha hozzányúlok. Én szeretem, hogy ilyen. Amúgy ha akarata ellenére ölelgetem- rettentő puha és néha nem bírok ellenállni neki-akkor eleinte csak morcosan néz, aztán harap.

Nálunk idővel jobb a helyzet. 6 éves múlt és egyre többször van igénye a szeretgetésre. De olyankor ő jön, bújik és dorombol.

Mennyi idős a cica? Lehet, hogy nálatok is jobb lesz a helyzet. De ha tényleg ok nélkül agresszív, akkor lehet valami egészségügyi gond is.

2019. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!