Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a cicám gyáva, de érdekli...

Ha a cicám gyáva, de érdekli a külvilág, megpróbálhatom kivinni?

Figyelt kérdés
A cicám benti macska, lassan 2 éves lesz, de eszméletlenül gyáva, mindentől és mindenkitől fél, minden zajra megriad. Nem tudom, valószínűleg kiskorából hozta, mert mi sosem bántottuk, viszont 6-7 hetes kora körül váltak meg tőle, így elhoztuk háztól. D vitamin akkor éri, ha a nap alá fekszik. :D Szóval a kérdés, hogy nekünk még csak sima ablakunk sincs, mind tető ablak sajnos, de mindig fülel kifelé, madarakat legfőképpen. Mikor nyitva az ajtó, ki-ki szimatolgat. Ha teszek rá hámot és kiviszem azidvwrra, akkor okozok neki kárt?
2019. ápr. 8. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy hogyan reagál a hámra? Ha elviseli, akkor szerintem lassan megpróbálhatod kiszoktatni. Arra figyelj, hogy ha nagyon nem szeretne valamit, azt ne erőltesd és legyél ott mindig mellette, hogy biztonságban érezze magát. Nálam is van egy ilyen macsek, ő már idősebb is, eddig csak néha volt kint. 2 hete kezdtem kiszoktatni, ma már fél napokat kint tölt a teraszon. Eleinte alig várta, hogy bejöhessen, tegnap meg már szinte úgy kellett kérlelni. Pedig ő sem a bátorság mintaszobra.:)
2019. ápr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Volt már rajta hám, eleinte zavarta, de megszokta. Van a kért hátsó felében egy kis kiülőnk, hétköznap garantáltan nincs is itthon senki, aki zavarna.

Köszönöm a választ, akkor lassan de biztosan megpróbálom.

2019. ápr. 8. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Eloszor inkabb ne tedd vidd ki,hanem hagyd nyitva neki az ajtot,hogy,akkor mehessen ki,mikor o jonak latja.Ha rogton hatra viszed,az nagyon megijesztehti,bar ez elegge cicafuggo.
2019. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kiviheted, de egyelőre csak az ajtó környékére, és mindig mehessen vissza, amikor úgy érzi, hogy az a biztonságos.


A hám nem rossz ötlet, csak legyetek mellette, hogy ne tekerje fel magát, stb.


Az enyém is elég ijedős, de most már az sem zavarja, ha a kutya végig ugatja a szomszédból, bár előfordul, hogy eszméletlenül megijed valamitől, és csak úgy porzik utána, úgy rohan fedezékbe. (Talán sünt látott?)

2019. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömnek pont így szökött el a cicája 2 hete. Ki akarták vinni az amúgy gyáva cicust hámmal, pórázzal, de valamitől úgy megijedt 2 méter után, hogy kitépte a gazdi kezéből a pórázt. 1 hét (éjjel-nappal) keresés után került haza, ne tudd meg mit éltek át a gazdik.

Megpróbálhatod, de nagyon óvatosan! Ha egy cica megijed, szerintem bármilyen hámból kiszedi magát pár pillanat alatt.

2019. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém utálja a hámot, teljesen kiborul tőle, így nem erőltettük. Nem bírja, ha korlátozzuk. Félénk cica ő is. Az vált be, hogy kinyitom az ajtót neki és akkor jöhet ki, ha én is kint vagyok. Néha megijed autótól, vagy szokatlan zajoktól. Olyankor azonnal beszalad a helyére. Nagyon szeret kint lenni tavasztól őszig. Szinte minden nap kiengedem, de csak így, hogy nyitva az ajtó. Sokszor órákig kint van. Fekszik a bokrok alatt, figyeli a madarakat és csak pihen. Eszébe sem jut a háztól nagyobb távolságra menni. Fél éves kora körül volt először kint, azóta mi így csináljuk. Most 6 éves.
2019. ápr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!