Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudok vele tenni?

Mit tudok vele tenni?

Figyelt kérdés

Gyors segítséget kérek!!


Van nekem 4 kiscicám, akik 4 hetesek és egyedül maradtak.

Egyik napról a másikra betegek lettek. Sajnaos 2 cica ma reggelre mehalt.. :( De 2 még él. Az egyik egészséges, eszik, iszik, játszik. A másik csak forgolódik és néha nyávog egyet.


Kihívtam az ovost, adott neki gyógyszer és inekciót is, amiben volt tápanyag, fájdalom csillapító is és erősítő és azt mondta, hogy várjunk.

Próbálok neki adni fecskendőben vizet meg tejet, de nem tudja meginni.


A Válaszokat Előre Köszönöm!!!



2019. ápr. 8. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tejet ne, macskatápszert vegyél, és kiscicáknak való cumisüveget.

Ha ezzel sem megy, nem fog életben maradni.

2019. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tápszert azt vettem még mikor egészségesek voltak, de nem ették.

Szemcseppes üvegből etettem őket, mert az hasonított egy cumira, de a laktóz mentes tejet szépen ették belőle.

Csak hát idővel a tej nem volt elég, mást nem ettek és fososak lettek.

Így a belső szerveik betegek lettek és... :(

2019. ápr. 8. 20:45
 3/11 A kérdező kommentje:
De folyamatosan foglalkozok a kis beteggel, de kétlem, hogy megéri a regglet :( De azért reménykedek.
2019. ápr. 8. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne házhoz hivd. Vagy, ha igen,akkor vitesd be őket jól felszerelt rendelőbe.
2019. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha "fosósak lettek", akkor ez valószínűleg Parvo... kiscicákra nagyon gyakran halálos kimenetelű. Pasztát szoktak rá adni, ami megfogja a hasmenést és mellette tartalmaz ásványi anyagokat és nyomelemeket is.

Nálunk is volt ilyen, sajnos egy cica nem élte túl, de a többi igen.

Meg nemrégiben más miatt volt hasmenése egy felnőtt cicámnak, 2 nap alatt helyrehozta a paszta.

2019. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az orvos aki kiment nem mondta el, hogy ne fosasd meg tejjel a kiscicákat? Hihetetlen.

Csak rásegítesz a kiszáradásukra. Egyébként nem is èrtem az egészet, ha valóban volt kint orvos, akkor el kellett volna mondania, hogy sem vizet sem tejet nem adunk még ilyen kicsi macskának. Nyilván megissza a nyomorult ha nincs más, de az állatkereskedésekben lehet kapni tápszert és cumisüveget kiscicáknak, azzal kellene még etetni. Fokozatosan lehet hozzá adagolni nekik valamilyen magas hústartalmú konzervet is (én összeturmixoltam a tápszerrel).


Honnan tudod, hogy a másik cica egészséges? Eleve ha kettő elmegy, akkor ott valami baj van, ami elviszi a többit is, pláne ha most a harmadik is beteg. Az anya egészséges volt? Minden oltás, féreghajtás megvolt? Gondolom a kandúrról nem tudunk semmit.


Próbáld meg négyóranként cumiztatni, össze fogja szedni magát ha nincs nagy baj!

2019. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy parvo, annak elég jellegzetes tünetei vannak kiscicákon is. Egy "sima fosás" előfordulhat a nem megfelelő táplálástól, és ilyen kicsi macskák (pláne ha nem esznek), akkor hamar kiszáradnak egy kiadós fosástól.


A Royal Caninnak javaslom a tápszerét, nem láttam még olyan kiscicát (pedig sok volt nálam) aki ne ette volna meg, ha éhes. Kérj a dokitól olyan vitaminpasztát (van sokféle) ami jó egy ekkora kiscicának és keverd el a tápszerben!


A tápszert pedig nem árt egy kicsit felmelegíteni (nem forróra), mert a hideget nem szokták általában meginni. Abban el tudod keverni a pasztát is. Ha viszont tényleg csak laktózmentes tejjel megy (a fecskendőt nem tudja szívni, azt felejtsd el!), akkor abba lehet neki turmixolni valami konzervet (magas hústartalommal) és vitaminnal és úgy adni neki. Kell valami tápanyag, mert a tejtől nem szedi össze magát.

2019. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a 3 kiscica elment. :'(

Legyengyültek. Próbáltam etetni őket, de csak nyávogtak és masnap reggelre meghaltak. :(

De egy cica jól van. Ő egeszséges, játszik, eszik,iszik.

Ő még itt van és nagyon vigyazok rá. :)

2019. ápr. 10. 08:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Azóta mi van vele :)?
2019. máj. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egészséges a cica :D

Állandóan csak játszik. Kis izmos cica lett belőle :'D

2019. máj. 16. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!