Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól aludhat a macska külön?

Mikortól aludhat a macska külön?

Figyelt kérdés
Párom talált egy kölyök macskát tavaly augusztus végén. Vele aludt mert félt mindentől. Én októberben költöztem be és szeretném kiszoktatni az ágyból. Hogyan lehet megcsinálni?

2019. ápr. 10. 08:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

3-8as vagyok.

Én elsiklottam afelett, hogy te léptél be az ő kis jól megszokott rendszerükbe. Ez esetben, ha párod nem akar változtatni, nem sokat tehetsz. Én személy szerint gyűlölném, ha valaki ki akarná rakni az állatomat onnan ahová szabad bejárása van. Vagy kompromisszumot köttök, vagy megszokod, nem nagyon van más lehetőség.

2019. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
hahaha.akkor a párod és a macska legyőzött.így jártál.
2019. ápr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is törődj bele. Ők így szokták meg, ha kirakod a macskát, akkor hónapokig nem fogsz tudni aludni a nyávogástól és a kaparászástól. A macskák nehezen viselik, ha ki vannak zárva bárhonnan is, pláne ha szabad bejárásuk volt előtte a helyre. A macska így szeretné, a párod így szeretné, kvázi le vagy szavazva.
2019. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de neked kell alkalmazkodni. :D a párodhoz költöztél, akinek volt egy kialakult rendszere az életében és ő megmondta, hogy nem akar rajta változtatni. Aludj te a földön ha nem tetszik, hogy ott a macska! Elvégre ő volt ott előbb...
2019. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a párodat, szerintem ne problémázz ezen.

Az én macskám pl. ott alszik, ahol akar. Vagy velünk, vagy bárhol, ahol szeretne. Én nagyon rosszul viselném, ha a párom ki akarná tenni a macskát a hálószobából. Vagyis biztos, hogy nem engedném. Ha kizárod, nyávogni fog a cica. Folyamatosan. Nem adják fel :)

Igaza van a párodnak. Megszokod. Vagy bosszankodhatsz még rajta feleslegesen.

2019. ápr. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne tedd.

Nálunk is hasonló események történtek, pozitív lett a végkifejlet.

Én költöztem albérletből a párom házába 2 benti cicával (1,5 ill fél évesek voltak akkor). Ott aludtak ahol akartak, általában mellettem az ágyban.

Januárban költöztünk. Kiderült, hogy a páromnak mások az elképzelései a macskatartásról. Úgy gondolta, hogy majd kinti cicák lesznek és néhanapján engedjük csak be őket. Kizártnak tartottam. Volt is belőle néhány vitánk. Abba még belementem, hogy akkor szoktassuk le őket az ágyról, ám nem sikerült, mert reggelre mindig ott termettek.

Viszonylag lassú folyamat volt, de mára az idősebbik macskánk jobban szereti őt, mint engem (ami nagy szó!).

A macskák most kedvük szerint kijárósak (télen inkabb nem mennek, jó időben viszont szinte egész nap az udvaron vannak), az éjszakát mindig bent töltik. A nagy rendszerint azzal kezdi és fejezi a napját, hogy a páromon hanyattfekve dorombol és élvezi a simogatást... azt se bánja, ha macskaszőrös lesz, pedig régebben ha csak egy szál is rajta volt, már zavarta. Nagyon boldoggá tesz, hogy szeretik egymást.

Szerintem egyszerűbb is, jobb is, ha inkább megbarátkozol a cicával.

2019. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Félreérthetően írtam. Nem most januárban költöztünk, hanem 3 éve :-)

1,5-2 év alatt alakultak a dolgok olyanra, amilyenek most.

2019. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
49%
Mocorogj a takaró alatt, a mi macskánk elhúz, ha nem tud nyugiban feküdni, és csak akkor jön vissza, ha már alszunk, úgy meg senkit sem zavar.
2019. ápr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok


Egyébként pont nemrég olvastam egy cikket egy kutatásról, ami kimutatta, hogy az emberek szívesebben alszanak az állatukkal, mint a párjukkal. Szóval tényleg a cica áll nyerésre.

2019. ápr. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem a kérdést...


Világ életemben velem aludt a macskám. Amikor az exem közölte, hogy ez innentől nem így lesz, akkor megmutattam neki hol kell kisétálni a kapun, ha ez nem tetszik. Az én házamban az én állataim vannak otthon, nem az épp aktuálisan odaköltöző vagy odalátogató emberek.


Azóta is velem/velünk alszik a macsek. Hol a férjemen, hol rajtam, hol pedig közöttünk.

2019. ápr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!