Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy macskát a városba...

Megmondó Kapitány ! kérdése:

Találtam egy macskát a városban, kiviszem falura az udvarra, mit csináljak hogy ne induljon el a város felé?

Figyelt kérdés
Autopálya, nagy forgalom van a városig, nem kellene hogy visszamenjen. Nem akarom bezárni, nincs hova, nem akarom bevinni a házba. Udvari macska lesz belőle fogjon egeret. Mivel győzzem meg amikor kiveszem az autoból hogy ne induljon el semerre?

2019. ápr. 11. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb semmivel.


Az első hónapban ha bent tartod, jól bánsz vele akkor fokozatosan kintivé tudod szoktatni

2019. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez bizony rossz hír
2019. ápr. 11. 17:17
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Csak azért kell a macska, hogy egeret fogjon? Ez elég szomorú.
2019. ápr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem csak azért. Hanem hogy macska életet éljen falun. Itt a városban a betonon nincs igazán jo kedve.
2019. ápr. 11. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak úgy áthelyezed egy random helyre akkor se lesz túl elégedett. Ha megszeret téged és a környezetedet ő is boldog lesz, de ha csak kiteszed egy ismeretlen helyre, és elé raksz némi kaját... A városban is megkapja ugyanezt. Ott legalább kiismeri magát és nagyobb esélye van egy gazdira.
2019. ápr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Gyakorlatilag elloptál egy macskát és ki vagy akadva hogy indulna ösztönösen haza? Szép...
2019. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem loptam el. Már egy hete itt sir az ablak alatt. Szerintem elvesztődött vagy kirakták. Felőlem akár haza is mehetne de nyilván nem akar vagy nincs hova.
2019. ápr. 12. 10:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is lehet hogy van gazdája, aki nagyon keresi,eltévedhetett.

Tehát először a környéken körbe kellene kérdezni, kié lehet, nem rögtön úgy csinálni, mintha a tiéd lenne.Ha senki nem vállalja, akkor fel kell tenni a Netboard -elveszett-talált állatok oldalra, ki kell írni hol találtad,hogy néz ki, fénykép róla.Mert sok állatnak így meglesz a gazdája.

Ha így elviszed, el fog kóborolni, mert menni akar vissza.

Mi az hogy fogjon egeret?Egy macska ma már nem tud megélni egérfogásból.Nincs annyi egér, és az egereket mérgezik, amit ha megeszik egy cica, meghal.

Tehát már most is napi kétszer adjál neki enni,ha ott sír neked, meg vizet is.

Ahhoz hogy megmaradjon, szeretni kell, nem rögtön kirakni és kész, hanem fokozatosan kiszokatni.Ha nem lesz neki jó a hely, el fog menni.

Jobb lenne ahol most van, a városban keresnél neki egy jó gazdit, ha nem lesz meg az eredeti.Vagy cicamentőkkel felvennéd a kapcsolatot, mert látszik hogy fogalmad sincs mi kell egy cicának.

2019. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 igazad van, fogalmam sincs a cicákhoz, nem tartottam eddig. A helyzet az hogy ha itt hagyom a cég udvarán akkor lehet kiugrik valahova es elüti az auto. Eddig igaz nem akart kiugrani, nem tudom miért. Kettő ha hazaviszem nem engedem be a lakasba mert nem akarom hogy leszedje a diszletet. A céghez sem zárhatom be ugyanaz az ok miatt. Tényleg egy kicsit tehetetlen vagyok, egyedüli jo ötlet ami eszembe jutott az hogy hazaviszem az udvarra egérfogo macskának.
2019. ápr. 12. 16:55
 10/14 A kérdező kommentje:

Habár az is lehet hogy fogalma sincs mi az az egér :-(

Ha úri macska volt eddig.

2019. ápr. 12. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!