Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Albérletbe mért nem lehet macskát tartani?

Nem értem, hogy mért tilos szinte mindenhol... a cicák szobatiszta állatok.

Valaki irja le nekem légyszi h miért nem szabad panelba állatot tartani :) Köszike előre is.

Keress kérdéseket hasonló témákban: háziállat, albérlet

ápr. 13. 15:26  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Baromi kártékonyak. Össze-vissza karmolásznak mindent.

Ha veszel neki milliós macskabútorokat se ér semmit... -.-" így lett az én benti macskámból kinti-benti. Napközben viszonylag elfárad mer bejárja az utcákat, vadászgat, találkozik más macskákkal, kalandozik stb.

Az estét itt tölti meg napjában 1-2 alkalommal haza jön pár órára, de itthon már rendesen viselkedik.

Nem mondom hogy az összes ilyen, de nálam abszolút kudarcba fulladt a csak benti macskatartás

A válasz 27%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont ápr. 13. 15:38 Privát üzenet
Hadd döntse már el a tulajdonos, hogy enged-e állatot a lakásba... Én se engedném. Mondom ezt úgy, hogy van macskám...

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont ápr. 13. 15:40 Privát üzenet
Metionin nevű felhasználó válasza:

Mert azt hiszik, hogy a macskát nem lehet megnevelni. Pedig meg lehet és akkor szobatiszta, nem karmol szét semmit és nem is hangos. Nálunk otthon az idők során volt vagy 5 macska, mind benti és soha semmit nem csesztek szét. Kiskoruktól kezdve nálunk voltak és megneveltük őket. Amúgy a legtöbb ilyen főbérlőnek sohasem volt macskája. A miénknek se volt és állítja hogy de a macska igenis összeszarik mindent. Hát 0 tapasztalattal biztos jobban tudja mint én akinek az eddigi összes macskája első naptól szobatiszta volt.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont ápr. 13. 15:42 Privát üzenet

Attól, hogy elvileg meg lehet nevelni egy macskát, gyakorlatilag 1 millióból 1 van megnevelve, vagy alapból olyan, hogy nem karmolászik szét semmit, nem tör-zúz unalmában.

Ezerszer inkább engednék kutyát, mint macskát.

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont ápr. 13. 15:55 Privát üzenet
Budapesten 2 lakásom van. Az egyik bútorozott, a másik bútorozatlan. Amiben nincs bútor ott engedtem a kutya- macska tartást- Nem az én bútoraimat teszik tönkre, és nem rosszabbak mint a gyerekek. A másik lakás ami bútorozott, oda nem engedek sem háziállatot, sem gyereket. Azt a lakás csakis olyannak adtam/ adom ki aki egyedülálló vagy párban vannak gyerek nélkül.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont ápr. 13. 15:59 Privát üzenet

Nem lehet száz százalékig bízni a szobatisztaságukban.Mienk is alomra van szoktatva, mégis előfordul baleset és iszony büdös, szinte kiirthatatlan a szaga.Ráadásul könnyen szétkarmolja a btort, lever valamit, stb.De ugyanez van a többi állattal is.Mégiscsak megvan aszaga, akár milyen tizstán tartják is és koszol, szőröz.

Te sem szeretnéd, ha kiadnád a lakásod és szétszaggatva, büdösen, szőrösen kapnád vissza.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont ápr. 13. 16:07 Privát üzenet
Szerintem kisgyerek hasonló okból.Például összefirkálja a padlót, falat, stb...Nálunk rokonom gyereke firkálta össze alkoholos filccel a parkettát, mai napig ottvan afirka, pedig az csak fél óra itt tartózkodás volt.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont ápr. 13. 16:09 Privát üzenet
Tau bácsi nevű felhasználó válasza:

Kutya,macska,nem panelba való.A lakás a tulajé,tudd ő amit tud.

A válasz 10%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont ápr. 13. 16:55 Privát üzenet

Egy bútorozott lakást én sem adnék ki olyannak, akinek macskája van. Nekem van macskám, teljesen szobatiszta, nem kártékony, nem rombol, de a fotelen, a kanapén és a függönyökön meglátszik, hogy cica van a házban. Nem vészes, de itt-ott meg van rongálva.

Bútorozatlan ingatlanba nem lenne kifogásom a háziállat ellen.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont ápr. 13. 16:58 Privát üzenet
Nemcsak a bútor karmolászása és a szobatisztaság lehet az ok a tilalomra.A tulaj tarthat attól is,hogy ott fogod hagyni nála,amikor elköltözöl.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont ápr. 13. 17:20 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
El akarok menni egy albérletbe mert elegem van a szüleim ők. Minimálbérből fent tudok tartani egy albérletet?
Szerintetek lehet albérletbe cicát tartani?
Kaptam munkát egy tőlünk nagyon messzi városban és hát albérletbe kellene mennem elmondtam ezt anyámnak és felháborodott és minden áron itthon akar tartani. Nem birom ezt tovább. Mit csináljak?
Melyik városba éri meg elköltöznöm albérletbe, ahol van munka és fenn tudom magam tartani?
Mit tegyek? A párom nem akar visszaköltözni a szüleihez, pedig ki kellene adnunk a lakást albérletbe mert nem tudjuk fent tartani.
Albérletbe macskát tartani? (Lent)

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!