Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a kandúr...

Mi történhetett a kandúr cicámmal ha már öt napja nem jön elő és a szomszédok sem tudnak róla hogy látták volna?

Figyelt kérdés

Sajnos már nem az első alkalom hogy nyomtalanul eltűnnek a macskájaim és egyszerűen nem értem hogy ki vagy mi bánthatta hogy semmi nyoma ki tehette vagy hogy hol pusztult el. Nagyon bánt. Sajnos már nem merek több macskát tartani mert tíz éve folyamatosan ez megy itt a faluban. Van hogy patkány mérgezéssel jöttek haza, vagy tojásba fecskendezett fagyállót ivott. Ez utóbbit tudom hogy ki de ő a rókáknak tette ki mert vitte a baromfiait annyira hülye.

Mondtam a szomszédoknak hogy mondják ha baj érte hogy legalább ne keressem de kussolnak mind.:-(

Sajnos arra gondolok hogy valaki erőszakkal kivégzi őket de nem tudom hogy ki az. Hogy derítsem ki, van erre valami trükk vagy valami? Gondoltam GPS-es nyakörvre is viszont amit láttam az baromi drága nekem.


2019. ápr. 14. 00:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
Sokat segít, ha mondjuk nem engeded a macskàt kóborolni. Nem olyan ördögtől való udvaron belül tartani, főleg, hogy a magyar jogszabályok is ezt írják elő zárójelesen...
2019. ápr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Próbáltam házon belül tartani, új kerítést csináltam ami sikeres is volt de megtalálta a módját hogy lelépjen. Például mostanában úgy hogy felmászott egy barackfára ami éppen ráhajlik a tetőre és azon keresztül szökött meg.. És ilyenkor hajnalig sem alszom amíg a kapuba meg nem jelenik. Egyébként ilyenkor űződnek és nagyon makacs de a nőstények se különbek.
2019. ápr. 14. 00:42
 3/31 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként ilyenkor űződnek és nagyon makacs de a nőstények se különbek."


Ivartalanításra gondoltál már?

2019. ápr. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az emberi jellemtelenségen, vandalizmuson túl mindegy hogy ivartalanított vagy sem. Ha ivartalanított és úgy tűnik el, akkor gondolod hogy nem bántják, illetve elárulnák hová földelték el?
2019. ápr. 14. 02:16
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszem, hogy emberek direkt elkapnák és megkínoznák a macskáidat. Persze, sajnos van ilyen ember is de nem szerencsére nem mindenki szomszédja beteg elméjű.

Most tüzelnek a nőstény cicusok, biztosan udvarolni van. Közben figyelmetlenebb, mert leköti a nőstény kergetése és elütheti egy autó vagy elkaphatja egy kutya.

Az ivartalanítás ezért segíthetne. Akkor nyugiban lenne, nem csavarogna minden tüzeléskor. :)

2019. ápr. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
92%

Szörnyű emberek élnek köztünk illetve baleset is történhet. Az egyetlen megoldàs (hogyha hazajon vagy lesz a jövőben cicad) akkor ivartalaníttatod és BENT tartod, az udvarra csak pòràzzal mész ki vele. Ez a 21.szazad, rengetegen tartják bent. 15-20 évet is élhetne úgy, ha biztonságban van.

Ne másokat hibaztass, hanem magad, amiért nem bent tartod. Ez egy ilyen világ sajnos..

Bent is tök jól elvan, ha eleget foglalkozol vele és ingergazdag a környezet. +ivartalanítani mindenképp.

2019. ápr. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
6# vagyok, a válaszaid nem láttam. Hát megbocsàss, de egyértelmű szerintem, hogy udvaron belül tartani nem tudod. A házban kell tartani és kész. Udvaron csak kennelben megoldhatò vagy pórázon. Egyébként lelép.
2019. ápr. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
43%
A bent tartás eléggé vicces de ez egy állat aki szabadnak született.. Nagyon nem értek vele egyet, ha van kis kert, udvar, ahova az állat kimehet, célszerű kiengedni. Nekem is veszett el állatom, tudom milyen fájdalom ez, de szabadnak született, ezt nem értik sokan..
2019. ápr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
25%
Én szeretem a macskákat, de sajnos a mi portánkon addig él egy, amíg a kutya észre nem vesz plusz 5-10 sec, ha nincs szerencséje. Jópárat ástam már el :( A kutyát ezért meg nem fogom láncon vagy kennelben tartani. Gondolom felétek is vannak ilyen kutyák, meg a forgalom ugye. Én feladnám a helyedben.
2019. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

1: Ivartalanítás

2: Benti tartás

3: Kerti kifutó


Aki ezt nem fogja fel a 21 századan az csak magára vessen!!

Mi emberek is egykor szabadnak születtünk,mégsem az erdőben laksz pucéron és eszed a nyers mókus húst!

A háziasított állatoknak,főleg a kutya/macska igénye van az ember közelségére, az általa nyujtott biztonságra.Ma már 120%osan kilehet elégíteni BENT is az igényeiket. Azontúl még mindig ott van a kifutó építése, de persze ezt sosem fogja felfogni egy elmaradott falusi paraszt, aki szerint az ivartalanítás vandalizmus :D de az, hogy 10 év alatt X macskát leöletett a felelőtlen tartásával az nem.:D

VICC!

2019. ápr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!