Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szeretik sokan a...

Miért nem szeretik sokan a macskákat?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre számos beszélgetés alkalmával,hogy (főleg férfiak) nagyon rosszul reagálnak a macskákra. Kenyesnek,hasznavehetetlennektartják,illetve meg számos csunya jelzővel illetik. (Egyesek bántják is a saját szórakozásukra.) Miert van ez?
2019. ápr. 14. 11:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%
Sokan okosabbnak tartják a kutyákat,mert őrzik a házat és szót fogadnak.Meg jobban tudnak lelkesedni a gazdiért.A cicák nem ilyenek és szerintem sokan nem tudják feldolgozni,hogy egy pár kilós nyávogó állat nem azt teszi amit ők akarnak.Meg szerintem a nevelés is benne lehet.Velem közölte a szomszéd kislány,hogy ő utálja a macskákat,mert a nagyija mondta,hogy nagyon büdös a kakijuk.Ehhez képest nagyon jóba voltak a cicámmal.:)
2019. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, 4 macskám van.

De rengeteg macskával a nemlétező nemiszervem is kivan. Mármint, a gazdájukkal.


Problémák

•leszarja a kerti bútorokat.

•és minden mást is!

•vadászik madarakra (védett állatokra is! Mindenre. Ami csak ösztön, nem az ő hibája!)

•utóbbit szeretettel hagyja az udvarunkon.

•ha nincs oltva, rendszeresen féreghajtva.. na, gondolom ez egyertelmu.

•éjjel az ablak alatt ölik egymást.


Én ezt úgy oldom meg hogy N E M engedem ki. Nem kínzás neki. Az a kínzás ha elbassza az autó. csináltunk egy 5x5 méteres kifutot, oda mehet egyedül ki. Így nem zavarja a szomszédokat, nem ritkítja az állatokat, és nem kell attól aggodnom hogy nem jön haza.


Illetve *ami szinten az ember hibája* szaporodnak. Nagyon gyorsan. És mindenhol macska van. Jó esetben, nem halnak meg kölyökként. Bár ha azt nézzük hogy éhezik, megsérül és ápolás nélkül kell életben maradnia, vagy éppen meghalnia egyedül, lehet az a jobbik ha már kicsiként meghal.


Az egyik cicák így került hozzánk hogy az egyik szeme kifolyt, törött volt a lába, és az állkapocsa. Ha nem is hetekig, de napokig volt így egyedül. Így még néhány óra is borzalmas!


Nem a macskát utáljuk,(persze vannak olyanok is.. azoknak nem tudom mi bajuk) hanem a felelőtlen gazdá... áh, tulajdonosukat! )

2019. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 macsekom. Bent laknak a házba, nem járnak ki. Ivartalanok, minden oltás rendben és rendszeresen féreghajtva is vannak.


De megértem a másik oldalt. Baromi bosszús tudok lenni, amikor a szomszéd öreglány macskái (van 5 is) átjárnak az én veteményesembe carni. Mivel ivarosak és főleg kintiek, gondolom nem láttak állatorvost ezért az alapvető féreghajtás sincs meg.


Ha nincs a hátsó kertben a kutyám, akkor terrorizálják a madarakat, ott ülnek az etető alatt és nem mernek odamenni.


Szóval igen, alapvetően macskabarát (is) vagyok, hiszen nekem is vannak. De megértem a másik oldalt is ilyenkor.

2019. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%

Mert a macska öntörvényű. Az állattartók többsége elvárja az állatától, hogy feltétel nélkül szeresse őt. Kutya... gazdi a falkavezér. A macska nem felel meg ennek az elképzelésnek.


Mert a macskát hajlamosak összehasonlítani a kutyákkal, és más házi kedvencekkel.


Ami hülyeség. A macska egy más faj, mást kell elvárni tőle, mint egy másik fajhoz tartozó állattól.

2019. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A macskákat nem lehet alárendelni, mint a kutyákat. Nyilván ők is taníthatóak, de nem biztosítják azt az "ember legjobb barátja" fajta szeretetet, ők inkább (jó esetben) békés lakótársak.

Attól vonatkoztassunk el, hogy szétszedik a lakást ha olyan, mert azt a kutyák is tudják.

2019. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért nem, mert az ember alapvetően önző.

És elvárja, hogy egy állat úgy ugráljon ahogy neki tetszik, és lesse minden kívánságát, mint pl. a kutyák.

A macskák meg ugye nem ilyenek, ők nem borulnak le senki előtt. Nem megy oda ha hívod, csak ha olyan kedve van.

Szerintem ez sok embert felidegesít, aki mondjuk elvárná hogy engedelmeskedjen neki egy állat.

Ráadásul a két nem közül általában a férfiak a dominánsabbak, a vezéregyéniségek, az "alfahímek". Szóval elképzelhető, hogy ők még rosszabbul viselik, ha valakit/valamit nem tudnak irányítani, és ezért "lázadnak" ellene, és utálják.


De biztos személyiségfüggő is.

Én nő vagyok, macskáim voltak, kutyám pedig még most is van. Mindkettőt szeretem, de a cicákat jobban. Nagyon hasonló a személyiségük, mint az enyém. :) A kutyák nekem kissé túl fontoskodóak, szeleburdik, kicsit sok már néha amit csinálnak. A macskákat imádom a nyugodtságuk, önállóságuk miatt. Nagyon más jellemek. Nekem ez jön be jobban.


De személyes tapasztalatok is befolyásolják.

Egyik barátnőm nem szereti a macskákat. Mert állítólag gyerekkorában megkarmolta egy. Gondolom rossz élményként maradt benne, és így nőtt fel.

Ismerek egy férfit, aki szintén nem szerette a macskákat, aztán összeköltözött a párjával, akinek meg már volt 3 cicája. Azóta teljesen beléjük szerelmesedett, és az apucijuknak hívja magát. :D


Azt gondolom, hogy sok ember, aki azt mondja, nem szereti a macskákat, annak nem volt még macskája sosem. Éppen ezért nem is tudná megszeretni őket, esélye sincs.

Max. csak a játszótéri homokozóba belepiszkító, autó előtt átszaladó, kukában bujkáló kóbor macska látványa jelenik meg előtte, mikor valami macskát említ. Így persze hogy nem szereti.

2019. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!