Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudhatom, hogy egy...

Honnan tudhatom, hogy egy macska kóbor?

Figyelt kérdés
Pár napja járkál egy fiú (valószínűleg '' felnőtt") macska a telkünkre. Nem tudom miért, pedig nem adunk neki kaját. Ma oda is jött hozzám és akkor láttam, hogy nagyon vékony és nagyon nyávogott. Követett, kaját szeretett volna. Mivel nagyon szeretem a macskákat megkésett rajta a szívem és adtam neki egy kis kaját (én még nem láttam macskát így zabálni:") . Honnan tudhatom, hogy kóbor vagy van gazdija? Mert ha kóbor mi be tudnánk fogadni, de ha van gazdája akkor nem akarjuk elvenni tőle. Több utcában láttam már akkor is odajött.

2019. ápr. 15. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kóbor állat és a gazdátlan állat az 2 külön fogalom.


Egyébként gondolom, hogy ha ennyire éhes volt, és nagyon vékony, ezért nincs gazdája. Ha meg akarod tartani, akkor érdemes lenne első körben dokihoz vinni, ott néznek chipet is, bár elég kicsi az esély arra, hogy chipes.

2019. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha vékony és mindig éhesen megy, akkor valószínűleg gazdátlan. Szerintem etesd meg nyugodtan, esetleg simogasd is. És figyeld, hogy hova jár el, lehet - e otthona.

Nehéz helyzet, itthon a chip és a nyakorv nem divat.

Esetleg a helyi Facebook csoportokban is kérdezz rá képpel együtt.

A gazdátlan cicàknak sokszor gondozatlan a szőrük is, ki lehet szúrni, ha egy macska jól van tartva, a bundjàja fényes, csillog stb ha normális koszton van

2019. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nyúlúnk addig hozzá amíg orvosnál nem volt. Mostmár nincs itt úgyhogy most nem tudom mi legyen vele.
2019. ápr. 15. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha legközelebb látod, nyugodtan fogafjátok be.

A leírtak alapján kóbor.


1. Állatorvos, egészséges-e, külső és belső parazita mentesítés, aztán ivartalanítás, oltás.

2. Lehetőleg benti cica legyen, ha nincs biztos kerítésetek, ne hagyjátok nyakra-főre kóborolni.

3: Megfelelő kaja.


Hosszú boldog élete lesz így.

2019. ápr. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha kandúr, akkor az sincs kizárva, hogy "csajozik", ezért járja a környéket, ezért sovány és ezért evett annyit. Vagy ha még növésben van, akkor most éppen nyúlik, azért sovány.

Minden esetre kérdezd körbe a szomszédokat, a gazdás, kinti és főleg az ivaros macsekok nagy távolságra elkóborolnak.

2019. ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na igen utolsó, sajnos ez a baj, hogy nem tudom most kóbor-e vagy csajozik. Valamennyire én is értek a macskákhoz és én is gondoltam erre. Nem tudom elődönteni.
2019. ápr. 15. 20:13
 7/9 A kérdező kommentje:
Eldönteni*
2019. ápr. 15. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem is "fogd be" a cicut.

Minél előbb ivartalanítsd, kérj féreghajtó tablettát, veszettség elleni oltást és kombinált oltást.

De lehet hülységet mondtam az oltással kapcs. de nekünk így volt...


Csak, hogy tudd a költségeket (én a mi állatorvosunknál tapasztalt árokat mondom,de nem lehet nagyon sok a különbség egy másik dokinál sem)

Ivartalanìtás kb. 10000Ft

Kombi.oltás kb. 5000Ft

Féreghajtó kb. 1500-2500Ft

Veszettség elleni oltás kb. 3500-5000Ft

2019. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy nekünk is van egy macskánk 8 hónapos lány és hamarosan már ivartalanított.
2019. ápr. 17. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!