Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudnék tenni egy nagyon...

Mit tudnék tenni egy nagyon apró kiscicával, akit nagyon nehéz gondozni?

Figyelt kérdés

Szóval, nem olyan régen egyik családtagom rábukkant erre a kismacskára, akit nem rég szült a felnőtt macskánk. Nem volt hajlandó etetni/törődni vele (első terhessége, nem tudom ez magyaráz-e valamit). Azóta próbálom én és a családtagjaim gondozni őt. A gond ott kezdődik, hogy nagyon macerás vele törődni. Nem tud magától vizelni, törölgetni kell alul hogy ez sikerüljön neki. Étel ként csak tehéntejet tudunk neki adni, mivel más nincs kéznél, ahol pedig lakom nincs állatpatika/állatorvosi rendelő. Van egy olyan érzésem, amit az internet beigazolt, hogy nem igazán tesz jót neki a tehéntej. A gond az, hogy folyton nyávog, éjjelente nem lehet tőle aludni, nincs vele mit kezdeni. Hiába ringatom, simogatom, etetem, pisiltetem, folyton nyávog torkaszakadtából. Egy fajta utálat is kialakult bennem, mivel semmit nem lehet vele tenni. Van valakinek valamilyen ötlete, hogy tudnék házilag csinálni neki olyan tejet ami nem erős, vagy hogyan nyugtassam le? Volt már macskám, de a dolgokat mindig az anyamacska intézte eddig. Sajnos most nem így van, én pedig kezdek kiakadni teljesen. A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.


(Azoknak, akik fognák a fejüket valami miatt amit esetleg rosszul csináltam, elárulom, ismét, hogy sosem volt még arra szükség hogy újszülött macskát neveljek.)



2019. ápr. 15. 16:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

#10 én meg privit is írtam, hogy merre lakik a kérdező, gondoltam ha közelben lakik tudok segíteni...

Semmi választ nem kaptam.

2019. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy nem kaptál választ. Nyilvánvalóan nyűg nekik az egész, minden sorából üvölt, hogy hatalmas teher foglalkozni azzal a szerencsétlennel. Meg gondolom ha az ivartalanításra sajnálták a pénzt, akkor nem a kiscicának fognak többezerért tápszert venni.
2019. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már elpusztult szegény, mert hagyták a fenébe...
2019. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
en most neveltem fel 4 arvat egy hetes koruktol. gyonyoru szepek 6 honaposak mar ivartalanitva vannak a legnagyobb 5 kg!! a legkisebb a kislany 3,7 kg. vettem az allatorvostol cicatapszert eleinte 4 utana 6 orankent etettem oket. kb 4 hetesen kezdtek cica baba konzervet enni aztan lassan atallitottam oket szaraztapra. szobatisztak, bent laknak rengeteg orom van bennuk. ha mas megoldas nincs akkor laktozmentes tejet kellett volna venni a boltban neki . meleg dobozban kell tartani es ha rendszeresen van etetve as pisiltetve akkor az etetes kozti idoket atalussza. a kerdezo 5 napja irt nem hiszem hogy ha nem figyelt oda ra elne meg a kicsi. tehentejen nem lehet felnevelni de a supermarketekben van Wiskas tej azon igen, meg az egeszen kicsiket is. en 40 ev alatt rengeteg apro joszagot neveltem fel az egy napos arva nyuszitol a baranyig es mind szep egeszseges allatok lettek beloluk. ezek ugy kerultek ide hogy egy idegen cica lefialt a garazs melle es 1 hetesen elhagyta oket. 6 het utan mar nagyon onalloak rengeteg orom van bennuk.
2019. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Értesítenék minden okoskodót, és azokat is akik a sárga földig szidtak, hogy a macska teljesen jól van, semmi baja nem lett, mászkál, nyitva van a szeme, játékos. Azok, akik pedig semmit sem tudnak a témáról, jobban jártak volna ha hallgatnak. Esetleg akkor lett volna relevanciája a válaszuknak ha meghalt volna a macska, de ez nem így lett.
2019. ápr. 22. 18:19
 16/17 A kérdező kommentje:
* Illetve azok, akiktől értelmes választ kaptam, köszönöm.
2019. ápr. 22. 18:21
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
orulok hogy szerencsesen alakult a cica elete, kivanok sok oromet nektek egymasban!
2019. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!